مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضوربا شکوه بسیجیان در شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند

مرحله مقدماتی بیستمین دوره مسابقات قرآن کریم، نهج‌در سالگرد هفته دفاع مقدس پایگاه مقاومت بسیج شهید رجایی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند با حمایت مدیریت و همکاری سایر ادارات ستادی و عملیاتی مراسمی به یاد ماندی برگزار کرد…….. .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند در این مراسم معنوی که با حضور فرمانده سپاه ناحیه شازند ، رئیس حفاظت و اطلاعات سپاه شازند، فرمانده بسیج شهید بختیاری،فرمانده بسیج شهید رجایی پالایشگاه، مدیر عامل و مدیر عملیات پالایشگاه و جمعی از مسئولین و بسیجیان شرکت برگزار گردید آقای ملکی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید رجایی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس از کلیه بسیجیان و میهمانان محترم بجهت اجابت دعوت و حضور در این مراسم تشکر نمود و از مدیر عامل محترم، مدیران و مسئولین شرکت که همواره بسیج را در انجام وظایف ذاتی خود، خصوصا برپایی این همایش بزرگ یاری نمودند قدردانی نمودو یاد وی هدف از این همایش را گرامی داشتن یاد و خاطره شهدای عزیز و استقامت، فداکاری،صبر و شکیبایی خانواده معزز شهدا و جانبازان عزیز بیان نمود و گفت: شهدا عزت و غرور را برای این مملکت به ارمغان آوردند و خداوند را شاکریم که به حرمت خون شهدا فرصت زندگی و حیات برای ما در یک کشور معنوی و زیر بیرق ولایت فراهم گردیده است و امیدواریم همچنان این ارزشها ،پایدار و استوار بماند و بتوانیم راه شهدا را ادامه و قدردان فداکاریهای آنها باشیم.

در انتها سرگرد رسولی فرمانده سپاه ناحیه شازند ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین پالایشگاه بخاطر برپایی این مراسم و تبریک سالروز سی چهارمین سالگرد دفاع مقدس و همچنین حلول ماه ذی الحجه، توفیق بهرهبرداری از این ماه را از خدا خواستار گردید و در ادامه صحبتهایش اشاره ای به تاریخچه جنگ میان ایران و عراق نمود و یادآور مقاومت ها و رشادتهای رزمنگان در طول ۸ سال دفاع مقدس گردید. سرگرد رسولی گفت: هیچوقت نمی توان ۸ سال جنگ تحمیلی را در طول یک هفته بازگو نمود، چرا که رزمندگان ما به رهبری امام (ره) کاری نمودند کارستان و بسیاری از حوادث محرم را د این دوران شاهد بودیم که زبان در بازگویی آنها قاصر است.انگیزه ما در این دوران انگیزه الهی بود و کارهای بسیار بزرگی در این دوران صورت گرفت.می بایست نسل جوان را با این رشادتها و ایثارگریها آشنا نمود. وی گفت:علت اینکه این جنگ،دفاع مقدس نامیده می شود این است که این جنگ بر ما تحمیل گردید و روزی که این کشور در معرض جنگ قرار گرفت، بودند کسانی که فرار نموده و گریختند اما عده ای ازجوانان متعهد ما، جوانمردانه ایستاندند و مبارزه کردند و اگر از این جان گذشتگی ها نبود الان وضعیت مملکت ما بدینگونه نمی بود. فرمانده سپاه ناحیه شازند رهبری و و نقش آفرینی ولایت فقیه در طول این دوران ، ریشه های قرآنی دفاع ما،اخلاص بین رزمندگان و کمک های مردمی را در این دوران از دلایل موفقیت و پیروزی ما در این جنگ دانسته و گفت: اگرچه این جنگ را تجربه نمی نمودیم بسیاری از این خرابی ها،شهیدان و جانبازان شیمیایی را نداشتیم ولیکن این صلابت و اقتدار در دنیای اسلام از نتایج همین جنگ می باشد.پس باید بدانیم این انقلاب و جنگ بعنوان یک میراث گرانبها به دست ما رسیده است و کارهای بزرگی که امروز در سرتاسر این مملکت صورت میگیرد همه از برکت خون شهدا است و پیشرفت در تمامی زمینه ها اعم از اقتصادی،فرهنگی و هنری،علمی و ورزشی و غیره همه را مدیون خون شهدا و ایثارگریهای خانواده های آنها هستیم. پس می بایست راه شهدا را که راه دلدادگی با خدا و معنویت است ادامه دهیم و ما مسئولین بیشتر از سایرین در حفظ ارزشهای این دوران بکوشیم. وی در پایان صحبتهایش تاکید نمود که دشمنان در طول این ۸ سال نتوانستند از جنگ نتیجه ای بگیرند و امروز جنگ سخت تری را بر علیه نظام ما تحت عنوان جنگ فرهنگی شروع نموده اند و پیاده نظام خود را در بین جوانان خانواده ها جای داده اند و باید بسیار بیشتر از قبل مراقب این قضیه باشیم چرا که دشمنی آنها با ما ریشه قرآنی داردو می بایست هشیار باشیم و بصیرت خودر را بالا ببریم.

در پایان از تلاشهای بی دریغ مهندس شیرازی زاده مدیر عامل پالایشگاه و آقای ملکی فرمانده پایگاه شهید رجایی شرکت توسط فرمانده سپاه ناحیه شازند با اهداء لوح تقدیرتشکر گردید. .