حضور استاندارمرکزی و مدیران صنایع و معادن و کشاورزی شهرستان شازند درپالایشگاه امام خمینی(ره)شازند

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند مهندس مقیمی استاندار و عزیزی نماینده شهرستان شازند به اتفاق فرماندار و۶۰ نفراز مدیران صنایع و معادن و کشاورزی شهرستان شازند از بزرگترین پالایشگاه بنزین سازی کشوردر شازند بازدید نمودند .. …..

در این بازدید ابتدا میهمانان درسالن کنفرانس حضور یافتند و پس ازتلاوت قرآن کریم وخیر مقدم سلیمانی رئیس روابط عمومی و ابلاغ برنامه ها ، فیلم کوتاهی از چگونگی روند نصب و راه اندازی واحدهای جدید پالایشگاه به سمع و نظر حاضرین رسید ،

سپس مهندس میرقادری مدیر عامل پالایشگاه ضمن خوش آمد گویی وعرض تسلیت سالروز شهادت امام زین العابدین(ع) به تشریح و چگونگی نصب و راه اندازی واحدهای جدید پالایشگاه پرداخت و گفت: خرسندم شما صنعت گران و تولید کنندگان شهرستان شازند به اتفاق مهندس مقیمی استاندار محترم و مشاورین و کارشناسان گرامی در پالایشگاهی حضوریافتید که به عنوان بزرگترین پالایشگاه بنزین سازی کشور مطرح می باشد و این از افتخارات منطقه شازند است . وی گفت: نصب تجهیزات و راه اندازی واحدهای جدید این پالایشگاه از سال ۸۶ آغازشد و با توجه به کارشکنی کشورهای غربی نسبت به انجام تعهداتشان در خصوص تامین قطعات یدکی و نرم افزارهای واحد های مدرن ، خوشبختانه این شرکت توانست با دانش فنی متخصصین ایرانی و توانمندی کارکنانش تمامی واحدهای فرایندی سنگین که بعضی از آنها برای اولین بار در کشورمان به ثمر رسیده را با موفقیت افتتاح و راه اندازی کند و کلیه واحدهای طرح توسعه در مدار تولید قرار گیرند وکشورهای غربی را شگفت زده کند و ظرفیت پالایشگاه را از ۱۷۰ هزار بشکه به ۲۵۰ هزار بشکه در روز افزایش دهند . مهندس میر قادری افزود : در حال حاضر این شرکت با راه اندازی واحدهای RCDو RFCC بعنوان بزرگترین پالایشگاه بنزین سازی کشور و حتی خاورمیانه مطرح است که ضمن ارتقای کیفی توانسته است ظرفیت تولید بنزین خود را به چهار برابر(از۴ به ۱۶ میلیون لیتردر روز) افزایش دهد . مهندس میر قادری افزود: در دنیا ۷۵۰ پالایشگاه وجود دارد که تنها ۵ پالایشگاه واحد RFCC را دارا هستند که از مجموع ۹ پالایشگاه کشور عزیزمان ایران فقط پالایشگاه امام خمینی شازند است که افتخار نصب و راه اندازی بزرگترین آن را با ظرفیت ۸ میلیون لیتر بنزین در روز با استاندارد یورو ۴ از نفت کوره استحصال می کند . وی افزود: از دیگر محصولات این پالایشگاه گوگرد است که از تولید ۶۰ تن در روز به مرز ۷۰۰ تن رسیده و این بدین معنا است که ۱۰ برابر گوگرد را در فرآورده های نفتی کم کرده ایم و این کمک بزرگی به محیط زیست است. مهندس میرقادری با بیان اینکه، این کار بزرگ مدیون زحمات کارکنان زحمت کش و هماهنگی ها و صداقت آنها و همچنین پشت گرمیهای مکرر مدیریت ارشد پالایش و پخش و همچنین حمایتهای همه جانبه مسئولین در استان مرکزی است .

در ادامه مهندس مقیمی استاندار مرکزی با تشکراز همه دست اندرکاران در امر راه اندازی و راهبری پالایشگاه و اظهار خرسندی از کارهای انجام شده گفت: بنده حمایت خود وهمکارانم را از تولید و برنامه ها و طرحهای تولیدی اعلام می کنم و همه تلاش خود را برای آبادانی و تولید کار و محیط زیستی سالم بکار می گیرم . وی اظهار امیدواری نمود که بتواند با ایجاد بستر های همفکری و همدلی در سطح مدیران و تولید کنندگان، زمینه ساز تولید و رشد اقتصاد استان و منطقه شازند باشد .

سپس مدیران و تولید کنندگان صنایع و معادن و کشاورزی هر کدام به ارائه گزارش عملکرد واحدهای خود پرداختند و مسائل و مشکلات پیش روی خود را در حوزه های مختلف از جمله تامین آب و برق اعلام نمودند.

در پایان مهندس مقیمی استاندار ، عزیزی نماینده شهرستان شازند ، روسای بنیاد شهید استان و شازند ، مهندس میر قادری مدیر عامل پالایشگاه و تنی چند از مسئولین و همکاران با خانواده های شهدای سرافراز اسلام ، با مادر سه شهید ” فرهمند” و خانواده شهید “قاسمی” در عباس آباد شازند دیدار نمودند و ازاین بزرگواران تجلیل نمودند . . . . . . .