طی ۱۳ ماه گذشته توزیع بنزین یورو ۴ در اراک به مرز ۴۰۰ میلیون لیتر رسید

۳۹۵ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ از سوم دی سال گذشته تا کنون در منطقه اراک توزیع و مصرف شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه مرکزی (اراک) به خبرنگار شانا گفت: از سوم دیماه پارسال تاکنون (۶ بهمن ماه امسال)، ۳۹۵ میلیون لیتر بنزین پاک با استاندارد یورو ۴ در سراسر این استان توزیع و مصرف شده است.

کرامت ویس کرمی تصریح کرد: توزیع این مقدار بنزین یورو ۴، در ۷۲ جایگاه عرضه سوخت این منطقه انجام گرفته است.

وی درباره توزیع نفت گاز با استاندارد یورو ۴ نیز  اظهار کرد: در بازه زمانی یاد شده، یک میلیارد و ۲۳۸ میلیون و ۱۳۹ هزار لیتر از این سوخت در منطقه مرکزی مصرف شده است.

این مقام مسئول همچنین از مصرف این مقدار نفت گاز یورو ۴ در بخشهای کشاورزی، صنایع و معادن، حمل و نقل سنگین و سوخت مصرفی نیروگاه رودشور زرندیه خبر داد.

شکر الله حسن بیگی، سرپرست استانداری مرکزی نیز، چندی پیش گفت: از ابتدای امسال تاکنون، کلان شهر اراک ۴٨ روز ناسالم داشته که این رقم در مدت مشابه سال قبل ٩٧ روز بود که این مهم با همت و تلاش نهادها و دستگاههای مختلف صورت گرفته است.

وی افزود: آلودگی هوای کلان شهر اراک یکی از دغدغه‌های مردم این شهر بوده که این مهم امسال نسبت به سالهای گذشته کاهش یافته است.

بیگی خاطرنشان کرد: تصمیمهای خوب و هدفمندی در نشستهای کارگروه کاهش آلودگی این استان گرفته شده، ازجمله مصرف بنزین با استاندارد یور ۴ که در کاهش آلودگی کلان شهر اراک نقش موثری داشته است.