۲۴ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

بازديد رئيس پدافند غير عامل و دفاع سايبري كشور از پالايشگاه امام خميني(ره) شازند

دكتر جلالي دبير كميته و رياست سازمان پدافند غير عامل به همراه سردار مطيعي معاونت محترم انرژي سازمان و تني چند از كارشناسان آن سازمان از شركت پالايش نفت امام خميني(ره)شازند بازديد نمودند…..

به گزارش روابط عمومي پالايشگاه در اين بازديد ابتدا جلسه اي با حضور مهندس مير قادري مدير عامل و روساي واحدهاي ستادي و عملياتي پالايشگاه و نمايندگان شركتهاي خطوط لوله،پخش،پتروشيمي،گاز و ساير ارگانهاي صنعتي منطقه در سالن كنفرانس پالايشگاه امام خميني(ره) شازند برگزار گرديد كه نخست مهندس مير قادري با ابراز خرسندي و خير مقدم به ميهمانان گفت: اين شركت سرمايه بزرگي است كه مطلق به جهان اسلام است و ما مي بايست اين سرمايه را حفظ نموده،مخاطرات را بررسي كرده و اگر لازم بود مجددا ارزيابي ريسك نماييم.در حد مقدورات هزينه هاي لازم را تخصيص داده تا بتوانيم اين مجموعه بزرگ را از خطرات فني و غير فني و حفاظتي محفوظ بداريم.

در ادامه اداره سامانه ها و همچنين نماينده مديريت در پدافند غيرعامل شركت، با اشاره به اين موضوع كه بحث سايبري همواره مورد توجه اين پالايشگاه و مديريت محترم بوده است به ارائه گزارشي جامع و مفيد از اقدامات صورت گرفته و كارهاي در دست اقدام در راستاي پدافند غير عامل و مديريت بحران شركت پرداختند.

سپس سردار جلالي دبير كميته و رياست سازمان پدافند غير عامل ايراد سخن نمود.وي گفت: كشور ما بخاطر شرايط سياسي، همواره با طيفي از تهديدات مواجه بوده است.قاعدتا اگر تهديدي بعد از ۳۰ سال در منطقه اي باقي و پايدار بماند ،آن تهديد بايد در زير ساختها ، نظام مهندسي، نوع نگاه و توسعه آن كشور اثر بگذارد. وي گفت: اين قدرت است كه مي تواند در مقابل دشمنان موثر باشد نه التماس،چون آنها قدرت را مي شناسند. و اگر ما قدرتمند گرديم و نقاط ضعف خود را برطرف نماييم مي توانيم موفق عمل كنيم.دشمنان در سالهاي اخير موضع خود را از جنگ نظامي به جنگ اقتصادي و سايبري تغيير داده اند و ما مي بايست در اين زمينه ها توانمند گرديم و در برابر تهديدها مصون سازي نماييم. دكتر جلالي در ادامه صحبتهايش گفت: آمريكاييها معتقدند چهره جديد جنگ در فضاي سايبري شكل مي گيرد و معتقدند ما مي توانيم از فضاي سايبري همان نتيجه نظامي را بگيريم.به همين دليل روشهاي جديد سايبري مرسوم در دنيا كفايت نمي كند و ما مي بايست به روشها و پروتكلهاي موجود در اين زمينه اكتفا ننماييم. سردار جلالي گفت : وزارت نفت مي بايست، تراز طبقه بندي زير ساخت اين پالايشگاه را در مقياس ملي ارزيابي نموده و برحسب اينكه محصولات اين شركت در صورت توليد نشدن تا چه اندازه امنيت ملي را به مخاطره مي اندازد، سطح امنيت اين شركت را تعيين كند و نسبت به سطح امنيت، ميزان آسيب ناپذيري مشخص مي گردد.مي بايست متناسب با اهميت هر زير ساخت، الزامات پدافندي اجرا گردد. از آنجاييكه حملات سايبري به زير ساختهاي حياتي بسيار حساس مي باشد ، اقدامات انجام شده در اين راستا در اين پالايشگاه با وجود اينكه بسيار خوب صورت گرفته است اما كفايت نمي كند. وي گفت: با تبديل پروژه هاي بزرگ به پروژه هاي كوچك تر با سطوح اهميت مختلف، كار آسانتر و مفيد تر انجام شده و بر اساس درجه و اندازه آسيب پذيري مي توان راه حلي براي آن پيش بيني نمود.چرا كه هر زير ساخت متناسب با اهميت خودش تهديدات مخصوص خودش را دارد. وي تاكيد ساخت كه در حوزه جنگ اقتصادي، وزارت نفت الويت بالايي را براي تهديد دارد و بدين جهت مراكز پدافند سايبري متناسب با ميزان استفاده هر شركت بايد تشكيل گردد تا بتواند با نگاه مجدد به موضوع از منظر سايبري، آسيب پذيريها اصلاح گردد. دكتر جلالي در پايان صحبتهايش گفت: انشاء ا… همانطور كه توانستيم از تحريم ها عبور نماييم با يك فعاليت بسيجي همانند گذشته از اين آسيب پذريها نيز با موفقيت عبور كنيم. .