۱۹ آذر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

حضور استاندارمركزي و مديران صنايع و معادن و كشاورزي شهرستان شازند درپالايشگاه امام خميني(ره)شازند

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خميني شازند مهندس مقيمي استاندار و عزيزي نماينده شهرستان شازند به اتفاق فرماندار و۶۰ نفراز مديران صنايع و معادن و كشاورزي شهرستان شازند از بزرگترين پالايشگاه بنزين سازي كشوردر شازند بازديد نمودند .. …..

در اين بازديد ابتدا ميهمانان درسالن كنفرانس حضور يافتند و پس ازتلاوت قرآن كريم وخير مقدم سليماني رئيس روابط عمومي و ابلاغ برنامه ها ، فيلم كوتاهي از چگونگي روند نصب و راه اندازي واحدهاي جديد پالايشگاه به سمع و نظر حاضرين رسيد ،

سپس مهندس ميرقادري مدير عامل پالايشگاه ضمن خوش آمد گويي وعرض تسليت سالروز شهادت امام زين العابدين(ع) به تشريح و چگونگي نصب و راه اندازي واحدهاي جديد پالايشگاه پرداخت و گفت: خرسندم شما صنعت گران و توليد كنندگان شهرستان شازند به اتفاق مهندس مقيمي استاندار محترم و مشاورين و كارشناسان گرامي در پالايشگاهي حضوريافتيد كه به عنوان بزرگترين پالايشگاه بنزين سازي كشور مطرح مي باشد و اين از افتخارات منطقه شازند است . وي گفت: نصب تجهيزات و راه اندازي واحدهاي جديد اين پالايشگاه از سال ۸۶ آغازشد و با توجه به كارشكني كشورهاي غربي نسبت به انجام تعهداتشان در خصوص تامين قطعات يدكي و نرم افزارهاي واحد هاي مدرن ، خوشبختانه اين شركت توانست با دانش فني متخصصين ايراني و توانمندي كاركنانش تمامي واحدهاي فرايندي سنگين كه بعضي از آنها براي اولين بار در كشورمان به ثمر رسيده را با موفقيت افتتاح و راه اندازي كند و كليه واحدهاي طرح توسعه در مدار توليد قرار گيرند وكشورهاي غربي را شگفت زده كند و ظرفيت پالايشگاه را از ۱۷۰ هزار بشكه به ۲۵۰ هزار بشكه در روز افزايش دهند . مهندس مير قادري افزود : در حال حاضر اين شركت با راه اندازي واحدهاي RCDو RFCC بعنوان بزرگترين پالايشگاه بنزين سازي كشور و حتي خاورميانه مطرح است كه ضمن ارتقاي كيفي توانسته است ظرفيت توليد بنزين خود را به چهار برابر(از۴ به ۱۶ ميليون ليتردر روز) افزايش دهد . مهندس مير قادري افزود: در دنيا ۷۵۰ پالايشگاه وجود دارد كه تنها ۵ پالايشگاه واحد RFCC را دارا هستند كه از مجموع ۹ پالايشگاه كشور عزيزمان ايران فقط پالايشگاه امام خميني شازند است كه افتخار نصب و راه اندازي بزرگترين آن را با ظرفيت ۸ ميليون ليتر بنزين در روز با استاندارد يورو ۴ از نفت كوره استحصال مي كند . وي افزود: از ديگر محصولات اين پالايشگاه گوگرد است كه از توليد ۶۰ تن در روز به مرز ۷۰۰ تن رسيده و اين بدين معنا است كه ۱۰ برابر گوگرد را در فرآورده هاي نفتي كم كرده ايم و اين كمك بزرگي به محيط زيست است. مهندس ميرقادري با بيان اينكه، اين كار بزرگ مديون زحمات كاركنان زحمت كش و هماهنگي ها و صداقت آنها و همچنين پشت گرميهاي مكرر مديريت ارشد پالايش و پخش و همچنين حمايتهاي همه جانبه مسئولين در استان مركزي است .

در ادامه مهندس مقيمي استاندار مركزي با تشكراز همه دست اندركاران در امر راه اندازي و راهبري پالايشگاه و اظهار خرسندي از كارهاي انجام شده گفت: بنده حمايت خود وهمكارانم را از توليد و برنامه ها و طرحهاي توليدي اعلام مي كنم و همه تلاش خود را براي آباداني و توليد كار و محيط زيستي سالم بكار مي گيرم . وي اظهار اميدواري نمود كه بتواند با ايجاد بستر هاي همفكري و همدلي در سطح مديران و توليد كنندگان، زمينه ساز توليد و رشد اقتصاد استان و منطقه شازند باشد .

سپس مديران و توليد كنندگان صنايع و معادن و كشاورزي هر كدام به ارائه گزارش عملكرد واحدهاي خود پرداختند و مسائل و مشكلات پيش روي خود را در حوزه هاي مختلف از جمله تامين آب و برق اعلام نمودند.

در پايان مهندس مقيمي استاندار ، عزيزي نماينده شهرستان شازند ، روساي بنياد شهيد استان و شازند ، مهندس مير قادري مدير عامل پالايشگاه و تني چند از مسئولين و همكاران با خانواده هاي شهداي سرافراز اسلام ، با مادر سه شهيد ” فرهمند” و خانواده شهيد “قاسمي” در عباس آباد شازند ديدار نمودند و ازاين بزرگواران تجليل نمودند . . . . . . .