۲۲ آذر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

گردهمايي ۱۷۰ نفر از مديران و كارشناسان پالايشگاه امام خميني(ره)شازند پيرامون اهميت رعايت نكات ايمني درشركت

جلسه ايمني با حضور بيش از ۱۷۰ نفر از مديران و كارشناسان پالايشگاه امام خميني شازند همزمان با شب ولادت امام حسن مجتبي(ع) و صرف افطاري در باشگاه خدمات اجتماعي شهر مهاجران برگزار شد…. .

به گزارش روابط عمومي پالايشگاه در اين جلسه مهندس مير قادري مدير عامل شركت ضمن تبريك ميلاد امام حسن مجتبي(ع) و با تقدير از تلاشهاي تمامي همكاران در پالايشگاه گفت: با اطمينان عرض مي كنم قويترين بخشهاي ايمني و HSE در صنعت پالايش نفت ايران در پالايشگاه امام خميني شازند قرار دارد و اين پالايشگاه به عنوان بزرگترين پروژه صنعتي قبل و بعد از انقلاب در ۲۱ بهمن ۹۱ به شكر خدا بدون حادثه ناتوان كننده اي به بهره برداري رسيد. مديرعامل پالايشگاه ضمن يادآوري اينكه همواره طبيعت صنعت با خطر همراه بوده و توليد، مشكلات زيادي را در كنار خودش داشته است گفت: شما كاركنان اين شركت جلوي انباشته شدن نفت كوره را گرفتيد و اين پروژه از بحث اقتصادي خارج است و از چند جانب توانست به جنگ تحريمها و فشارهاي نا عادلانه كشورهاي اسلام ستيز برود .بنابراين اقتضا مي كند همواره اين كار بزرگ را نزديك با استانداردهاي دنيا و بالاتر از آن نگه داريم. مهندس ميرقادري گفت: بنده به عنوان مدير عامل شركت اعلام مي دارم نمره تمامي نيروهاي اين شركت اعم از رسمي و غير رسمي نسبت به ۱۰۰ از ۵۰ بالاتر مي باشد و همواره بايد بتوانيم از نيروهاي تحت عمل خود به خوبي استفاده كنيم. وي گفت:تمام مانورها و اتفاقات عملياتي براي اين است كه نقاط ضعف مجموعه و سازمان را شناسايي و نسبت به رفع آنها اقدام نماييم . گوشه گوشه اين شركت به يمن الهي و بركت خون شهدا ، عظمت انقلاب ، رشادتهاي دوران دفاع مقدس و همچنين مديريت ارشد اين مملكت در بهترين شرايط قرار دارد و اينكه با كمترين هزينه ها چنين شرايط مطلوبي را داريم قابل تحسين است و شكر گزار خداي بزرگ هستيم . مهندس ميرقادري گفت: بدون شك بزرگترين مديريت اسلامي مديريت پيامبر اكرم(ص)بود كه هم اكنون در اين پالايشگاه با تأسي از ائمه اطهار (ع)،پيشرفتهاي بسيار خوبي را در جهت مديريت صحيح و شكست تحريم ها داشته ايم . وي در پايان يادآور ساخت كه همواره مي بايست دركنار تخصص و مهارت ايمني را سرلوحه كار خود قرار دهيم وهمواره دقت را درجزيي ترين كارها داشته باشيم.

در ادامه مهندس شاهوردي مدير عمليات با ابراز تبريك شب ميلاد كريم اهل بيت امام حسن مجتبي(ع) و تقدير ازاداره هاي روابط عمومي و امور اداري در برگزاري چنين جلسه ا ي گفت:ايمني يك وظيفه شرعي ،سازماني و اخلاقي است . در آيات ۱۲-۱۱ سوره حجرات وآيات ۱۹۵ و۹۸-۹۲ سوره بقره وهمچنين آيه ۳۵ سوره ابراهيم به رعايت ايمني توصيه شده است.وي بيان داشت كه انسان داراي چهار سرمايه جان، مال، ناموس و آبرو مي باشد كه بايستي در دژ محكم قانون محفوظ و ايمن باشند. مديرعمليات افزود: توانمندي همكاران در راه اندازي واحدهاي اين پالايشگاه و توليد فرآورده هاي با كيفيت يورو ۴ و ۵ اروپا بركسي پوشيده نيست و خدارا شكر تلاش شبانه روزي همكارانم در واحدهاي بهره برداري ، تعميرات وسايربخشها ،بدون حادثه ناتوان كننده اي به ثمر نشست وامروز اين شركت جزء بهترينها مي باشد. وي گفت : مي بايست توجه داشته باشيم بعد از راه اندازي واحدهاي پالايشگاه حفظ و نگهداري كمتر از راه اندازي نيست و از كليه همكاران خصوصا سرپرستان و كارمندان ارشد انتظار دارم درفرايند عمليات و تعميرات و صدورپرميت(مجوزهاي انجام كار گرم وسرد و …) براي هر كار جزيي يك ديدگاه جديد همراه با ارزيابي ريسك وخطرات را مدنظر داشته باشند و با انديشه و تفكر قبل از انجام كار، از هرگونه حادثه جلوگيري كنيم و نبايستي بگذاريم دقت فداي سرعت شود . مدير عمليات پالايشگاه گفت : بنده ومديريت محترم مطلع هستيم كه ۱۲ ساعت كار خستگي دارد و با اين شرايط روزانه بيش از ۲۰۰ پرميت كار گرم صادر مي شود ،اما اين تعداد پرميت و خستگي نبايد موجب بي دقتي “حتي در يك مورد ” گردد زيرا كه همان يك مورد مي تواند زيانهاي فراواني براي خود فرد و يا سيستم به همراه آورد. لذا انتظار ما اين است براي انجام هركاري ارزيابي ريسك خطر ديده شود وصادر كننده پرميت گرم بايد تا پايان كار در كنار كارمورد نظر حضور داشته باشد . وي با واكاوي برخي حوادث صدور پرميت در سال گذشته ،به دقت و توجه در تكميل نمودن تمام بندهاي مجوز كار تاكيد نمود و ضرورت نصب صفحات مسدود كننده(Blank) رابعلت عدم اطمينان به آب بندي كليه شيرآلات يادآور شدند تا منجر به حادثه نشود . مهندس شاهوردي گفت : امضاءكنندگان پرميت حق خروج از شركت يا خروج از محوطه كار را ندارند. وي در پايان گفت بنده به توانمندي تك تك همكاران محترم اطمينان دارم وتنها سفارشي كه دارم اين است كه سعي شود هر كاري حتي جزيي را با دقت عمل و هوشياري انجام دهند و مديرمحترم H.S.E مي بايست نسبت به برگزاري كلاسهاي صدور مجوز پرميت دراداره H.S.Eيا در محل كار اقدامات لازم را انجام دهد تا انشاا… از خطاهاي احتمالي جلوگيري بعمل آيد.

در ادامه مهندس نجاتي مدير اداره H.S.E در خصوص مسائل ايمني وچگونگي پيشگيري از حوادث صحبت نمود و مطالب خود را اينگونه پايان برد كه الف ) پياده سازي مديريت ريسك خطر و چگونگي ارزيابي خطرات ناشي از كار به افراد آموزش داده خواهد شد . ب) دستورالعمل هاي كاري و چگونگي فرايند انجام كار از ابتدا تا انتهاي آن با توجه به نوع كار تهيه خواهد شد . ج) نسبت به رفع نواقص صدور و اجراي پرميت ها اقدام نهايي بعمل خواهد آمد .

در پايان مراسم آقاي راد رئيس اداره ايمني ضمن يادآوري نكات مهم ايمني همه را به رعايت دستورالعمل هاي صادره در حوزه ايمني فرا خواند و گزارش مختصري از اقدامات اداره ذيربط را اعلام نمود و سخن خود را با قرائت شعر ايمني خاتمه داد . . . . .