با معرفی نمایندگان شرکت ملی پالایش و پخش در سهام عدالت طرح های پالایشی شتاب می گیرد

نمایندگان حقیقی اعضای حقوقی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت در شرکت های پالایش نفت خصوصی به استناد تصویب نامه شماره  ۱۸۷۴۳۶/ت/۴۴۶۱۹ هـ  هیت وزیران از سوی شرکت ملی پالایش و پخش معرفی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، مهندس عباس کاظمی معاون وزیر نفت با اعلام این خبر گفت: عدم تجربه کافی نمایندگان سهام عدالت در حوزه نفت سبب پیشرفت نامطلوب طرح های افزایش ظرفیت و ارتقاء کیفیت پالایشگاه های نفت شده است.

وی اظهار امیدواری کرد با تغییر حاصل شده طرح ها زودتر به مرحله اجرا برسد.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به وضعیت پیشرفت طرح های توسعه و بهینه سازی پالایشگاه ها از طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند به عنوان طرح موفق نام برد و گفت: ۷۵ درصد تولیدات این پالایشگاه به بنزین و نفت گاز یورو۴ اختصاص دارد.

وی با یادآوری اینکه در گذشته بنزین یورو۴ تولیدی این پالایشگاه به صورت مخلوط عرضه می شد، تصریح کرد: اما با تغییر سیاست ها در دولت جدید در راستای توزیع محصولات باکیفیت در سطح کلانشهرهای کشور به منظور کاهش آلودگی، محصولات این پالایشگاه بدون اختلاط در شهرهای اراک،تهران و کرج توزیع می شود.

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه بعد از این شهرها در کلانشهر تبریز نیز توزیع بنزین یورو۴ آغاز شد، گفت: با تغییرات نرم افزاری در واحدهای پالایشگاه اصفهان با کمک کارشناسان و متخصصان این پالایشگاه و شرکت ملی پالایش و پخش از اوایل این هفته توزیع بنزین یورو۴ در این کلانشهر نیز آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش با اشاره به اینکه طرح بنزین سازی پالایشگاه لاوان در حال اتمام است، اظهار امیدواری کرد طرح بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس نیز در بهار سال آینده وارد سرویس عملیاتی شود.

وی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم تا بهار سال آینده  ۸ کلانشهر آلوده کشور به طور کامل  تحت پوشش بنزین و نفت گاز یورو۴ قرار گیرد.