هیجدهمین دوره مسابقات مقدماتی سراسری قرآن کریم و نهج البلاغه در پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند برگزار شد

درآستانه ورود به ماه مبارک رمضان شهر مهاجران شاهد رقابت بیش از ۶۰۰ نفر از متسابقین قرآن کریم ، نهج البلاغه واذان بود. .. .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند در این مسابقات که از ابتدای صبح طی مراسمی، ویژه افتتاحیه و استقبال گرم و پرشور همکاران , همسران و فرزندان کارکنان و حضور مهندس میر قادری، مدیر عامل پالایشگاه و تنی چند از مسئولین در محل باشگاه خدمات اجتماعی شهر مهاجران برگزار شد، ابتدا استاد جیریایی از قاریان برجسته کشوری و نخبگان قرآنی استان، با تلاوت زیبا و دلنشین قرآن کریم شور و نشاط روحانی به مراسم بخشید .

در ادامه مهندس سید علی اکبر میرقادری، مدیر عامل محترم پالایشگاه ضمن تقدیر از استقبال شرکت کنندگان در مرحله مقدماتی هجدهمین دوره مسابقات قرآن، نهج البلاغه و اذان، ایراد سخن کردند.وی گفت:

“خدا را شکر که به ما نعمت مسلمان شدن داد ، خدا را سپاس که بر ما منت نهاد تا از این اقیانوس بیکران هدایت(قرآن) بهره مند شویم و خدا را شکر که امروز جمعیتی اینچنین شرکت کننده در مسابقات مقدس و عظیم قرآنی را شاهد هستیم که اگر نداشتیم چه می شد،همچنان در کفر و گمراهی و ضلالت غوطه می خوردیم.حلال و حرامی نبود،صداقت و سقمی وجود نداشت.ولی امروز نعمت دین و معنویت در این کشور امام زمان به بسیارفراهم است.وقتی به کشورهای دیگر می روید متوجه می شوید که در این ام الغری چه مسائل روحانی و معنوی وجود دارد و یک لحظه اندیشه بی دینی و بی ولایت بودن فاجعه آمیز است. خدا را شکر که به ما قرآن دادی،احادیث و اخبار دادی،امام و مرجع دادی،که به ما فرصت غواصی در اقیانوس بیکران رحمتت یعنی قرآن کریم را دادی.امروز از برکت خون شهدای اسلام ،فداکاریهای ائمه معصومین(ع) و از برکت مجاهدت علمای اسلام، بعد از ۱۴۰۰ سال همچنان پرچم پرفروغ قرآن را برافراشته می بینیم.ما باید قدر این جمعیتها و گرده هماییها و روحانیون معظمی را بدانیم، در دنیایی که همه عوامل کفر دست به دست هم داده اند و با تمام تجهیزات و تکنولوژیهای سمعی و بصری و تبلیغاتی ما را هدف گرفته اند ، که اینچنین سربلند بیرون آمده ایم و چنین جمعیت غیر قابل تصوری را می بینیم که به نام قرآن دور هم جمع شده اند.این جمعیت یعنی اثبات شکست تهاجم فرهنگی،یعنی اثبات شکست کفر جهانی پروردگارا در گوشه ای از این بلاد اسلامی قرآنیون دور هم جمع شده اند تا دردرگاه ربوبی ات از تو تشکر کنند و به پاس این همه نعمت سر سجده بر زمین بگذارند.بدون شک امروز اگر چرخه صنعتی عظیمی در گردش است بواسطه پشتیبانی و کمک همسرانی است که این برکت را به شوهرانشان می دهند و شوهران آنها این چرخه عظیم را به حرکت در می آورند.بنده به عنوان مدیر عامل این پالایشگاه تشکر عمیق خود را از مجموعه مدیریت نفت از شما خانواده ها،همسران فداکار و قرآنی اعلام می نمایم.مطمئنا آن چیزی که بعنوان درآمد و حقوق به همسران شما داده می شود درصد بسیار کمی از زحمات آنان نیست، اما آنها با پشتیبانی شماها، با برکت،عشق و انگیزه کار می کنند.من از جانب خود به شما عزیزان تبریک می گویم که با حفظ سنگر خانواده باعث موفقیت آنها گردیده اید. مهندس میرقادری در پایان، صحبتهای خود را با خواندن شعری پایان بخشید:

ای زنده تا ابد قرآن کریم ای قل هوالله احد قرآن کریم

ای زیبای خوش کلام قرآن کریم ای بالاترین مقام قرآن کریم

ما عاشقیم و تو معشوق قرآن کریم ای رهنمای جامع الحقوق قرآن کریم

ما را رها مکن به حق نبی مصطفی(ص) جز تو کجا روم به التماس والتجاء”

به گزارش روابط عمومی عباس سلیمانی، رئیس روابط عمومی پالایشگاه نیز در این مراسم با بیان اینکه مرحله مقدماتی هجدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، نهج البلاغه و اذان کارکنان و خانواده های شرکت پالایش نفت و فرآورده های نفتی با هدف نشر و گسترش فرهنگ قرانی در ۲۸ استان کشور برگزار می شود، تصریح کرد: این مسابقات در پالایشگاه امام خمینی با حضور بیش از ۶۰۰ نفر از کارکنان و خانواده های آنها برگزار گردید. وی افزود: این مسابقات در رشته های قرائت و ترتیل خوانی، مفاهیم، نهج البلاغه، اذان، مقاله نویسی و حفظ قرآن کریم در گروه های سنی مختلف و در دو بخش خواهران و برادران ، در دو مکان مجزا و در۵ گروه سنی و در ۶ رشته حفظ , قرائت , ترتیل , مفاهیم قرآن کریم ، نهج البلاغه و اذان با حضور ۸ نفر از داوران برجسته استان برگزار شد و شرکت کنندگان در محیطی معنوی به رقابت سالم پرداختند. در این مسابقات تعداد ۳۱۱ نفر از خواهران و تعداد ۲۹۴ نفر از برادران شرکت کردند که در بین آنها حضور مسن ترین و جوانترین شرکت کننده با ۷۵ و ۶ سال سن ،بسیار قابل توجه بود. سلیمانی ضمن تقدیر از حضور پرشور کارکنان و خانواده های شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند در مسابقات قرآن و نهج البلاغه، افزود: خوشبختانه همه ساله شاهد راهیابی این عزیزان به مرحله کشوری مسابقات بوده، به طوری که بیشترین آمار راه یافتگان به مرحله کشوری مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور متعلق به کارکنان و خانواده شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند است. وی بر لزوم ارتقای سطح کیفی مسابقات قرآن کریم همسان با افزایش میزان کمی آنها تاکید کرد و گفت: به منظور دستیابی به این هدف مهم کلاس های آموزش قرآن در رشته های مختلف ویژه تمامی کارکنان اعم از رسم و پیمانی برگزار می شود. سلیمانی با بیان اینکه نفرات اول هر رشته به مرحله بعدی مسابقات قرآن، نهج البلاغه و اذان راه می یابند، اظهارکرد: حداقل امتیاز قبولی در مرحله مقدماتی ۶۵ امتیاز، مرحله نیمه نهایی ۷۵ امتیاز و مرحله نهایی ۸۵ امتیاز است. این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه جهت ترغیب، تشویق و ایجاد انگیزه به تمامی شرکت کنندگان مرحله مقدماتی قرآن، نهج البلاغه و اذان کارکنان و خانواده های پالایشگاه جوایزی به رسم یادبود، اهدا می شود، خاطر نشان کرد: مرحله نیمه نهایی این مسابقات پس از ماه مبارک رمضان و مرحله نهایی نیز مهر ماه سال جاری به میزبانی مشهد مقدس برگزار خواهد شد. . . .