شمارش معکوس برای عرضه سهام پالایشگاه امام خمینی شازند در بورس

شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره)شازند در جلسه این هفته هیات پذیرش مورد بررسی قرار گرفته و بعد از پذیرش و درج، سهام آن در بهمن ماه وارد بورس می شود.

محمد ابراهیم قربانی فرید ـ مشاور پذیرش شرکت پالایشگاه نفت شازند اراک ـ در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)از بررسی این شرکت در جلسه این هفته هیات پذیرش خبر داد و گفت: شرکت پالایش نفت ماما خمینی(ره) شازند هفته جاری در هیات پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار تهران مورد بررسی قرار گرفته و احتمالا مورد پذیرش قرار می گیرد.
وی گفت: تمام مدارک مورد نیاز پالایشگاه امام خمینی شازند تکمیل و به بورس ارائه شده است بنابراین قابلیت پذیرش این شرکت در بورس وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: حداکثر یک ماه بعد از پذیرش، اقدامات لازم برای درج سهام این شرکت در بورس انجام شده و یک هفته بعد از درج، سهام این شرکت در بورس عرضه می شود.
قربانی فرید پیش بینی کرد که بعد از پذیرش سهام پالایشگاه شازند اراک در هفته جاری، سهام این شرکت در بهمن ماه وارد بورس شود.
به گزارش ایسنا، در حال حاضر روزانه حدود چهار میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه شازند تولید می شود و با بهره برداری از فاز دوم این طرح در سال آینده، ظرفیت تولید بنزین این پالایشگاه با افزایش روزانه ۹ میلیون و۲۰۰ هزار لیتری به روزانه ۱۶ میلیون لیتر خواهد رسید.
بر اساس این گزارش، در سال ۸۷ پالایشگاه نفت اصفهان به عنوان اولین پالایشگاه وارد بورس شد و در ۲۲ آبان امسال نیز سهام پالایشگاه نفت تبریز به عنوان دومین پالایشگاه در بورس عرضه شد.