هفدهمین دوره مسابقات مقدماتی سراسری قرآن کریم و نهج البلاغه در پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند برگزار شد

درآخرین جمعه ماه شعبان وآستانه ورود به ماه مبارک رمضان شهر مهاجران شاهد رقابت ۴۱۳ نفر متسابقین قرآن کریم ، نهج البلاغه واذان بود . .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند در این مسابقات که از ابتدای صبح جمعه طی مراسمی ویژه افتتاحیه و اسقبال گرم و پرشور همکاران , همسران و فرزندان کارکنان و حضور مهندس نوربخش، مدیر عامل پالایشگاه و تنی چند از مسئولین در محل باشگاه خدمات اجتماعی شهر مهاجران برگزار شد

ابتدا استاد جیریایی قاری ممتاز استان مرکزی با تلاوت زیبا و دلنشین قرآن کریم شور و نشاط روحانی به مراسم بخشید

وسپس سلیمانی رئیس روابط عمومی ضمن ارائه گزارش آماری و افزایش چشمگیر متسابقین با اظهار خرسندی گفت خوشبختانه با توفیق الهی و حمایتهای همه جانبه مدیران و مسئولین پالایشگاه تعداد شرکت کنندگان کارکنان و فرزندان آنان در هفدهمین دوره با رشد ۶۰ درصدی به ۴۱۳ نفر رسیده است که تعداد ۲۳۳ نفر خواهران و تعداد ۱۸۰ نفر برادران میباشد و امیدواریم با آموزش بهتر و برنامه ریزی گسترده بتوانیم نسبت به فراگیری تخصصی مباحث علوم قرآنی برای ادامه مسابقات توفیق یابیم ، وی در ادامه اظهار داشت با نگاه جدید مدیریت طی یکسال گذشته اختصاص بودجه بیشتر به مسائل فرهنگی منجمله علوم قرآنی ، شاهد این افزایش شصت در صدی حضور خانواده ها در هفدهمین دوره مسابقات هستیم .

سپس مهندس نوربخش مدیر عامل شرکت با ابراز خوشنودی از این استقبال با شکوه محفل قرآنی گفت: افزایش تولید این پالایشگاه در ماههای اخیر میسر نمیگردید مگر با توسل به همین قرآن واهل بیت(ع) و خرسندم که امروز مردان شما با تأسی گرفتن از معنویت قرآن توانسته اند بر سختی ها فائق آیند و علاوه بر خود کفائی گامهای بزرگی را برای صادرات بنزین بردارند .

وی بمنظور تشویق شرکت کنندگان در این مسابقات جوایز ویژه ای را به کلیه حاضرین در این دوره از مسابقات اهدا نمود.

درادامه پس از اجرای گروه تواشیح و همخوانی قاریان استان مرکزی ، سرپرست داوران این دوره از مسابقات نکات مهمی را پیرامون چگونگی برگزاری مسابقات ارائه نمود .

این مسابقات در دو مکان مجزا با حضورقابل توجه نوجوانان و جوانان در۶ گروه سنی و در ۶ رشته حفظ , قرائت , ترتیل , مفاهیم قرآن کریم ، نهج البلاغه و اذان با حضور ۸ نفر از داوران برجسته استان برگزار شد و شرکت کنندگان در محیطی معنوی به رقابت سالم پرداختند. این گزارش می افزاید نفرات برتر هر رشته و گروه سنی پس از کسب حد نصاب نمره لازم بمنظور شرکت در مرحله نیمه نهایی با سه استان کشور(مرکزی-لرستان-قم) بمیزبانی این پالایشگاه به رقابت خواهند پرداخت و در نهایت نفرات برگزیده مرحله نیمه نهایی به مرحله نهایی اعزام خواهند شد. خاطر نشان میسازد به نفرات اول تا سوم هر رشته و گروه سنی بر اساس جدول و دستورالعمل مسابقات جوائز ارزشمندی بهمراه لوح تقدیر اعطاء میگردد