معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش: توزیع بنزین یورو ۴ در اراک از امروز آغاز شد

شانا_ گروه پالایش و پخش: مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از آغاز توزیع بنزین یورو ۴ در اراک از امروز خبر داد و گفت: عمده سوخت عرضه شده در کلانشهرهای تهران، کرج، اصفهان و اراک، بنزین یورو ۴ است.

عباس کاظمی در گفت و گو با خبرنگار شانا به برنامه و سیاست های این شرکت در عرضه سوخت با کیفیت اشاره کرد و گفت: قرار است بیشتر بنزین یورو ۴ تولیدی پالایشگاه های شازند اراک و اصفهان در کلان شهرهای تهران، اصفهان، اراک و کرج توزیع شود.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی افزود: در حال حاضر ١٣ میلیون لیتر بنزین با استاندارد بین یورو ۴ و ۵ از سوی پالایشگاه های تهران، اراک و اصفهان تولید می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح های توسعه و بهینه سازی از سال ١٣٨۵ تا کنون گفت: تاکنون در حدود ١۴ میلیارد دلار به منظور افزایش ظرفیت و کیفیت بنزین سرمایه گذاری شده که مهمترین طرح آن در پالایشگاه امام خمینی شازند به اجرا رسیده است.

کاظمی با بیان اینکه اجرای طرح توسعه و بهینه سازی پالایشگاه امام خمینی شازند منجر به کاهش ٢٧ درصدی مازوت در این شرکت شده است، ادامه داد: قبل از اجرای این طرح، ٣٧ درصد مازوت تولید می شد که هم اکنون این میزان به ١٠ درصد کاهش یافته و مابقی آن به بنزین، نفت گاز و گاز مایع تبدیل می شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور تصریح کرد: اجرای طرح های توسعه و بهبود کیفیت پالایشگاه های کشور منجر به کاهش ١۵٠٠ تنی گوگرد و در نتیجه کاهش ٣٠٠٠ تنی اکسیدهای گوگرد موجود در هوا شده است.

به گفته کاظمی کاهش مازوت، کاهش گوگرد، افزایش و اصلاح کیفیت بنزین نتیجه اجرای این طرح ها و سرمایه گذاری ١۴ میلیارد دلاری در این زمینه بوده است.