۲۸ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

اولين مركز نيكوكاري پالايشگاههاي كشور در پالايشگاه امام خميني(ره)شازند افتتاح گرديد

اولين مركز نيكوكاري پالايشگاههاي كشور با حضور ستاري معاون مشاركتهاي مردمي كميته امداد كشور، حجت الاسلام و المسلمين حاج آقا نيك زاد امام جمعه شهر مهاجران،حاج آقا فراهاني امام جماعت پالايشگاه،مهندس وليئي مدير كل كميته امداد استان مركزي، ،نمايندگان استاندار،فرماندار و سپاه ناحيه و همچنين مهندس مير قادري مدير عامل پالايشگاه و جمعي از مسئولين شركت و استان، در پالايشگاه امام خميني(ره) شازند افتتاح گرديد….

در مراسم افتتاحيه اين مركز مهندس مير قادري ضمن خير مقدم به ميهمانان با اشاره به حديث امام صادق(ع) كه فرموده اند:”غذاي جسم خوردن است و غذاي روح خوراندن”، گفت: اين حديث اشاره به اين موضوع دارد كه انسان وقتي روحش جلا پيدا مي كند و لذت مي برد كه انفاق نمايد و ببخشد.بيشترين سود و لذت را در انفاق، شخص انفاق كننده مي برد. وي گفت: اين مركز نيكوكاري به دستور معاونت محترم وزارت نفت راه اندازي شده و مرجع اصلي آن كميته امداد مي باشد.نطفه اين مركز قبلا توسط خيرين ايجاد شده است و انشاء ا… بتوانيم با سامان دهي آن هدفهاي مهمي را محقق سازيم و در شرايط بهتر و مطلوب تري اين كار نيك را ادامه دهيم و در اين ميان از كميته امداد هم انتظار داريم كه حسب قانون و مقررات امتيازاتي را به اين مجموعه بدهد. مهندس ميرقادري با اشاره به اين موضوع كه در سالهاي اخير وظيفه كميته امداد بيشتر از كمك كردن، توانمند سازي بوده است گفت:ما زماني مي توانيم به اينكه بزرگترين پالايشگاه خاور ميانه هستيم ، توانستيم تحريم ها را بشكنيم و كار ما كار برجسته اي در سطح دنيا مي باشد افتخار نماييم كه بدانيم خروجي و نتايج آن در جامعه تعداد نيازمند ها را كاهش داده است و اگر اين اتفاق نيفتد نشان دهنده ضعف و مشكلي در فعاليتهاي ما مي باشد. مدير عامل پالايشگاه در ادامه بيان نمود:اميدوار هستيم با كلنگ زني امروز، يك كار شايسته و برجسته شروع گردد و از آنجاييكه پالايشگاه حسب قانون نمي تواند كمك نقدي بنمايد بتواند با ايجاد تبصره ها ،تقاضاي به حق مردم را عملي نمايد كه اگر اين كار را نكند معصيت شده است.

در اين جلسه مدير كل كميته امداد مهندس وليئي نيز ايراد سخن نمود.وي گزارش كوتاهي از فعاليت كميته امداد و روند شكل گيري اين مركز نيكوكاري در پالايشگاه را بيان نمود و گفت: مستحضر هستيد در جامعه فعلي بخشي از مردم بدليل بيماري،گرفتاري،حوادث،سوانح،تورم،اعتياد،طلاق و ساير آسيبهاي اجتماعي مجبورند از سيستم هاي مردمي دولتي و غير دولتي براي گذراندن زندگي خود نهايت استفاده را بنمايند.كميته امداد هم يكي از اين دستگاههاي مردمي- دولتي است كه در اين راستا بر اساس قوانين و حكومت فعاليت خود را آغاز نموده و ۲ خصوصيت زير آن را متمايز مي كند: ۱- بطور مستقيم زير نظر ولي فقيه است. ۲- مزين به اسم مبارك امام خميني(ره) مي باشد. وجود اين ۲ امتياز باعث شده است كميته امام رنگ و بوي ولايي به خود بگيرد و فعاليت آن بجاي مذهبي-حكومتي، ديني-مذهبي گردد. مهندس وليئي گفت: توان ما در يك حدي پاسخگوي مدد جويان است و به همين علت از مشاركتهاي مردمي استفاده مي نماييم.وي گفت پالايشگاه در حوزه اشتغال،خود اتكائي و خود باوري و كمك به سرانه درآمد ملي همواره موفق بوده است و جاي انتظار است در زمينه مسئوليت هاي اجتماعي هم بتواند وظايف خود را به خوبي ايفا نمايد. مدير كل كميته امداد استان گفت: افتخار داريم كه اولين مركز نيكوكاري پالايشگاه هاي كشور در اين پالايشگاه افتتاح مي شود و اميد است در ساير پالايشگاهها نيز با الگو گيري از اين كار، اقدام به ايجاد اينگونه مراكز نمايند. مدير كل كميته امداد استان در پايان صحبتهايش از كليه مسئولين پالايشگاه بجهت پيگيريها و تلاشهايشان در ايجاد اين مركز تقدير و تشكر ويژه نمود.

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمين حاج آقا نيكزاد گفت: بايد بدانيم تا مادامي كه اينگونه مراكز نيكوكاري برقرار هستند نفع ديني و اخروي براي بنا كنندگان آنها نوشته مي شود و با بيان رواياتي ،اهميت انفاق در اسلام را تاكيد نمود و گفت: حضور در اين جلسه براي او افتخار بوده و اميدوار است خداوند توفيق اين خدمتگزاري را به همه بدهد.

سپس آقاي ستاري معاونت محترم مشاركتهاي مردمي كميته امداد ايراد سخن نمود.وي گفت: اينكه مسئولين پالايشگاه با وجود مسئوليتهاي خطير و ارزشمند خود،پشتيبان كميته امداد در ايجاد اين امر خدا پسندانه شده اند وجد برانگيز است و قابل ستايش و تقدير.

در انتهاي مراسم همكاران محترم با استقبال از طرح جديد كميته به مناسبت روز سالمند تحت عنوان” حامي براي سالمندان” وجود انفاق و نيكوكاري را باري ديگر در اين پالايشگاه به اثبات رساندند و با افتتاح مركز نيكوكاري در مسجد ولي عصر(عج) شهر مهاجران به مراسم پايان دادند. . . .