گام به گام به سوی تحقق مهمترین اولویت شرکت ملی پالایش و پخش در دولت تدبیر و امید/توزیع ۵ برابری بنزین یورو ۴ در سال جاری

توزیع بنزین یورو ۴ به عنوان مهمترین اولویت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در دولت تدبیر و امید، در ۴ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با متوسط سال گذشته ۵.۳ برابر شده است.

jaygah-b_11603

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، توزیع بنزین یورو ۴ از رقم ۲.۵  میلیون لیتر در روز در سال ۹۲ به حدود ۱۳.۳ میلیون لیتر در روز در سال جاری رسیده است که این رقم رشدی معادل ۴۳۳ درصد را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

با آغاز بکار دولت یازدهم، جایگزینی سوخت پاک بخصوص در کلانشهرها با هدف کاهش آلودگی شدید محیط زیست در دستور کار وزارت نفت قرار گرفت و به این ترتیب، تولید و تامین بنزین و نفت گاز با استاندارد یورو ۴ به مهم ترین اولویت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تبدیل شد.

توزیع نفت گاز یورو ۴ نیز در چهار ماهه نخست سال جاری به ۶.۳ میلیون لیتر در روز رسیده است. متوسط توزیع نفت گاز مزبور در سال ۹۲ معادل ۲.۶ میلیون لیتر در روز بوده است که به این ترتیب توزیع فرآورده مزبور در چهار ماهه ابتدای سالجاری ۲.۴  برابر متوسط سال گذشته بوده است.

افزایش سهم فرآورده های یورو ۴ توزیع شده در سطح کشور در ماه های ابتدائی سالجاری موجب بهبود محسوس کیفیت هوا بخصوص در سطح کلانشهرها و کاهش شدید آلاینده های ناشی از مصرف سوخت شده است.