پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند باید برای جمهوری اسلامی بماند

slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
Prev
Next

طی بازدیدی که روز گذشته حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه محترم اراک از شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند داشتند، از دولتی بودن این شرکت حمایت کردند و گفت: این شرکت عظیم که اولین دستاورد عصر انقلاب و مزین به نام حضرت امام(ره) است باید برای جمهوری اسلامی بماند و اگر قرار است به بخش خصوصی واگذار گردد باید کارشناسان متعهد و فنی نفت  روی آن قیمت گذاری دقیق کنند و واگذاری آن به نفع ملت و دولت باشد نه شبیه هپکو اراک بدون کارشناسی واگذار گردد .
در این بازدید که زند وکیلی معاون عمرانی استاندار ، میرزایی فرماندار شازند، امین مدیر عامل پالایشگاه و تنی چند از مدیران و مسئولین وی را همراهی میکردند، در میان واحدهای عملیاتی در حال تعمیرات اساسی حاضر شدند و با ابراز خداقوت به کارکنان پرتلاش این صنعت گفت : این صنعت در شرایط سخت تحریم مهیا شده است و خدا را شکر از دستاوردهای مهم انقلاب است و باید همه با هم برای حفظ و نگهداری آن تلاش مضاعف کنیم .
آیت الله دری با اشاره به توانایی های تلاشگران صنعت نفت گفت : امروز خوشبختانه صنعتگران ما به جهت استقلال در کشور به این توانایی رسیده اند که می توانند در طراحی و ساخت صنایع پالایشی برای کشور و جهان حرفی برای گفتن داشته باشند و باید این مهم جزء صادرات جوانان ما باشد .
امام جمعه اراک در پایان با تشکر از مدیرعامل و همه متخصصین و کارکنان شریف پالایشگاه گفت : یکی از خدمات ایرانی در سالی که به نام “حمایت از کالای ایرانی” نام گذاری شده است، نمونه اش همین تعمیرات اساسی پالایشگاه است که با اتکاء به درون و به درستی و با تلاش شبانه روزی کارکنان پالایشگاه در حال انجام است .
این گزارش می افزاید ، در ابتدای بازدید مهندس امین مدیر عامل پالایشگاه ضمن خیر مقدم و تقدیر از

حمایتهای نماینده ولی فقه در استان از این شرکت ، با ارائه گزارشی از شرایط تولیدات پالایشگاه و تعمیرات اساسی پالایشگاه گفت : این شرکت توانسته طی سال ۱۳۹۶ با تلاش شبانه روزی همکاران گرامی، بیش از ۵/۵ میلیارد لیتر بنزین یورو ۴ به چرخه سوخت کشور عرضه نماید.
وی اظهار داشت : ما روزانه ۵۰۰ تن پروپیلن ، ۴۰۰ تن گوگرد گرانول ،  ۲۰۰۰ تن گاز مایع ، ۱۶  میلیون لیتر بنزین یورو ۴ ،  ۱۳ میلیون لیتر نفت گاز یورو۴   و ۴ میلیون لیتر نفت کوره تولید می کنیم