در ادامه عملیات اجرایی طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند بزرگترین کمپرسور پالایشگاهی واحد بنزین سازی کشور راه اندازی شد

بزرگترین کمپرسور پالایشگاهی کشور در واحد بنزین سازی طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند، ۱۱ خرداد ماه سال جاری همزمان با ایام بزرگداشت ۱۵ خرداد نصب و راه اندازی شد. .

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت، رشید سیدیان، مجری این طرح با اعلام این خبر گفت: در ادامه مراحل راه اندازی واحد تصفیه هیدروژنی نفتا و اکتانایزر (واحد ۱۲) ، این کمپرسور ۱۰ کیلو ولتی به قدرت ۵ مگا وات نصب شد.
وی افزود: مشکلات فنی در ساخت این کمپرسور تولید کشور ژاپن وجود داشت که با کمک مهندسین داخلی اشکالات آن رفع شد. این کمپرسور، گاز هیدروژن تولیدی در واحد CCR را به واحدهای مصرف کننده ارسال می کند.
مجری طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند اظهار داشت: این واحد در مرحله راه اندازی است و انتظار می رود ظرف مدت کمتر از یک ماه به تولید فرآورده برسد.
گفتنی است، دانش فنی این واحد از دو بخش اصلی تصفیه هیدروژنی نفتا و واحد ۱۲ رفورمینگ کاتالیستی نفتا با احیای مداوم کاتالیستی تشکیل می شود .
میزان بنزین تولیدی این واحد ۲.۶۵ میلیون لیتر بنزین سوپر در روز با حداقل عدد اکتان ۹۵ است.