۲۸ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

پالايشگاه امام خميني (ره) شازند بايد براي جمهوري اسلامي بماند

slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
Prev
Next

طي بازديدي كه روز گذشته حضرت آيت الله دري نجف آبادي نماينده ولي فقيه در استان مركزي و امام جمعه محترم اراك از شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند داشتند، از دولتي بودن اين شركت حمايت كردند و گفت: اين شركت عظيم كه اولين دستاورد عصر انقلاب و مزين به نام حضرت امام(ره) است بايد براي جمهوري اسلامي بماند و اگر قرار است به بخش خصوصي واگذار گردد بايد كارشناسان متعهد و فني نفت  روي آن قيمت گذاري دقيق كنند و واگذاري آن به نفع ملت و دولت باشد نه شبيه هپكو اراك بدون كارشناسي واگذار گردد .
در اين بازديد كه زند وكيلي معاون عمراني استاندار ، ميرزايي فرماندار شازند، امين مدير عامل پالايشگاه و تني چند از مديران و مسئولين وي را همراهي ميكردند، در ميان واحدهاي عملياتي در حال تعميرات اساسي حاضر شدند و با ابراز خداقوت به كاركنان پرتلاش اين صنعت گفت : اين صنعت در شرايط سخت تحريم مهيا شده است و خدا را شكر از دستاوردهاي مهم انقلاب است و بايد همه با هم براي حفظ و نگهداري آن تلاش مضاعف كنيم .
آيت الله دري با اشاره به توانايي هاي تلاشگران صنعت نفت گفت : امروز خوشبختانه صنعتگران ما به جهت استقلال در كشور به اين توانايي رسيده اند كه مي توانند در طراحي و ساخت صنايع پالايشي براي كشور و جهان حرفي براي گفتن داشته باشند و بايد اين مهم جزء صادرات جوانان ما باشد .
امام جمعه اراك در پايان با تشكر از مديرعامل و همه متخصصين و كاركنان شريف پالايشگاه گفت : يكي از خدمات ايراني در سالي كه به نام “حمايت از كالاي ايراني” نام گذاري شده است، نمونه اش همين تعميرات اساسي پالايشگاه است كه با اتكاء به درون و به درستي و با تلاش شبانه روزي كاركنان پالايشگاه در حال انجام است .
اين گزارش مي افزايد ، در ابتداي بازديد مهندس امين مدير عامل پالايشگاه ضمن خير مقدم و تقدير از

حمايتهاي نماينده ولي فقه در استان از اين شركت ، با ارائه گزارشي از شرايط توليدات پالايشگاه و تعميرات اساسي پالايشگاه گفت : اين شركت توانسته طي سال ۱۳۹۶ با تلاش شبانه روزي همكاران گرامي، بيش از ۵/۵ ميليارد لیتر بنزین یورو ۴ به چرخه سوخت كشور عرضه نمايد.
وي اظهار داشت : ما روزانه ۵۰۰ تن پروپیلن ، ۴۰۰ تن گوگرد گرانول ،  ۲۰۰۰ تن گاز مایع ، ۱۶  میلیون لیتر بنزین یورو ۴ ،  ۱۳ میلیون لیتر نفت گاز یورو۴   و ۴ میلیون لیتر نفت کوره تولید می کنیم