مرکز تماس واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) راه اندازی شد

با تلاش پرسنل واحدهای فناوری اطلاعات و ارتباطات – اداره مهندسی عمومی و مخابرات؛ مرکز تماس واحد فاوا بر روی شماره ۱۲۳ (با استقرار  ۵ کارشناس پاسخگو) راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند، راه اندازی call center “مرکز تماس واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات” بیشتر با هدف تسریع در دریافت درخواستهای خدمات از کاربران سرویسهای IT – افزایش سرعت ارائه خدمات و ایجاد امکان ردیابی درخواستها صورت گرفته است.

call center

این خبر می افزاید از این پس همکاران و کاربران گرامی شرکت می توانند درخواست انجام خدمات فاوا را از طریق تماس تلفنی با شماره ۱۲۳ مطرح نمایند. روند طرح درخواست و انجام خدمات از این طریق در تصویر زیر نمایش داده شده است:

یکی از تاکیدات ITIL به سازمانهای استفاده کننده از خدمات IT اینست: تنها یک نقطه SPOC (Single Point Of Contact) برای تماس با واحد IT بایستی وجود داشته باشد تا از سردرگمی و سرگردانی کاربران جلوگیری نماید.
کاربران اغلب نمیدانند که منشا مشکلشان چیست؟ در سطح نرم افزار است یا سخت افزار؟ نرم افزار سیستم یا کاربردی؟ به شبکه و دسترسیها مربوط است یا ارتباطات و اینترنت؟ سرور خوابیده است یا اینترنت قطع شده است؟ کارت شبکه خراب است یا به صورت نرم افزاری غیر فعال شده است؟ پسورد اشتباه است یا کلا دسترسی کاربر غیر فعال شده است؟
در هر حال؛ کاربر متقاضی سرویس، تنها باید با یک نقطه تماس بگیرد و آن نقطه نیز مرکز تماس است.
کاربران سیستمهای کامپیوتری در پالایشگاه امام خمینی؛ به منظور افزایش تمرکز سایر کارشناسان واحد فاوا بر روی کارهای زیرساختی و حاکمیتی؛ جهت طرح درخواست خدمات؛ فقط با شماره ۱۲۳ تماس می گیرند.
کارشناسان مرکز تماس فرمهای گزارش کار مربوطه را تکمیل می نمایند و در پایان؛ متقاضیان خدمات میتوانند فرم نظرسنجی مربوط به میزان رضایت از ارائه خدمات  را تکمیل نمایند. فرم نظرسنجی در پایگاه اطلاع رسانی شرکت (در قسمت کاربران، در این آدرس) قرار دارد.
یادآوری می گردد راه اندازی مرکز تماس در راستای پیاده سازی ITIL صورت گرفته و بر این اساس service desk نیز نصب شده و بزودی عملیاتی خواهد شد.