۳۰ مهر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

بازدید مدیران ارشد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری از پالایشگاه نفت امام خمینی (ره) شازند

مهندس احمد داودي مدير امور زيربنائي معاونت راهبردي رياست جمهوري به همراه گروه ۸ نفره مدیران ارشد و کارشناسان اين ستاد به مدت یک روز کامل از تاسیسات موجود و پروژه طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند بازدید نمودند .. .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند در این بازدید كه از ساعات اوليه كاري آغاز گردید ابتدا طي جلسه اي كه در محل سالن كنفرانس ساختمان اداري شركت برگزار شد مهندس نوربخش مدیر عامل پالایشگاه ضمن خیر مقدم به حاضرین گزارش کاملی از وضعیت فعلی واحدهای موجود پالایشگاه ارائه نمود و اظهار داشت خوشبختانه توانسته ایم در سال جهاد اقتصادی با همت و تلاش کلیه همکاران ضمن تامین و نگهداری ظرفیت پالایش و محصولات با کیفیت ، یکی از واحدهای طرح توسعه (واحد شماره ۳۱) که در واقع واحد تقطیر طرح توسعه میباشد را راه اندازی و بر اساس قولی که به مقامات کشوری داده بودیم با تولید بیش از ۵ میلیون لیتر بنزین در روز كشور را از واردات بنزین بی نیاز و قدمهای بسیار موثری را نسبت به شکست تحریم ها در این زمینه برداريم .

وي با اشاره به اهمیت ویژه ای که طرح توسعه این پالایشگاه در کشور خواهد داشت اظهار نمود خوشبختانه برای پیشبرد مابقی اقدامات انجام شده در راه اندازی واحدهای بعدی افزایش ظرفیت ، هیچ مشکلی چه از لحاظ عملیات و بهره برداری و چه از نظر بودجه و اعتبارات نخواهیم داشت و شاخصه هاي مهم این پروژه بزرگ ملي را افزایش ظرفیت تا ۲۵۰ هزار بشکه در روز ، افزایش فرآورده هاي نفتي بویژه بنزین از ۴.۵ميليون ليتر به ۱۶ میلیون لیتر در روز ، ارتقائ کیفی محصولات ، تبدیل فرآورده های نفتی سنگین به سبک وکاهش آلاینده های زیست محیطی دانست .

در ادامه مهندس سیدیان مجری طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه نفت امام خمینی(ره)شازند گزارش مبسوطی در خصوص قرارداد ، طراحی ، اجرا ، و پیشرفت فیزیکی ۱۴ واحد بزرگ پالایشگاهی دراین شرکت ارائه نمود و افزود خوشبختانه ما هیچ مشکل اجرائی در بحث اجرا و راه اندازی واحد های طرح توسعه نخواهیم داشت و در حال حاضر در بخش اجرائی پروژه پیشرفت ۹۴ درصد ، در بخش ساختمان و نصب ۸۲ درصد و در بخش تدارکات کالا ۹۹ درصد رشد داشته ایم .

در ادامه گروه توانستند با همراهي و توضيحات مهندس نور بخش و مهندس سيديان و تني چند از كارشناسان پالايشگاه ازكليه واحدهای پروژه افزايش ظرفيت ، از جمله بزرگترين واحد RFCC كه براي اولين بار در ايران نصب شده و در آينده نزديك آماده بهره برداري مي شود بازدید نمايند و از نزدیک در جریان پیشرفت طرح قرار گرفتند .

در پايان مهندس داودي ضمن تشكر و قدرداني از زحمات شبانه روزي همه دست اندركاران پالايشگاه امام خميني(ره)شازند افزود صنعت نفت نقش بسزائي در اقتصاد كشور دارد که منجر به پيشرفت كشور و تبدیل سرمايه گذاري به توليد می شود . با بهره گيري از زحمات كليه همكاران پالايشگاهی این پالایشگاه در حال حاضر نه تنها يك پالايشگاه خوب و بدون مشكل است، بلكه مشكل گشا ی کشور می باشدو از توليداتش به خوبي استفاده ميكند، كيفيت فرآورده هايش هميشه مطرح بوده و پالايشگاهي است كه فرآورده هاي نفتي را با كيفيت بالا توليد ميكند. مصرف فرآورده هاي نفتي نوعي از كالای مصرفی است كه خود به خود براي محيط زيست و جامعه مشكل به عمل مي آورد ولي با افزايش ارتقاي كيفيت مي توان اين مشكلات را از بین برد. همكاران و پيمانكاران در طرح توسعه همت بيشتري به خرج بدهند تا با زمانبندی برنامه ريزي شده فاصله نگیریم، ما هم سعي مي كنيم هر كمكي که در حيطه كاري ما باشد انجام داده و همه ما بايد كمك كنيم تا روز به روز صنعت نفت انشا ا… در وضعيت بهتری قرار گیرد