مرحله نیمه نهایی نوزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم و نهج البلاغه شرکت ملی پالایش و پخش به میزبانی پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند بر گزار گردید

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند مرحله نیمه نهایی نوزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم و نهج البلاغه شرکت ملی پالایش و پخش بین استانهای مرکزی ،قم ولرستان در روز پنج شنبه ۴/۷/۹۲ به میزبانی پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند در باشگاه خدمات اجتماعی شهر مهاجران برگزار گردید…

در آیین افتتاحیه این دوره از مسابقات که با حضور بیش از ۱۶۰ نفر از متسابقین،مدیر عامل محترم پالایشگاه مهندس میر قادری،مدیرعامل ها ومدیران ستاد شرکت های حاضر در مسابقات صورت پذیرفت ابتدا استاد مجید جیریایی از قاریان بین المللی با تلاوت بسیار زیبا از آیات کلام ا… مجید حاضرین را به وجد آورد .

در ادامه مراسم جناب آقای سلیمانی رئیس روابط عمومی و مسئول برگزاری مسابقات منطقه یک کشور ضمن خیر مقدم به ارائه گزارشی از روند برگزاری مسابقات مقدماتی پرداخت. وی گفت: مرحله نیمه نهایی مسابقات بصورت سراسری در ۳۴ استان کشور بصورت همزمان انجام میگیرد و در بخش برادران ۷۲ نفر(۳۱ نفر در رشته های قرائت،ترتیل و فصیح خوانی ، ۱۳ نفر مفاهیم و ۱۳ نفر نهج البلاغه) و در بخش خواهران ۶۹ نفر(۲۸ نفر در رشته های قرائت،ترتیل و فصیح خوانی،۱۳ نفر مفاهیم و ۱۲ نفر نهج البلاغه) حضور دارند. ایشان در ادامه برای همه شرکت کنندگان در مراسم و مسابقات آرزوی توفیق و پیروزی را از خداوند متعال خواستار شد.

سپس گروه تواشیح و مدیحه سرایی نسیم که از جمعی از حافظان و قاریان بین المللی قرآن کریم می باشد با برگزاری مراسم خود شور و حال غیر قابل وصفی را به مجلس بخشیدند که مورد تشویق وتفقد حاضرین در مراسم قرار گرفتند .

در ادامه مراسم مهندس میرقادری ضمن خرسندی از میزبانی پالایشگاه جهت برگزاری مرحله نیمه نهایی مسابقات، برگزاری این مسابقات را در سطح وزارت نفت بسیار کار ارزشی و مهم دانست گفت غرب و تهاجم فرهنگی آن همواره با تصویب هزینه های بالا، کمر به منحرف کردن جوانان ما بسته است و قدمهایی که ما برای اعتلای قرآن کریم و امورات فرهنگی بر می داریم بایستی محکم وتوانمند باشد. مدیر عامل ضمن تشکر از رئیس روابط عمومی پالایشگاه و عوامل اجرایی مسابقات، برگزاری مسابقات مرحله مقدماتی در سطح پالایشگاه را که با حضور بیش از ۱۳۰۰ نفر از کارکنان و خانواده های محترم آنان صورت گرفت، کار بسیار عظیم و مهمی دانسته و سطح برگزاری مسابقات را بسیار کیفی و بالا ارزیابی نمود. وی گفت: این مراسم جزء مراسم بسیار مهم و پربرکتی است که در این پالایشگاه انجام گرفته است. این پالایشگاه با تولید۳۰ درصد بنزین کل کشور بخاطر برپایی اینگونه مراسم و مسابقات توانسته است درنوع خودش منحصر به فردباشد.مطمئنا برکت این همایش همچنان پشتیبان این صنعت خواهد بود وبخاطر نظارت شهدا، رهبری و برکات اینگونه جلسات است که توانستیم در مقالب تحریم ها مقاومت نماییم.امیدواریم این مسابقات چون سالهای گذشته در سطح عالی برگزار گردد و برکت و ثوابی در آن دنیا باشد وپشتیبان ما گردد.

در پایان به تعداد ۸ نفر از کسانیکه در مرحله نهایی دوره قبل مسابقات حائز رتبه اول تا سوم شده بودند علاوه بر جوایز اعلام شده در آئین نامه مسابقات، جهت تشویق و ترغیب هرچه بیشترآنها، کمک هزینه سفر به کربلای معلی به نفرات اول وکمک هزینه سفر به مشهد مقدس به نفرات دوم و سوم توسط مدیر عامل محترم شرکت اهداء گردید.

پس از پایان برگزاری مراسم افتتاحیه متسابقین در جایگاهای تعیین شده مستقر شدند و به برگزاری مسابقات در ۵ رشته حفظ، ترتیل، تحقیق، مفاهیم ونهج البلاغه در ۶ گروه سنی پرداختند که این مسابقات تا عصر روز پنج شنبه ۴/۷/۹۲ به طول انجامید. . .