با بهره‌برداری از طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند احمدی‌‌نژاد: ایران در زمینه پالایشگاه سازی بی‌نیاز شد

رئیس جمهور گفت: با بهره‌برداری از طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند ایران در زمینه پالایشگاه سازی بی‌نیاز شد..

محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز در آیین بهره‌برداری از طرح توسعه پالایشگاه شازند گفت: نفت ایران قبل از انقلاب بیش از ۶۰ سال در دست بیگانگان بود آنها محصول نفت ایران را با قیمت بسیار ناچیز از چاه‌های نفت بیرون می‌کشیدند در جنگ جهانی نام ایران را پل پیروزی گذاشتند و  این به خاطر انرژی مفتی بود که از ایران بردند.

وی ادامه داد: در طول این سال‌ها ملت ایران بارها تلاش کرد اختیار نفت را در دست بگیرد اما نتوانست اما بعد از انقلاب ما توانستیم بخشی از اختیار نفت را در دست بگیریم نفت ایران هنوز ملی نشده است چرا که ملی شدن به معنای این است که از صفر تا ۱۰۰ آن در اختیار ما باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران باید بکوشد تمام پالایشگاه‌ها را خود بسازد و از دیگران بی‌نیاز باشد ادامه داد: خوشبختانه امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که می‌توانیم پالایشگاه‌ها را بدون کوچکترین نیازی به بیگانگان بسازیم.

احمدی‌نژاد گفت: در سال ۸۵ میزان تولید بنزین ۴۵ میلیون لیتر و میزان مصرف آن ۷۵ میلیون لیتر بود که اگر کنترل نمی‌شد و ما طرح سهمیه‌بندی بنزین‌ را اجرا نمی‌کردیم امروز باید ۱۳۰ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌کردیم که با توجه به تولید ۴۵ میلیون لیتر باید مابقی را با هزینه‌های هنگفت وارد می‌کردیم.

وی بهره‌برداری از طرح توسعه پالایشگاه شازند را نماد پرافتخار بریدن حلقه‌های وابستگی دانست و افزود: این نماد را بچه‌های ایرانی انجام دادند و امور فنی و مهندسی آن جزء کارهای بی‌نظیر و پیچیده در دنیا محسوب می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان  اینکه انسان برای رسیدن به قله کمال نیازمند علم، ایمان و عمل صالح است گفت: انسان برای رسیدن به قله کمال نیازمند عوامل مختلفی است اول نیازمند علم است، علم چراغ راهنما است انسان منهای علم انسان بی‌معنایی است انسان هر قدمی که می‌خواهد بردارد نیازمند علم است نیازمند ایمان است ایمان به خدا، ایمان به ارزش‌های متعالی و ایمان به اینکه می‌توانیم فردای بهتر را بسازد.

رئیس‌ جمهور با بیان اینکه اگر اینها نباشد حرکتی اتفاق نمی‌افتد تصریح کرد: انسان نیازمند علم و ایمان از روی آگاهی و معرفت است انسان به علم و عمل صالح نیاز دارد عمل صالحی که وضعیت زندگی و اندیشه حرکت جامعه را اصلاح کند.

احمدی‌‌نژاد گفت: همه اینها زمانی به وجود می‌آید که در انسان عشق باشد، عشق به خدا، خوبی‌ها، ارزش‌ها و انسان‌ها، عشق به کمال و تعالی…

وی ادامه داد هر عمل صالحی که در طول تاریخ اتفاق افتاده برآمده از قلب و روح عاشق است اگر عاشق نباشد حیات و حرکت نیست.

رئیس جمهور خاطرنشان ساخت: پیامبر در بدترین شرایط جغرافیایی، اجتماعی و فرهنگی مبعوث شد اما آنچه باعث شد پیامبر بتواند سختی‌ها را به جان بخرد و شبانه روز برای اصلاح و آگاه سازی بشر گام بردارد عشق به خدا بود که در عشق به مردم تجلی یافته بود.

رئیس جمهور در این مراسم طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند را مورد بهره‌برداری قرار داد.