۲۲ آذر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

مراسم گراميداشت هفته دفاع مقدس با حضوربا شكوه بسيجيان در شركت پالايش نفت امام خميني(ره) شازند

مرحله مقدماتی بیستمین دوره مسابقات قرآن كريم، نهج‌در سالگرد هفته دفاع مقدس پايگاه مقاومت بسيج شهيد رجايي شركت پالايش نفت امام خميني(ره) شازند با حمايت مديريت و همكاري ساير ادارات ستادي و عملياتي مراسمي به ياد ماندي برگزار كرد…….. .

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خميني(ره) شازند در اين مراسم معنوي كه با حضور فرمانده سپاه ناحيه شازند ، رئيس حفاظت و اطلاعات سپاه شازند، فرمانده بسيج شهيد بختياري،فرمانده بسيج شهيد رجايي پالايشگاه، مدير عامل و مدير عمليات پالايشگاه و جمعي از مسئولين و بسيجيان شركت برگزار گرديد آقاي ملكي فرمانده پايگاه مقاومت بسيج شهيد رجايي ضمن تبريك هفته دفاع مقدس از كليه بسيجيان و ميهمانان محترم بجهت اجابت دعوت و حضور در اين مراسم تشكر نمود و از مدير عامل محترم، مديران و مسئولين شركت كه همواره بسيج را در انجام وظايف ذاتي خود، خصوصا برپايي اين همايش بزرگ ياري نمودند قدرداني نمودو ياد وي هدف از اين همايش را گرامي داشتن ياد و خاطره شهداي عزيز و استقامت، فداكاري،صبر و شكيبايي خانواده معزز شهدا و جانبازان عزيز بيان نمود و گفت: شهدا عزت و غرور را براي اين مملكت به ارمغان آوردند و خداوند را شاكريم كه به حرمت خون شهدا فرصت زندگي و حيات براي ما در يك كشور معنوي و زير بيرق ولايت فراهم گرديده است و اميدواريم همچنان اين ارزشها ،پايدار و استوار بماند و بتوانيم راه شهدا را ادامه و قدردان فداكاريهاي آنها باشيم.

در انتها سرگرد رسولي فرمانده سپاه ناحيه شازند ضمن تقدير و تشكر از مسئولين پالايشگاه بخاطر برپايي اين مراسم و تبريك سالروز سي چهارمين سالگرد دفاع مقدس و همچنين حلول ماه ذي الحجه، توفيق بهرهبرداري از اين ماه را از خدا خواستار گرديد و در ادامه صحبتهايش اشاره اي به تاريخچه جنگ ميان ايران و عراق نمود و يادآور مقاومت ها و رشادتهاي رزمنگان در طول ۸ سال دفاع مقدس گرديد. سرگرد رسولي گفت: هيچوقت نمي توان ۸ سال جنگ تحميلي را در طول يك هفته بازگو نمود، چرا كه رزمندگان ما به رهبري امام (ره) كاري نمودند كارستان و بسياري از حوادث محرم را د اين دوران شاهد بوديم كه زبان در بازگويي آنها قاصر است.انگيزه ما در اين دوران انگيزه الهي بود و كارهاي بسيار بزرگي در اين دوران صورت گرفت.مي بايست نسل جوان را با اين رشادتها و ايثارگريها آشنا نمود. وي گفت:علت اينكه اين جنگ،دفاع مقدس ناميده مي شود اين است كه اين جنگ بر ما تحميل گرديد و روزي كه اين كشور در معرض جنگ قرار گرفت، بودند كساني كه فرار نموده و گريختند اما عده اي ازجوانان متعهد ما، جوانمردانه ايستاندند و مبارزه كردند و اگر از اين جان گذشتگي ها نبود الان وضعيت مملكت ما بدينگونه نمي بود. فرمانده سپاه ناحيه شازند رهبري و و نقش آفريني ولايت فقيه در طول اين دوران ، ريشه هاي قرآني دفاع ما،اخلاص بين رزمندگان و كمك هاي مردمي را در اين دوران از دلايل موفقيت و پيروزي ما در اين جنگ دانسته و گفت: اگرچه اين جنگ را تجربه نمي نموديم بسياري از اين خرابي ها،شهيدان و جانبازان شيميايي را نداشتيم وليكن اين صلابت و اقتدار در دنياي اسلام از نتايج همين جنگ مي باشد.پس بايد بدانيم اين انقلاب و جنگ بعنوان يك ميراث گرانبها به دست ما رسيده است و كارهاي بزرگي كه امروز در سرتاسر اين مملكت صورت ميگيرد همه از بركت خون شهدا است و پيشرفت در تمامي زمينه ها اعم از اقتصادي،فرهنگي و هنري،علمي و ورزشي و غيره همه را مديون خون شهدا و ايثارگريهاي خانواده هاي آنها هستيم. پس مي بايست راه شهدا را كه راه دلدادگي با خدا و معنويت است ادامه دهيم و ما مسئولين بيشتر از سايرين در حفظ ارزشهاي اين دوران بكوشيم. وي در پايان صحبتهايش تاكيد نمود كه دشمنان در طول اين ۸ سال نتوانستند از جنگ نتيجه اي بگيرند و امروز جنگ سخت تري را بر عليه نظام ما تحت عنوان جنگ فرهنگي شروع نموده اند و پياده نظام خود را در بين جوانان خانواده ها جاي داده اند و بايد بسيار بيشتر از قبل مراقب اين قضيه باشيم چرا كه دشمني آنها با ما ريشه قرآني داردو مي بايست هشيار باشيم و بصيرت خودر را بالا ببريم.

در پايان از تلاشهاي بي دريغ مهندس شيرازي زاده مدير عامل پالايشگاه و آقاي ملكي فرمانده پايگاه شهيد رجايي شركت توسط فرمانده سپاه ناحيه شازند با اهداء لوح تقديرتشكر گرديد. .