۲۴ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

مرحله نيمه نهايي نوزدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم و نهج البلاغه شركت ملي پالايش و پخش به ميزباني پالايشگاه امام خميني (ره) شازند بر گزار گرديد

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند مرحله نيمه نهايي نوزدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم و نهج البلاغه شركت ملي پالايش و پخش بين استانهاي مركزي ،قم ولرستان در روز پنج شنبه ۴/۷/۹۲ به ميزباني پالايشگاه امام خميني (ره) شازند در باشگاه خدمات اجتماعي شهر مهاجران برگزار گرديد…

در آيين افتتاحيه اين دوره از مسابقات كه با حضور بيش از ۱۶۰ نفر از متسابقين،مدير عامل محترم پالايشگاه مهندس مير قادري،مديرعامل ها ومديران ستاد شركت هاي حاضر در مسابقات صورت پذيرفت ابتدا استاد مجيد جيريايي از قاريان بين المللي با تلاوت بسيار زيبا از آيات كلام ا… مجيد حاضرين را به وجد آورد .

در ادامه مراسم جناب آقاي سليماني رئيس روابط عمومي و مسئول برگزاري مسابقات منطقه يك كشور ضمن خير مقدم به ارائه گزارشي از روند برگزاري مسابقات مقدماتي پرداخت. وي گفت: مرحله نيمه نهايي مسابقات بصورت سراسري در ۳۴ استان كشور بصورت همزمان انجام ميگيرد و در بخش برادران ۷۲ نفر(۳۱ نفر در رشته هاي قرائت،ترتيل و فصيح خواني ، ۱۳ نفر مفاهيم و ۱۳ نفر نهج البلاغه) و در بخش خواهران ۶۹ نفر(۲۸ نفر در رشته هاي قرائت،ترتيل و فصيح خواني،۱۳ نفر مفاهيم و ۱۲ نفر نهج البلاغه) حضور دارند. ايشان در ادامه براي همه شركت كنندگان در مراسم و مسابقات آرزوي توفيق و پيروزي را از خداوند متعال خواستار شد.

سپس گروه تواشيح و مديحه سرايي نسيم كه از جمعي از حافظان و قاريان بين المللي قرآن كريم مي باشد با برگزاري مراسم خود شور و حال غير قابل وصفي را به مجلس بخشيدند كه مورد تشويق وتفقد حاضرين در مراسم قرار گرفتند .

در ادامه مراسم مهندس ميرقادري ضمن خرسندي از ميزباني پالايشگاه جهت برگزاري مرحله نيمه نهايي مسابقات، برگزاري اين مسابقات را در سطح وزارت نفت بسيار كار ارزشي و مهم دانست گفت غرب و تهاجم فرهنگي آن همواره با تصويب هزينه هاي بالا، كمر به منحرف كردن جوانان ما بسته است و قدمهايي كه ما براي اعتلاي قرآن كريم و امورات فرهنگي بر مي داريم بايستي محكم وتوانمند باشد. مدير عامل ضمن تشكر از رئيس روابط عمومي پالايشگاه و عوامل اجرايي مسابقات، برگزاري مسابقات مرحله مقدماتي در سطح پالايشگاه را كه با حضور بيش از ۱۳۰۰ نفر از كاركنان و خانواده هاي محترم آنان صورت گرفت، كار بسيار عظيم و مهمي دانسته و سطح برگزاري مسابقات را بسيار كيفي و بالا ارزيابي نمود. وي گفت: اين مراسم جزء مراسم بسيار مهم و پربركتي است كه در اين پالايشگاه انجام گرفته است. اين پالايشگاه با توليد۳۰ درصد بنزين كل كشور بخاطر برپايي اينگونه مراسم و مسابقات توانسته است درنوع خودش منحصر به فردباشد.مطمئنا بركت اين همايش همچنان پشتيبان اين صنعت خواهد بود وبخاطر نظارت شهدا، رهبري و بركات اينگونه جلسات است كه توانستيم در مقالب تحريم ها مقاومت نماييم.اميدواريم اين مسابقات چون سالهاي گذشته در سطح عالي برگزار گردد و بركت و ثوابي در آن دنيا باشد وپشتيبان ما گردد.

در پايان به تعداد ۸ نفر از كسانيكه در مرحله نهايي دوره قبل مسابقات حائز رتبه اول تا سوم شده بودند علاوه بر جوايز اعلام شده در آئين نامه مسابقات، جهت تشويق و ترغيب هرچه بيشترآنها، كمك هزينه سفر به كربلاي معلي به نفرات اول وكمك هزينه سفر به مشهد مقدس به نفرات دوم و سوم توسط مدير عامل محترم شركت اهداء گرديد.

پس از پايان برگزاري مراسم افتتاحيه متسابقين در جايگاهاي تعيين شده مستقر شدند و به برگزاري مسابقات در ۵ رشته حفظ، ترتيل، تحقيق، مفاهيم ونهج البلاغه در ۶ گروه سني پرداختند كه اين مسابقات تا عصر روز پنج شنبه ۴/۷/۹۲ به طول انجاميد. . .