اولین مرکز نیکوکاری پالایشگاههای کشور در پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند افتتاح گردید

اولین مرکز نیکوکاری پالایشگاههای کشور با حضور ستاری معاون مشارکتهای مردمی کمیته امداد کشور، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا نیک زاد امام جمعه شهر مهاجران،حاج آقا فراهانی امام جماعت پالایشگاه،مهندس ولیئی مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی، ،نمایندگان استاندار،فرماندار و سپاه ناحیه و همچنین مهندس میر قادری مدیر عامل پالایشگاه و جمعی از مسئولین شرکت و استان، در پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند افتتاح گردید….

در مراسم افتتاحیه این مرکز مهندس میر قادری ضمن خیر مقدم به میهمانان با اشاره به حدیث امام صادق(ع) که فرموده اند:”غذای جسم خوردن است و غذای روح خوراندن”، گفت: این حدیث اشاره به این موضوع دارد که انسان وقتی روحش جلا پیدا می کند و لذت می برد که انفاق نماید و ببخشد.بیشترین سود و لذت را در انفاق، شخص انفاق کننده می برد. وی گفت: این مرکز نیکوکاری به دستور معاونت محترم وزارت نفت راه اندازی شده و مرجع اصلی آن کمیته امداد می باشد.نطفه این مرکز قبلا توسط خیرین ایجاد شده است و انشاء ا… بتوانیم با سامان دهی آن هدفهای مهمی را محقق سازیم و در شرایط بهتر و مطلوب تری این کار نیک را ادامه دهیم و در این میان از کمیته امداد هم انتظار داریم که حسب قانون و مقررات امتیازاتی را به این مجموعه بدهد. مهندس میرقادری با اشاره به این موضوع که در سالهای اخیر وظیفه کمیته امداد بیشتر از کمک کردن، توانمند سازی بوده است گفت:ما زمانی می توانیم به اینکه بزرگترین پالایشگاه خاور میانه هستیم ، توانستیم تحریم ها را بشکنیم و کار ما کار برجسته ای در سطح دنیا می باشد افتخار نماییم که بدانیم خروجی و نتایج آن در جامعه تعداد نیازمند ها را کاهش داده است و اگر این اتفاق نیفتد نشان دهنده ضعف و مشکلی در فعالیتهای ما می باشد. مدیر عامل پالایشگاه در ادامه بیان نمود:امیدوار هستیم با کلنگ زنی امروز، یک کار شایسته و برجسته شروع گردد و از آنجاییکه پالایشگاه حسب قانون نمی تواند کمک نقدی بنماید بتواند با ایجاد تبصره ها ،تقاضای به حق مردم را عملی نماید که اگر این کار را نکند معصیت شده است.

در این جلسه مدیر کل کمیته امداد مهندس ولیئی نیز ایراد سخن نمود.وی گزارش کوتاهی از فعالیت کمیته امداد و روند شکل گیری این مرکز نیکوکاری در پالایشگاه را بیان نمود و گفت: مستحضر هستید در جامعه فعلی بخشی از مردم بدلیل بیماری،گرفتاری،حوادث،سوانح،تورم،اعتیاد،طلاق و سایر آسیبهای اجتماعی مجبورند از سیستم های مردمی دولتی و غیر دولتی برای گذراندن زندگی خود نهایت استفاده را بنمایند.کمیته امداد هم یکی از این دستگاههای مردمی- دولتی است که در این راستا بر اساس قوانین و حکومت فعالیت خود را آغاز نموده و ۲ خصوصیت زیر آن را متمایز می کند: ۱- بطور مستقیم زیر نظر ولی فقیه است. ۲- مزین به اسم مبارک امام خمینی(ره) می باشد. وجود این ۲ امتیاز باعث شده است کمیته امام رنگ و بوی ولایی به خود بگیرد و فعالیت آن بجای مذهبی-حکومتی، دینی-مذهبی گردد. مهندس ولیئی گفت: توان ما در یک حدی پاسخگوی مدد جویان است و به همین علت از مشارکتهای مردمی استفاده می نماییم.وی گفت پالایشگاه در حوزه اشتغال،خود اتکائی و خود باوری و کمک به سرانه درآمد ملی همواره موفق بوده است و جای انتظار است در زمینه مسئولیت های اجتماعی هم بتواند وظایف خود را به خوبی ایفا نماید. مدیر کل کمیته امداد استان گفت: افتخار داریم که اولین مرکز نیکوکاری پالایشگاه های کشور در این پالایشگاه افتتاح می شود و امید است در سایر پالایشگاهها نیز با الگو گیری از این کار، اقدام به ایجاد اینگونه مراکز نمایند. مدیر کل کمیته امداد استان در پایان صحبتهایش از کلیه مسئولین پالایشگاه بجهت پیگیریها و تلاشهایشان در ایجاد این مرکز تقدیر و تشکر ویژه نمود.

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا نیکزاد گفت: باید بدانیم تا مادامی که اینگونه مراکز نیکوکاری برقرار هستند نفع دینی و اخروی برای بنا کنندگان آنها نوشته می شود و با بیان روایاتی ،اهمیت انفاق در اسلام را تاکید نمود و گفت: حضور در این جلسه برای او افتخار بوده و امیدوار است خداوند توفیق این خدمتگزاری را به همه بدهد.

سپس آقای ستاری معاونت محترم مشارکتهای مردمی کمیته امداد ایراد سخن نمود.وی گفت: اینکه مسئولین پالایشگاه با وجود مسئولیتهای خطیر و ارزشمند خود،پشتیبان کمیته امداد در ایجاد این امر خدا پسندانه شده اند وجد برانگیز است و قابل ستایش و تقدیر.

در انتهای مراسم همکاران محترم با استقبال از طرح جدید کمیته به مناسبت روز سالمند تحت عنوان” حامی برای سالمندان” وجود انفاق و نیکوکاری را باری دیگر در این پالایشگاه به اثبات رساندند و با افتتاح مرکز نیکوکاری در مسجد ولی عصر(عج) شهر مهاجران به مراسم پایان دادند. . . .