آیت ا… دری نجف آبادی: کیفیت وتولید بیشتر، ۲ هدف عمده ما بود که توانستیم در شرایط تحریم آن را در پروژه عظیم طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند به بهره برداری برسانیم

حضرت آیت ا… دری نجف آبادی امام جمعه اراک در سخنان خود گفت: کیفیت وتولید بیشتر ۲ هدف عمده ما بود که توانستیم در شرایطی که ما را به وسیله تحریم تهدید می کردند با همکاری شما کمر همت را بسته و امروز به حمدا… این پروژه عظیم را به بهره برداری برسانیم. .. …..

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمنی(ره)شازند حضرت آیت ا… دری نجف آبادی امام جمعه اراک به همراه حجت الاسلام و المسلمین نیکزاد امام جمعه مهاجران در جمع کارکنان پالایشگاه حاضر شدند و ضمن اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد شرکت به ایراد سخنرانی پرداختند. حضرت آیت ا… دری نجف آبادی ضمن آرزوی قبولی تمامی عزاداریهای تاسوعا و عاشورای حسینی فرمودند: طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند یکی از آرزوهای مسئولین کشور و من بوده است که با وجود تمامی تحریمها به دست شما به بهره برداری رسیده است. مهندس میر قادری و همکارانش نیز به حق در اجرای این پروژه عظیم خیلی زحمت کشیدند. در زمان جنگ و تحریم بودجه مصوب کشور حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان بود اما هم اکنون ۵۰۰.۰۰۰ میلیارد تومان است.طرح توسعه فکر بسیار بزرگی بود که الحمد ا… در شرایط بسیار سختی به بهره برداری رسید.فروش نفت خام و خام فروشی در هیچ کجای دنیا به صرفه نیست و ما روزی آرزو می کردیم تولید بنزین پالایشگاههای ما به ۱۶ درصد برسد ،حتی نفت سنگین پرگوگرد و مابقی آن به فرآورده تبدیل گردد . ما برای خرید ۱۰۰.۰۰۰ بشکه بنزین حدود ۳۰۰.۰۰۰ بشکه نفت خام صادر میکردیم که بسیار به ضرر کشور بود. شرکتهای خودرو سازی کشور می بایست پایه کار را مدیریت نموده و مصرف بنزین ماشین ها را کنترل کرده و به پایین ترین حد ممکن برسانند و بتوانند از نظر تولید جزو ۱۰ کشور اول دنیا قرار گیرند. که امروزه متاسفانه ۴۷ درصد آلودگی هوا مربوط به خودروها و موتور سیکلتها است. این کشور متعلق به همه ما است و ما هرکجای دنیا برویم ایرانی هستیم و اگر کاری انجام دهیم برای خودمان انجام داده ایم. در کشور، دولتهای قبلی نیز خیلی تلاش کردند تا امروز در این نقطه قرار گیریم. تجربه و دانش فنی که در این پروژه به دست آوردید خیلی ارزشمند تر از خود پالایشگاه است، زیرا که با این تجربه هم اکنون می توانید این کار بزرگ را برای پالایشگاههای دیگر کشور و یا پالایشگاههای کشورهای دیگر مثلا عراق انجام دهید. که همانطور که در خبرها دیدیم چند تن از کارشناسان نفتی عراق چند مدت پیش به این پالایشگاه آمده بودند و این باعث خوشحالی می باشد. صادر کنید و انجام دهید. آمریکاییها و هم دستانشان همواره می خواهد شیعه در هیچ جای دنیا قدرت نگیرد و شما باید کمک کنید تا مقاومت و شیعه و امامت در هرجای دنیا قدرتمند گردد. ما زیر علم امام حسین(ع) و هیهات من الذی قرار داریم و زیر زور و جباری آل سعود و …. نمی رویم.اگر لازم شد شما می توانید با تشکیل شرکتهای نصاب و نقشه کش و غیره در کشور خودمان و نیز سایر کشورها با تکنولوژی پیشرفته و تکنینکهای جدید کار را پیش ببرید. ان شاءا… با سرمایه گذاری بیشتر در این صنعت و با همتهای بلند شما و کسانیکه این طرح توسعه را ساختند می توانیم دهها پتروشیمی بسازیم و ظرفیت پتروشیمی را به ۲۰۰.۰۰۰۰ تن برسانیم.بیکاری و مابقی مسائل کشور نیز حل خواهد گردید. شرکتهای بزرگ مثل هیوندا و زیمنس آلمان از روز اول نیزچنین نبودند. ما باید نیز با با همت های بلند خود اقدام به تشکیل تکنولوژی قدرتمند نموده و نبض منطقه را در دست گیریم.عسلویه یک قطب با عظمت نفتی است که سرمایه گذاری در آن نیز خیلی با اهمیت است و انشاءا… من و شما و مردم با صرفه جویی در مصرف نیز می توانیم وابستگی ها را کمتر نماییم و با انگیزه خدایی و کار برای رضای خدا باعث حرکت رو به جلو شویم که در بحث هسته ای نیز دیدید به ما یک سانتریفیوژ هم نمی دادند و ما با جوانانی مثل شما ساختیم و امروز یک کشور هسته ای هستیم.

من در پایان مجددا از همه مدیران، کارشناسان، کارگران و پیمانکاران که در خلق این حماسه بزرگ مشارکت داشتند کمال تشکر و قدردانی را می نمایم.

در ادامه آیت ا… دری نجف آبادی و حجت الاسلام و المسلمین نیکزاد به همراه سایر مسئولین پالایشگاه ضمن بازدید از واحدهای عملیاتی پالایشگاه با حضور در واحدهای طرح توسعه از نزدیک کار انجام شده را نیز ملاحظه نمودند و در طی بازدید مهندس میر قادری مدیر عامل پالایشگاه توضیحات کاملی را در خصوص عملکرد فعلی پالایشگاه ارائه نمودند. . . . . . . .