بازدید دوره ای مهندس ضیغمی از شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند

در ادامه بازدید های دوره ای مهندس ضیغمی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش از فاز دوم پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند ،این بار نوبت واحد۰۴(KHT) است که با تلاش شبانه روزی کارکنان آماده بهره برداری شده است.. .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند در این بازدید که به منظور تعامل با مجریان و تسریع در راه اندازی واحدهای بعدی پروژه طرح توسعه از جمله واحد تصفیه نفت سفید(KHT) انجام شد ،آقایان مهندس رجبی و مهندس سیدیان و تنی چند از مسئولین و کارشناسان،مهندس ضیغمی را همراهی کردند. واحد ۰۴(KHT) که برای افزایش کیفیت نفت سفید تولیدی پالایشگاه در فاز یک و دو و مطابق نمودن مشخصات آن با استاندارد اروپایی ۲۰۰۵ طراحی گردیده است به زودی آماده بهره برداری می شود که با راه اندازی این واحد روزانه ۳۱۵۰۰ بشکه نفت سفید تصفیه شده و مقدار گوگرد آن از (۳۴۰۰ppm) وزنی به (۲۰ppm) وزنی خواهد رسید،در فرآیند این واحد روزانه مقدار ۱۴۱۵۰۰ لیتر بنزین خام به عنوان محصول جانبی تولید می گردد که برای افزایش عدد اکتان به واحد بنزین سازی انتقال می یابد.

این گزارش می افزاید پس از بازدید سه ساعته از واحدها، مهندس ضیغمی طی نشستی با مدیریت پالایشگاه و کنسرسیوم و جمعی از کارشناسان، ابتدا مدیر پروژه مهندس سیدیان به ارائه گزارشی کامل از طرح توسعه به صورت آماری پرداخت و از روند پیشرفت فیزیکی واحدهای باقیمانده جهت راه اندازی خبر داد.

سپس مهندس رجبی ضمن خیر مقدم و تسلیت ایام سوگواری ابا عبدا… و شهدای کربلا توضیحات مفصلی در خصوص چگونگی روند پیشرفت پروژه های در دست اقدام و نحوه همکاری نیروهای بهره برداری با مهندسین کنسرسیوم برای رفع مشکلات و نواقص موجود پرداخت و اظهار امیدواری کرد با حمایتهایی که از ناحیه مهندس ضیغمی و همه مسئولین می شود و تلاش و تعاملی که گروههای کاری دارند انشاءا… بزودی شاهد راه اندازی واحدهای بعدی این پروزه عظیم ملی باشیم.

در پایان مهندس ضیغمی ضمن خداقوت به همه مسئولین و کارشناسان و کارکنان گفت: بنده به سهم خود از همه دست اندرکاران تقدیر و تشکر میکنم و مطالب ارائه شده را جهت تسریع در پیشرفت و راه اندازی سابر واحدها پیگیرم و توصیه و سفارشم به همه شما عزیزان راه اندازی ایمن واحدها است.

این گزارش می افزاید در حال حاضر ظرفیت پالاایشگاه امام خمینی شازند با در سرویس بودن واحدهای ۳۱،۱۲ و ۳۳ ، ۲۳۰.۰۰۰ بشکه در روز تولید فرآورده با کیفیت می باشد که حدود ۷ میلیون لیتر بنزین در روز نیاز کشور را فراهم می کند