پژوهش و فناوری

نوآوری باز:

فرایند پژوهش در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند بر اساس نوآوری باز، انجام می‌شود.

کشف، ثبت و ارزش گذاری ایده‌ها با جنبه‌های اقتصادی، الزامات قانونی (ارتقا کیفی محصول)، الزامات زیست محیطی، کاهش مصرف انرژی، ارتقاء ایمنی و … مهم‌ترین وظیفه پژوهش وفناوری می‌باشد. اداره پژوهش برمبنای روش نوآوری باز، ایده‌ها راجمع‌آوری می‌نماید. پژوهشگران می‌توانند فرم ثبت پیشنهاد فرصت را به ایمیل اداره پژوهش جهت پردازش و تبدیل آنها به پروژه‌های قابل اجرا ارسال نمایند.
فرم مذکور پس از ارزیابی اولیه توسط کارشناسان پژوهش، در نهایت با تایید نهایی شورای پژوهش شرکت، به سبد پژوهش و فناوری اضافه خواهد شد. اداره پژوهش جهت اجرای ایده در قالب طرح پژوهشی برای ایده دهنده اولویت ویژه قائل خواهد شد.

شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند با تکیه بر آخرین دستاوردهای علمی و فن آوری روز، زمینه تبادل اطلاعات و همکاری علمی و مشاوره‌ای با دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و سایر مجامع علمی و پژوهشی را ایجاد نموده و پروژه‌های پژوهشی را با عنایت کامل به فعالیت‌های عملیاتی توسعه‌ای و جاری شرکت تعریف می‌نماید. هدف از این همکاری، جستجوی راهکارهای علمی مناسب به منظور رفع مسائل و مشکلات موجود و توسعه فن آوری بوده، به نحوی که بکار بستن و اجرای نتایج پژوهش‌های انجام یافته منجر به کاهش ضایعات و هزینه‌ها، افزایش سوددهی، ارتقاء بهره‌وری و بهره‌برداری بهینه از تاسیسات شود. زمینه‌های اصلی کارهای پژوهشی در شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند به شرح ذیل می‌باشد:

 تعریف، تصویب، اجرا و نظارت بر پروژه‌های پژوهش و فناوری

برای کلیه موضوعات مصوب در سبد پژوهش شرکت، شرح نیازمندی پروژه از طرف اداره متقاضی به اداره پژوهش ارسال می‌شود. مراکز علمی و پژوهشی می‌توانند نیازهای پژوهشی شرکت را از سایت شرکت دریافت کرده و فرم پرسشنامه پیشنهاد دهنده طرح/ پروژه پژوهشی را تکمیل و به آدرس اداره پژوهش ارسال نمایند. لطفا قبل از تکمیل پیشنهاد فنی، فرم ارزیابی آن را مطالعه نمایید. (برو به: فایل‌های مرتبط با طرح‌های پژوهشی).

توجه *** مهم‌ترین اولویت پروژه‌های پژوهشی این شرکت بومی‌سازی دانش و باز طراحی تجهیزات راهبردی و تحریمی می‌باشد. در پیشنهاد اولیه توجیه‌پذیری اقتصادی، امکان‌پذیری فنی (با توجه به توانمندی‌های موجود در کشور) و ارزیابی ریسک را لحاظ نمایید. ***

تشویق و حمایت از پروژه‌های پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری

درراستای اجرای بند ۰۹-۴- مجموعه مقررات اداری و استخدامی کارکنان صنعت نفت و اجرای ابلاغیه شماره ۱۰۴-۲/۲۰ مورخ ۲/۳/۹۶ وزیر محترم نفت مبنی بر ‹‹ تعیین سقف مبالغ حمایتی از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری›› و ابلاغیه شماره ۲۲۱۸۸۰-۱/۲۸ مورخ ۱۷/۵/۹۲ وزیر محترم نفت ‹‹دستورالعمل اجرایی نحوه تشویق و حمایت از پروژه‌های پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری›› در یک فرایند  نظام‌مند و با رعایت عدالت،  فرایند حمایت از پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند به شرح زیر انجام می‌شود:
۱- تکمیل فرم اولیه پیشنهاد پروژه تحصیلات تکمیلی (فرم شماره یک) و ارسال به اداره پژوهش (توسط متقاضی). 
۲- ارزیابی فرم شماره یک با ملاک‌های مدون توسط کارشناسان مرتبط (این مورد بر عهده کارشناس اداره پژوهش می‌باشد).
۳- تکمیل فرم تفصیلی پیشنهاد پروژه جهت تحصیلات تکمیلی (فرم شماره دو) و ارسال به اداره پژوهش (در صورت تائید در مرحله ۲).
۴- بررسی تائید درشورای پژوهش شرکت .
۵- تکمیل و امضاء تعهد نامه پروژه دانشجویی (فرم شماره چهار).
۶- پیوست فرم شماره دو و قرارداد حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی (فرم شماره پنج). موارد ۵ و ۶ منوط به تائید در مرحله ۴ می‌باشد.
۷- ارسال گزارش‌های فصلی و ادامه کار پژوهش پس از تایید مشاورصنعتی.
۸- تحویل بسته پایان نامه (خروجی‌های قابل ارزیابی متناسب با نیاز شرکت)، تکمیل فرم شماره شش و ارسال به ایمیل کارشناس اداره پژوهش.

ملاحظات ضروری:
۱- دانشجویان محترم لطفا حداقل اطلاعات لازم برای پاسخ به سوالات ارزیابی را در فرم­‌های یک و دو خود قرار دهید.
۲- سقف حمایت مالی به پایان‌نامه‌هایی تعلق می‌گیرد که جنبه کاربردی داشته باشند (اگر نتایج پایان‌نامه مورد نیاز کارشناس صنعتی شرکت باشد، پایان‌نامه جنبه کاربردی خواهد داشت).
۳- حداقل خروجی‌ پروژه می‌تواند پاسخ به سوالات نیاز شرکت باشد (حل مشکل یا فرصت که توجیه اقتصادی دارد). نیازهایی که در مقیاس صنعتی انجام‌پذیر باشند، برای حمایت اولویت دارند. حتما قبل از تعریف موضوع با کارشناس صنعتی مرتبط تماس بگیرید.
۴- امکان حمایت از پروژه‌های کارشناسی وجود ندارد.
۵- گواهی حمایت از پروژه پژوهشی فقط با درخواست معتبر دانشگاهی صادر می‌شود.
(برو به: فایل‌های مرتبط با پایان نامه‌های دانشجویی)

ارتباط با کارشناس اداره پژوهش:
کارشناس ارشد پژوهش: آقای مهندس حسنی-شماره تماس ۰۸۶۳۳۴۹۲۹۴۵- ایمیل hassani@ikorc.ir
 شماره نمابر: ۰۸۶۳۳۶۸۸۲۴۴ 

 

فایل‌های مرتبط با طرح‌های پژوهشی

اولویت‌های پژوهش و فناوری
فرم ارزیابی پیشنهاد فنی
پیشنهاد فنی
پیشنهاد مالی
گزارش پیشرفت

توجه مهم: لطفا قبل از ارسال پیشنهاد فنی و مالی با کارشناس ارشد ارزیابی پروژه‌ها هماهنگ نمایید: – ایمیل: asgari.s@ikorc.ir-  شماره نمابر: ۰۸۶۳۳۶۸۸۲۴۴

– قرارداد پژوهشی مطابق موافقت نامه و شرایط عمومی همسان قراردادهای خرید خدمات مشاوره صنعت نفت (نشریه ۰۲۹ وزارت نفت) تنظیم خواهد شد.

فایل‌های مرتبط با پایان‌نامه‌های دانشجویی

 راهنمای دانشجو (لطفا قبل از تماس با اداره پژوهش و یا پر کردن فرم‌های یک و دو این راهنما را به دقت مطالعه نمایید)
فرم شماره ۳ -تائیدیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه