۱۹ آذر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

آيت ا… دري نجف آبادي: كيفيت وتوليد بيشتر، ۲ هدف عمده ما بود كه توانستيم در شرايط تحريم آن را در پروژه عظيم طرح توسعه پالايشگاه امام خميني(ره)شازند به بهره برداري برسانيم

حضرت آيت ا… دري نجف آبادي امام جمعه اراك در سخنان خود گفت: كيفيت وتوليد بيشتر ۲ هدف عمده ما بود كه توانستيم در شرايطي كه ما را به وسيله تحريم تهديد مي كردند با همكاري شما كمر همت را بسته و امروز به حمدا… اين پروژه عظيم را به بهره برداري برسانيم. .. …..

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خمني(ره)شازند حضرت آيت ا… دري نجف آبادي امام جمعه اراك به همراه حجت الاسلام و المسلمين نيكزاد امام جمعه مهاجران در جمع كاركنان پالايشگاه حاضر شدند و ضمن اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد شركت به ايراد سخنراني پرداختند. حضرت آيت ا… دري نجف آبادي ضمن آرزوي قبولي تمامي عزاداريهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني فرمودند: طرح توسعه پالايشگاه امام خميني(ره)شازند يكي از آرزوهاي مسئولين كشور و من بوده است كه با وجود تمامي تحريمها به دست شما به بهره برداري رسيده است. مهندس مير قادري و همكارانش نيز به حق در اجراي اين پروژه عظيم خيلي زحمت كشيدند. در زمان جنگ و تحريم بودجه مصوب كشور حدود ۲۰۰۰ ميليارد تومان بود اما هم اكنون ۵۰۰.۰۰۰ ميليارد تومان است.طرح توسعه فكر بسيار بزرگي بود كه الحمد ا… در شرايط بسيار سختي به بهره برداري رسيد.فروش نفت خام و خام فروشي در هيچ كجاي دنيا به صرفه نيست و ما روزي آرزو مي كرديم توليد بنزين پالايشگاههاي ما به ۱۶ درصد برسد ،حتي نفت سنگين پرگوگرد و مابقي آن به فرآورده تبديل گردد . ما براي خريد ۱۰۰.۰۰۰ بشكه بنزين حدود ۳۰۰.۰۰۰ بشكه نفت خام صادر ميكرديم كه بسيار به ضرر كشور بود. شركتهاي خودرو سازي كشور مي بايست پايه كار را مديريت نموده و مصرف بنزين ماشين ها را كنترل كرده و به پايين ترين حد ممكن برسانند و بتوانند از نظر توليد جزو ۱۰ كشور اول دنيا قرار گيرند. كه امروزه متاسفانه ۴۷ درصد آلودگي هوا مربوط به خودروها و موتور سيكلتها است. اين كشور متعلق به همه ما است و ما هركجاي دنيا برويم ايراني هستيم و اگر كاري انجام دهيم براي خودمان انجام داده ايم. در كشور، دولتهاي قبلي نيز خيلي تلاش كردند تا امروز در اين نقطه قرار گيريم. تجربه و دانش فني كه در اين پروژه به دست آورديد خيلي ارزشمند تر از خود پالايشگاه است، زيرا كه با اين تجربه هم اكنون مي توانيد اين كار بزرگ را براي پالايشگاههاي ديگر كشور و يا پالايشگاههاي كشورهاي ديگر مثلا عراق انجام دهيد. كه همانطور كه در خبرها ديديم چند تن از كارشناسان نفتي عراق چند مدت پيش به اين پالايشگاه آمده بودند و اين باعث خوشحالي مي باشد. صادر كنيد و انجام دهيد. آمريكاييها و هم دستانشان همواره مي خواهد شيعه در هيچ جاي دنيا قدرت نگيرد و شما بايد كمك كنيد تا مقاومت و شيعه و امامت در هرجاي دنيا قدرتمند گردد. ما زير علم امام حسين(ع) و هيهات من الذي قرار داريم و زير زور و جباري آل سعود و …. نمي رويم.اگر لازم شد شما مي توانيد با تشكيل شركتهاي نصاب و نقشه كش و غيره در كشور خودمان و نيز ساير كشورها با تكنولوژي پيشرفته و تكنينكهاي جديد كار را پيش ببريد. ان شاءا… با سرمايه گذاري بيشتر در اين صنعت و با همتهاي بلند شما و كسانيكه اين طرح توسعه را ساختند مي توانيم دهها پتروشيمي بسازيم و ظرفيت پتروشيمي را به ۲۰۰.۰۰۰۰ تن برسانيم.بيكاري و مابقي مسائل كشور نيز حل خواهد گرديد. شركتهاي بزرگ مثل هيوندا و زيمنس آلمان از روز اول نيزچنين نبودند. ما بايد نيز با با همت هاي بلند خود اقدام به تشكيل تكنولوژي قدرتمند نموده و نبض منطقه را در دست گيريم.عسلويه يك قطب با عظمت نفتي است كه سرمايه گذاري در آن نيز خيلي با اهميت است و انشاءا… من و شما و مردم با صرفه جويي در مصرف نيز مي توانيم وابستگي ها را كمتر نماييم و با انگيزه خدايي و كار براي رضاي خدا باعث حركت رو به جلو شويم كه در بحث هسته اي نيز ديديد به ما يك سانتريفيوژ هم نمي دادند و ما با جواناني مثل شما ساختيم و امروز يك كشور هسته اي هستيم.

من در پايان مجددا از همه مديران، كارشناسان، كارگران و پيمانكاران كه در خلق اين حماسه بزرگ مشاركت داشتند كمال تشكر و قدرداني را مي نمايم.

در ادامه آيت ا… دري نجف آبادي و حجت الاسلام و المسلمين نيكزاد به همراه ساير مسئولين پالايشگاه ضمن بازديد از واحدهاي عملياتي پالايشگاه با حضور در واحدهاي طرح توسعه از نزديك كار انجام شده را نيز ملاحظه نمودند و در طي بازديد مهندس مير قادري مدير عامل پالايشگاه توضيحات كاملي را در خصوص عملكرد فعلي پالايشگاه ارائه نمودند. . . . . . . .