بازدید مدیران ارشد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری از پالایشگاه نفت امام خمینی (ره) شازند

مهندس احمد داودی مدیر امور زیربنائی معاونت راهبردی ریاست جمهوری به همراه گروه ۸ نفره مدیران ارشد و کارشناسان این ستاد به مدت یک روز کامل از تاسیسات موجود و پروژه طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند بازدید نمودند .. .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند در این بازدید که از ساعات اولیه کاری آغاز گردید ابتدا طی جلسه ای که در محل سالن کنفرانس ساختمان اداری شرکت برگزار شد مهندس نوربخش مدیر عامل پالایشگاه ضمن خیر مقدم به حاضرین گزارش کاملی از وضعیت فعلی واحدهای موجود پالایشگاه ارائه نمود و اظهار داشت خوشبختانه توانسته ایم در سال جهاد اقتصادی با همت و تلاش کلیه همکاران ضمن تامین و نگهداری ظرفیت پالایش و محصولات با کیفیت ، یکی از واحدهای طرح توسعه (واحد شماره ۳۱) که در واقع واحد تقطیر طرح توسعه میباشد را راه اندازی و بر اساس قولی که به مقامات کشوری داده بودیم با تولید بیش از ۵ میلیون لیتر بنزین در روز کشور را از واردات بنزین بی نیاز و قدمهای بسیار موثری را نسبت به شکست تحریم ها در این زمینه برداریم .

وی با اشاره به اهمیت ویژه ای که طرح توسعه این پالایشگاه در کشور خواهد داشت اظهار نمود خوشبختانه برای پیشبرد مابقی اقدامات انجام شده در راه اندازی واحدهای بعدی افزایش ظرفیت ، هیچ مشکلی چه از لحاظ عملیات و بهره برداری و چه از نظر بودجه و اعتبارات نخواهیم داشت و شاخصه های مهم این پروژه بزرگ ملی را افزایش ظرفیت تا ۲۵۰ هزار بشکه در روز ، افزایش فرآورده های نفتی بویژه بنزین از ۴.۵میلیون لیتر به ۱۶ میلیون لیتر در روز ، ارتقائ کیفی محصولات ، تبدیل فرآورده های نفتی سنگین به سبک وکاهش آلاینده های زیست محیطی دانست .

در ادامه مهندس سیدیان مجری طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه نفت امام خمینی(ره)شازند گزارش مبسوطی در خصوص قرارداد ، طراحی ، اجرا ، و پیشرفت فیزیکی ۱۴ واحد بزرگ پالایشگاهی دراین شرکت ارائه نمود و افزود خوشبختانه ما هیچ مشکل اجرائی در بحث اجرا و راه اندازی واحد های طرح توسعه نخواهیم داشت و در حال حاضر در بخش اجرائی پروژه پیشرفت ۹۴ درصد ، در بخش ساختمان و نصب ۸۲ درصد و در بخش تدارکات کالا ۹۹ درصد رشد داشته ایم .

در ادامه گروه توانستند با همراهی و توضیحات مهندس نور بخش و مهندس سیدیان و تنی چند از کارشناسان پالایشگاه ازکلیه واحدهای پروژه افزایش ظرفیت ، از جمله بزرگترین واحد RFCC که برای اولین بار در ایران نصب شده و در آینده نزدیک آماده بهره برداری می شود بازدید نمایند و از نزدیک در جریان پیشرفت طرح قرار گرفتند .

در پایان مهندس داودی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات شبانه روزی همه دست اندرکاران پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند افزود صنعت نفت نقش بسزائی در اقتصاد کشور دارد که منجر به پیشرفت کشور و تبدیل سرمایه گذاری به تولید می شود . با بهره گیری از زحمات کلیه همکاران پالایشگاهی این پالایشگاه در حال حاضر نه تنها یک پالایشگاه خوب و بدون مشکل است، بلکه مشکل گشا ی کشور می باشدو از تولیداتش به خوبی استفاده میکند، کیفیت فرآورده هایش همیشه مطرح بوده و پالایشگاهی است که فرآورده های نفتی را با کیفیت بالا تولید میکند. مصرف فرآورده های نفتی نوعی از کالای مصرفی است که خود به خود برای محیط زیست و جامعه مشکل به عمل می آورد ولی با افزایش ارتقای کیفیت می توان این مشکلات را از بین برد. همکاران و پیمانکاران در طرح توسعه همت بیشتری به خرج بدهند تا با زمانبندی برنامه ریزی شده فاصله نگیریم، ما هم سعی می کنیم هر کمکی که در حیطه کاری ما باشد انجام داده و همه ما باید کمک کنیم تا روز به روز صنعت نفت انشا ا… در وضعیت بهتری قرار گیرد