۲۴ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

جلسه شوراي هماهنگي روابط عمومي هاي صنعت نفت منطقه يك كشور با حضور جناب آقاي دكتر نعمت الهي مدير كل روابط عمومي وزارت نفت به ميزباني پالايشگاه امام خميني(ره)شازند برگزار گرديد

به گزارش روابط عمومي پالايشگاه امام خميني(ره)شازند اولين جلسه شوراي هماهنگي روابط عمومي صنعت نفت منطقه يك كشوري شامل استانهاي تهران،البرز،مركزي،قم و قزوين به ميزباني پالايشگاه امام خميني(ره)شازند در سالن جلسات ستاد شركت ملي پالايش و پخش با حضور جناب آقاي دكتر نعمت الهي مدير كل روابط عمومي وزارت نفت و روساي روابط عمومي شركتهاي اصلي و تابعه صنعت نفت در صبح روز پنجشنبه ۹/۱۱/۹۳ برگزار گرديد…… .

در ابتداي جلسه عباس سليماني نماينده شوراي هماهنگي روابط عمومي هاي صنعت نفت منطقه يك كشوري ضمن تبريك ايام ا… دهه فجر و ميلاد امام حسن عسكري(ع) ، هدف از تشكيل شوراي هماهنگي را بيان نظرات روساي محترم و همسوسازي براي تهيه دستورالعمل هاي اقدامي بيان فرمود و گفت: جمع بندي نظرات در شوراي مناطق جهت اخذ تصميم در شوراي اصلي به اداره كل روابط عمومي وزارت نفت ارسال مي شود و همه دستور العمل هاي لازم جهت تسريع و تسهيل فعاليت هاي روابط عمومي ها در راستا ي كاركنان و خانواده هاي آنان صورت خواهد گرفت. به گفته سليماني ، مهمترين موضوع مورد بحث در جلسه روابط عمومي ها تعين استانداردهاي آموزشي سمتهاي روابط عمومي و نيازسنجي دوره هاي آموزشي براساس سرفصل و محتواي جديد آموزشي مي باشد كه در اين جلسه بصورت تخصصي و در غالب كارگاه هاي آموزش مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت. وي اقدامات اخير در حوزه چاپ آگهي ها در روزنامه ها ي كثير الانتشار را كه با ايجاد يك سامانه الكترونيكي گسترده در سطح وزارتخانه جهت تسريع در انجام امور آگهي ها و توزيع بين رسانه ها انجام گرفته است را يك اقدام مطلوب بيان نمود و اظهار اميدواري كرد با ايجاد اين سامانه مشكلات پيش رو و پرداختهاي به موقع مالي به روزنامه ها مرتفع گردد. وي در پايان صحبتهاي خود از حمايتها و همكاري جناب آقاي سادات مير رئيس محترم روابط عمومي شركت ملي پالايش و پخش و مجموعه همكاران محترمشان در ستاد و حضور آقاي موسوي شاد دبير شوراي هماهنگي روابط عمومي صنعت نفت قدرداني نمود.

در ادامه مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت گفت: روابط عمومی بازو و جز جدایی ناپذیر هر مجموعه است و واحدهای روابط عمومی را نبض تپنده هر مجموعه دانست. اکبر نعمت الهی در نخستین همایش شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت نفت (منطقه یک) با بیان این که روابط عمومی صنعت نفت در حال رشد و حرکت تازه ای است، گفت: مدیران و کارکنان روابط عمومی در این صنعت باید برای رسیدن به جایگاه مطلوب و مورد نظر تلاش کنند. وی افزود: روابط عمومی با تبادل آرا و اندیشه باید جایگاه واقعی خود را به همه معرفی کند و این مهم جز با هم اندیشی و تعامل کارکنان این بخش میسر نمی شود. نعمت الهی با بیان این که روابط عمومی آبروی هر مجموعه است، یادآور شد: سرمایه گذاری در روابط عمومی در واقع سرمایه گذاری برای سازمان است و سبب بهبود روند فعالیتها و کارها می شود. وی با اشاره به اقدامهای بسیار مهم انجام شده صنعت نفت در یک سال اخیر، عنوان کرد: نباید اجازه دهیم منفعت طلبان چهره صنعت نفت را مخدوش کنند. مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با یادآوری اقدامهای انجام شده در صنعت نفت کشور از جمله تولید روزانه ١٠٠ میلیون متر مکعب گاز در یک سال گذشته ، یادآور شد: سال آینده نیز با توکل بر خدا و تلاش همکاران در این صنعت همین مقدار گاز را تولید می کنیم و با ادامه این روند به مازاد تولید گاز خواهیم رسید. نعمت الهی گفت: روابط عمومی ها با کم کردن حواشی باید زمینه مناسبی را برای فعالیت مطلوب مدیران فراهم کنند. وی همچنین درباره وظایف مدیران روابط عمومی همسو با رشد این بخش یادآور شد: مدیران نیز باید تا حد وظایف سازمانی خود، اطلاع رسانی را به عهده گیرند و از هویت سازمان خود دفاع کنند.

در اين جلسه هم انديشي روساي روابط عمومي چهار شركت اصلي و واحدهاي تابعه ضمن ارائه مطالب خود و دستور جلسه ،هركدام به بحث و تبادل نظر پرداختند كه جمع بندي آن جهت طرح در جلسه بعدي ارائه خواهد گرديد. .