۲۴ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

هیجدهمین دوره مسابقات مقدماتي سراسري قرآن كريم و نهج البلاغه در پالايش نفت امام خميني(ره) شازند برگزار شد

درآستانه ورود به ماه مبارك رمضان شهر مهاجران شاهد رقابت بیش از ۶۰۰ نفر از متسابقين قرآن كريم ، نهج البلاغه واذان بود. .. .

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خميني(ره) شازند در اين مسابقات كه از ابتداي صبح طي مراسمي، ويژه افتتاحيه و استقبال گرم و پرشور همكاران , همسران و فرزندان كاركنان و حضور مهندس میر قادری، مدير عامل پالايشگاه و تني چند از مسئولين در محل باشگاه خدمات اجتماعی شهر مهاجران برگزار شد، ابتدا استاد جیریایی از قاريان برجسته كشوری و نخبگان قرآنی استان، با تلاوت زيبا و دلنشين قرآن كريم شور و نشاط روحانی به مراسم بخشيد .

در ادامه مهندس سيد علی اكبر ميرقادری، مدير عامل محترم پالایشگاه ضمن تقدير از استقبال شركت كنندگان در مرحله مقدماتی هجدهمين دوره مسابقات قرآن، نهج البلاغه و اذان، ایراد سخن کردند.وی گفت:

“خدا را شکر که به ما نعمت مسلمان شدن داد ، خدا را سپاس که بر ما منت نهاد تا از این اقیانوس بیکران هدایت(قرآن) بهره مند شویم و خدا را شکر که امروز جمعیتی اینچنین شرکت کننده در مسابقات مقدس و عظیم قرآنی را شاهد هستیم که اگر نداشتیم چه می شد،همچنان در کفر و گمراهی و ضلالت غوطه می خوردیم.حلال و حرامی نبود،صداقت و سقمی وجود نداشت.ولی امروز نعمت دین و معنویت در این کشور امام زمان به بسیارفراهم است.وقتی به کشورهای دیگر می روید متوجه می شوید که در این ام الغری چه مسائل روحانی و معنوی وجود دارد و یک لحظه اندیشه بی دینی و بی ولایت بودن فاجعه آمیز است. خدا را شکر که به ما قرآن دادی،احادیث و اخبار دادی،امام و مرجع دادی،که به ما فرصت غواصی در اقیانوس بیکران رحمتت یعنی قرآن کریم را دادی.امروز از برکت خون شهدای اسلام ،فداکاریهای ائمه معصومین(ع) و از برکت مجاهدت علمای اسلام، بعد از ۱۴۰۰ سال همچنان پرچم پرفروغ قرآن را برافراشته می بینیم.ما باید قدر این جمعیتها و گرده هماییها و روحانیون معظمی را بدانیم، در دنیایی که همه عوامل کفر دست به دست هم داده اند و با تمام تجهیزات و تکنولوژیهای سمعی و بصری و تبلیغاتی ما را هدف گرفته اند ، که اینچنین سربلند بیرون آمده ایم و چنین جمعیت غیر قابل تصوری را می بینیم که به نام قرآن دور هم جمع شده اند.این جمعیت یعنی اثبات شکست تهاجم فرهنگی،یعنی اثبات شکست کفر جهانی پروردگارا در گوشه ای از این بلاد اسلامی قرآنیون دور هم جمع شده اند تا دردرگاه ربوبی ات از تو تشکر کنند و به پاس این همه نعمت سر سجده بر زمین بگذارند.بدون شک امروز اگر چرخه صنعتی عظیمی در گردش است بواسطه پشتیبانی و کمک همسرانی است که این برکت را به شوهرانشان می دهند و شوهران آنها این چرخه عظیم را به حرکت در می آورند.بنده به عنوان مدیر عامل این پالایشگاه تشکر عمیق خود را از مجموعه مدیریت نفت از شما خانواده ها،همسران فداکار و قرآنی اعلام می نمایم.مطمئنا آن چیزی که بعنوان درآمد و حقوق به همسران شما داده می شود درصد بسیار کمی از زحمات آنان نیست، اما آنها با پشتیبانی شماها، با برکت،عشق و انگیزه کار می کنند.من از جانب خود به شما عزیزان تبریک می گویم که با حفظ سنگر خانواده باعث موفقیت آنها گردیده اید. مهندس میرقادری در پایان، صحبتهای خود را با خواندن شعری پایان بخشید:

ای زنده تا ابد قرآن کریم ای قل هوالله احد قرآن کریم

ای زیبای خوش کلام قرآن کریم ای بالاترین مقام قرآن کریم

ما عاشقیم و تو معشوق قرآن کریم ای رهنمای جامع الحقوق قرآن کریم

ما را رها مکن به حق نبی مصطفی(ص) جز تو کجا روم به التماس والتجاء”

به گزارش روابط عمومی عباس سليمانی، رئيس روابط عمومی پالایشگاه نيز در اين مراسم با بيان اينكه مرحله مقدماتی هجدهمين دوره مسابقات سراسری قرآن كريم، نهج البلاغه و اذان كاركنان و خانواده های شركت پالايش نفت و فرآورده های نفتی با هدف نشر و گسترش فرهنگ قرانی در ۲۸ استان كشور برگزار می شود، تصريح كرد: اين مسابقات در پالایشگاه امام خمینی با حضور بيش از ۶۰۰ نفر از كاركنان و خانواده های آنها برگزار گردید. وی افزود: اين مسابقات در رشته های قرائت و ترتيل خوانی، مفاهيم، نهج البلاغه، اذان، مقاله نويسی و حفظ قرآن كريم در گروه های سنی مختلف و در دو بخش خواهران و برادران ، در دو مكان مجزا و در۵ گروه سني و در ۶ رشته حفظ , قرائت , ترتيل , مفاهيم قرآن کریم ، نهج البلاغه و اذان با حضور ۸ نفر از داوران برجسته استان برگزار شد و شركت كنندگان در محيطي معنوي به رقابت سالم پرداختند. در اين مسابقات تعداد ۳۱۱ نفر از خواهران و تعداد ۲۹۴ نفر از برادران شركت كردند كه در بين آنها حضور مسن ترین و جوانترین شرکت کننده با ۷۵ و ۶ سال سن ،بسیار قابل توجه بود. سليمانی ضمن تقدير از حضور پرشور كاركنان و خانواده های شركت پالايش نفت امام خمينی(ره) شازند در مسابقات قرآن و نهج البلاغه، افزود: خوشبختانه همه ساله شاهد راهيابی اين عزيزان به مرحله كشوری مسابقات بوده، به طوری كه بيشترين آمار راه يافتگان به مرحله كشوری مسابقات قرآن كريم و نهج البلاغه شركت پالایش و پخش فرآورده های نفتی كشور متعلق به كاركنان و خانواده شركت پالايش نفت امام خمينی(ره) شازند است. وی بر لزوم ارتقای سطح كيفی مسابقات قرآن كريم همسان با افزايش ميزان كمی آنها تاكيد كرد و گفت: به منظور دستيابی به اين هدف مهم كلاس های آموزش قرآن در رشته های مختلف ويژه تمامی كاركنان اعم از رسم و پيمانی برگزار می شود. سليمانی با بيان اينكه نفرات اول هر رشته به مرحله بعدی مسابقات قرآن، نهج البلاغه و اذان راه می يابند، اظهاركرد: حداقل امتياز قبولی در مرحله مقدماتی ۶۵ امتياز، مرحله نيمه نهايی ۷۵ امتياز و مرحله نهايی ۸۵ امتياز است. اين مقام مسئول در پايان با بيان اينكه جهت ترغيب، تشويق و ايجاد انگيزه به تمامی شركت كنندگان مرحله مقدماتی قرآن، نهج البلاغه و اذان كاركنان و خانواده های پالایشگاه جوايزی به رسم يادبود، اهدا می شود، خاطر نشان كرد: مرحله نيمه نهايی اين مسابقات پس از ماه مبارك رمضان و مرحله نهايی نيز مهر ماه سال جاری به ميزبانی مشهد مقدس برگزار خواهد شد. . . .