۳۰ مهر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

بازديد مدير عامل پتروشيمي وهيئت همراه از پالايشگاه امام خميني(ره)شازند

مهندس رحماني مدير پتروشيمي شازند و تعدادي از روسا و كارشناسان اين مجتمع بزرك توليدي چهارشنبه ۹/۵/۹۲ از پالايشگاه امام خميني(ره)شازند بازديد نمودند ….. .

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خميني شازند در اين بازديد كه بيشتر به منظورتبادل نظر و كسب اطلاع ازآخرين وضعيت توليدات واحدهاي جديد از جمله واحد RFCC ، RCDو واحد توليد پروپيلن پلي گريد انجام شد ، ابتدا درسالن كنفرانس حضور يافتند و پس از ديدن فيلم ويژه نصب و راه اندازي واحدهاي جديد پالايشگاه به بحث و گفتگو پرداختند .

ابتدا مهندس ميرقادري مدير عامل پالايشگاه ضمن خير مقدم و تشكر از همكاريهاي بسيار خوب مديريت پتروشيمي شازند گفت: بنده هيچگاه بين پتروشيمي و پالايشگاه جدايي نمي بينم و از نظر من اين دو صنعت عظيم در يك راستا هستند و و مي بايست با هم مديريت شوند البته نه از نظر ساختار اداري بلكه از نظر فني و عملياتي . وي با اشاره به كارشكني هاي غرب درعدم تعهداتشان در خصوص تامين قطعات و نرم افزارهاي راه اندازي واحد هاي جديد پالايشگاه گفت: خوشبختانه اين شركت توانست با دانش و توانمندي متخصصين ايراني و جوانهاي همين شركت تمامي واحدهاي بزرگ و گاها اولين بار در كشورمان رابه ثمر برساند و با افتتاح و راه اندازي كليه واحدهاي طرح توسعه در اسفند ماه ۹۱ بدست رياست محترم جمهور غربي ها را شگفت زده كند و همچنين توانست اين پالايشگاه را با ظرفيت ۲۵۰ هزار بشكه نفت خام در روز به مدرن ترين پالايشگاه نفت كشور و بزرگترين توليد كننده بنزين با استانداردهاي اروپا يورو ۴ و ۵ تبديل نمايد. مهندس مير قادري افزود: خوشبختانه واحد RFCC در اين پروژه درحاليكه اروپايي ها باورشان نمي شد ما بتوانيم اين واحد را به بهره برداري برسانيم، براي اولين بار در كشور و حتي در خاورميانه با ظرفيت ۸۰ هزار بشكه در روزنصب گرديد و اين اتفاق مبارك به دست همين متخصصين انجام شد و هم اكنون در حال توليد است . وي افزود: يكي ديگر از محصولات اين پالايشگاه گوگرد است كه از توليد ۶۰ تن در روز گوگرد به مرز ۷۰۰ تن رسيده و اين بدين معنا است كه ۱۰ برابر گوگرد را در فرآورده هاي نفتي كم كرده ايم و اين كمك بزرگي است به محيط زيست . وي گفت اين پروژه مي تواند الگويي براي ساير پروژه ها و آيندگان باشد و از بابت مديريت توليد، اعم از بهره برداري، تعميرات و حتي خدمات فني مهندسي مي تواند نمونه باشد زيرا كه در طول يك سال حدود ۲۰ واحد عملياتي در مدار توليد قرار گرفت واين تجربه بزرگي براي صنعت است . مديرعامل با بيان اينكه، اين كار بزرگ مديون زحمات پرسنل زحمت كش و هماهنگي ها و صداقت گفتاردركاركنان پالايشگاه و همچنين پشت گرميهاي مكرر مديريت ارشد پالايش و پخش است افزود: همكاري هاي به موقع و سريع مديريت محترم پتروشيمي شازند را فراموش نكرده و نمي كنيم و از صميم قلب از ايشان تشكر و قدرداني مي شود و اميد است اين تعامل وگفتمان هرچه بيشتريراي رفع كاستي ها و كاهش هزينه هاي دوطرف ادامه داشته باشد .

در ادامه مهندس رحماني مدير عامل پتروشيمي ضمن خداقوت و با تقدير از مديريت و دست اندركاران اين پروژه ملي گفت : درواقع اين كار بزرگ شما موجب غرور ملي است و جاي بسيار خرسندي است كه با نيروي هاي خودي و توانمندي جوانان پالايشگاه چنين كار عظيمي را در بدترين شرايط سياسي و اوج تحريم هاي دشمنان به ثمر رسانديد و بحث مشكل كمبود بنزين در كشور را براي هميشه حل نموديد و اين بيشتر شبيه به يك معجزه بود . وي گفت: كاري كه توسط شما صورت گرفته و به ثمر نشسته كار بزرگي است كه با هيج تشكر و مبلغ ريالي قابل جبران نيست لذا بنده به سهم خود از همكاريهاي مديريت و دست اندركاران پالايشگاه تقدير مي كنم كه در شرايط سخت كاريتان نسبت به تامين خوراك شركت ما كمك كرديد . رحماني افزود: ما خواهان تشكيل جلسات بيشتر حداقل ماهي يكبار و حتي بيشتر براي تبادل افكار در دومجتمع پالايشگاه و پتروشيمي هستيم تا بتوانيم ضمن شناسايي نقاط ضعف و قوت در همسايگي هم با تلاش مضاعف راهكارهايي را براي سرعت بخشيدن به انجام كارهاي جديد پيدا نماييم .

سپس مهندس شاهوردي مدير عمليات پالايشگاه ضمن تبريك راه اندازي واحدهاي جديد پتروشيمي به مديريت و كاركنان توانمند آن مجتمع گفت: براي تسريع در زمان عمليات و كاهش هزينه ها ي ايجاد خطوط لوله بين پتروشيمي و پالايشگاه بايد گفت كه پالايشگاه موفق به انجام بخش مهم آن تا مرز پتروشيمي شده است و منتظرادامه كار از پتروشيمي هستيم . وي با اشاره به موفقيت جلسات كارشناسي في مابين گفت: ايجاد خطوط بين پتروشيمي و پالايشگاه جهت دريافت محصولات وسيستمهاي آب ، برق و بخار بخصوص آب دي ام (DM)ضروريست و ازدريافت ماده شيميايي (DEA)جهت واحدهاي جديد به عنوان يك نياز ياد كرد و تاكيد نمود مي بايست براي سرعت بخشيدن به فرايند انجام كار از بروكراسي اداري و دست و پاگير كاسته شود . مهندس شاهوردي در پايان ضمن اعلام آمادگي براي جلسات بيشتر و تبادل افكار و انديشه متخصصين دوطرف ، خواستار امضاء قرارداد في مابين جهت تسريع در ارسال محصولات و خوراك واحدها شد. . . . . .