جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی های صنعت نفت منطقه یک کشور با حضور جناب آقای دکتر نعمت الهی مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت به میزبانی پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند اولین جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی صنعت نفت منطقه یک کشوری شامل استانهای تهران،البرز،مرکزی،قم و قزوین به میزبانی پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند در سالن جلسات ستاد شرکت ملی پالایش و پخش با حضور جناب آقای دکتر نعمت الهی مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت و روسای روابط عمومی شرکتهای اصلی و تابعه صنعت نفت در صبح روز پنجشنبه ۹/۱۱/۹۳ برگزار گردید…… .

در ابتدای جلسه عباس سلیمانی نماینده شورای هماهنگی روابط عمومی های صنعت نفت منطقه یک کشوری ضمن تبریک ایام ا… دهه فجر و میلاد امام حسن عسکری(ع) ، هدف از تشکیل شورای هماهنگی را بیان نظرات روسای محترم و همسوسازی برای تهیه دستورالعمل های اقدامی بیان فرمود و گفت: جمع بندی نظرات در شورای مناطق جهت اخذ تصمیم در شورای اصلی به اداره کل روابط عمومی وزارت نفت ارسال می شود و همه دستور العمل های لازم جهت تسریع و تسهیل فعالیت های روابط عمومی ها در راستا ی کارکنان و خانواده های آنان صورت خواهد گرفت. به گفته سلیمانی ، مهمترین موضوع مورد بحث در جلسه روابط عمومی ها تعین استانداردهای آموزشی سمتهای روابط عمومی و نیازسنجی دوره های آموزشی براساس سرفصل و محتوای جدید آموزشی می باشد که در این جلسه بصورت تخصصی و در غالب کارگاه های آموزش مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت. وی اقدامات اخیر در حوزه چاپ آگهی ها در روزنامه ها ی کثیر الانتشار را که با ایجاد یک سامانه الکترونیکی گسترده در سطح وزارتخانه جهت تسریع در انجام امور آگهی ها و توزیع بین رسانه ها انجام گرفته است را یک اقدام مطلوب بیان نمود و اظهار امیدواری کرد با ایجاد این سامانه مشکلات پیش رو و پرداختهای به موقع مالی به روزنامه ها مرتفع گردد. وی در پایان صحبتهای خود از حمایتها و همکاری جناب آقای سادات میر رئیس محترم روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش و مجموعه همکاران محترمشان در ستاد و حضور آقای موسوی شاد دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی صنعت نفت قدردانی نمود.

در ادامه مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت گفت: روابط عمومی بازو و جز جدایی ناپذیر هر مجموعه است و واحدهای روابط عمومی را نبض تپنده هر مجموعه دانست. اکبر نعمت الهی در نخستین همایش شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت نفت (منطقه یک) با بیان این که روابط عمومی صنعت نفت در حال رشد و حرکت تازه ای است، گفت: مدیران و کارکنان روابط عمومی در این صنعت باید برای رسیدن به جایگاه مطلوب و مورد نظر تلاش کنند. وی افزود: روابط عمومی با تبادل آرا و اندیشه باید جایگاه واقعی خود را به همه معرفی کند و این مهم جز با هم اندیشی و تعامل کارکنان این بخش میسر نمی شود. نعمت الهی با بیان این که روابط عمومی آبروی هر مجموعه است، یادآور شد: سرمایه گذاری در روابط عمومی در واقع سرمایه گذاری برای سازمان است و سبب بهبود روند فعالیتها و کارها می شود. وی با اشاره به اقدامهای بسیار مهم انجام شده صنعت نفت در یک سال اخیر، عنوان کرد: نباید اجازه دهیم منفعت طلبان چهره صنعت نفت را مخدوش کنند. مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با یادآوری اقدامهای انجام شده در صنعت نفت کشور از جمله تولید روزانه ١٠٠ میلیون متر مکعب گاز در یک سال گذشته ، یادآور شد: سال آینده نیز با توکل بر خدا و تلاش همکاران در این صنعت همین مقدار گاز را تولید می کنیم و با ادامه این روند به مازاد تولید گاز خواهیم رسید. نعمت الهی گفت: روابط عمومی ها با کم کردن حواشی باید زمینه مناسبی را برای فعالیت مطلوب مدیران فراهم کنند. وی همچنین درباره وظایف مدیران روابط عمومی همسو با رشد این بخش یادآور شد: مدیران نیز باید تا حد وظایف سازمانی خود، اطلاع رسانی را به عهده گیرند و از هویت سازمان خود دفاع کنند.

در این جلسه هم اندیشی روسای روابط عمومی چهار شرکت اصلی و واحدهای تابعه ضمن ارائه مطالب خود و دستور جلسه ،هرکدام به بحث و تبادل نظر پرداختند که جمع بندی آن جهت طرح در جلسه بعدی ارائه خواهد گردید. .