۳۰ مهر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

تير ماه و با بهره برداري از طرح بنزين سازي جشن خود کفایی بنزین سوپر در پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند برگزار مي شود

با راه اندازی واحد بنزین سازی طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی شازند در اواسط تیر ماه، این پالایشگاه در تولید بنزین سوپر خودکفا و نياز ساير پالایشگاه‌ها به اين فرآورده نیز تامين مي شود.. .

با راه اندازی واحد بنزین سازی طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی شازند در اواسط تیر ماه، این پالایشگاه در تولید بنزین سوپر خودکفا و نياز ساير پالایشگاه‌ها به اين فرآورده نیز تامين مي شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند با راه اندازي این طرح، تولید روزانه بنزین در اين پالايشگاه از ۴ ميليون و ۵۰۰ هزار ليتر فعلي به حدود هفت ميليون لیتر خواهد رسید ضمن آنكه توان توليد بيشتر اين فرآورده نيز وجود خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور روز پنج شنبه (۲۶ خرداد) در حاشیه بازدید از طرح توسعه شرکت پالايش نفت امام خميني(ره) شازند ضمن اعلام اين خبر گفت: اين طرح از مهمترین طرح های ملی کشور است که با اعتبار ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد توماني و با پیشرفت ۹۳ درصدی در حال انجام است. وی با اشاره به اشتغال ۹ هزار نفر در این طرح عظیم ملی گفت: این اولین پروژه ای است که راهبری آن با نظارت مستقیم شرکت هاي ایرانی صورت می‌گیرد. مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور با تاکید بر ضرورت رعايت اصول ایمنی در این مجتمع عظیم تولیدی افزود: هم اکنون ۶۰ درصد پروژه های نفتی کشور به دست متخصصان داخلی انجام می شود.

يادآور مي شود طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند از سال ۸۶ آغاز شد و براي اجراي آن تا کنون ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است. با راه اندازی کامل اين طرح ظرفیت توليد بنزين در اين پالایشگاه به ۱۶ میلیون لیتر خواهد رسید. . .