تیر ماه و با بهره برداری از طرح بنزین سازی جشن خود کفایی بنزین سوپر در پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند برگزار می شود

با راه اندازی واحد بنزین سازی طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی شازند در اواسط تیر ماه، این پالایشگاه در تولید بنزین سوپر خودکفا و نیاز سایر پالایشگاه‌ها به این فرآورده نیز تامین می شود.. .

با راه اندازی واحد بنزین سازی طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی شازند در اواسط تیر ماه، این پالایشگاه در تولید بنزین سوپر خودکفا و نیاز سایر پالایشگاه‌ها به این فرآورده نیز تامین می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند با راه اندازی این طرح، تولید روزانه بنزین در این پالایشگاه از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر فعلی به حدود هفت میلیون لیتر خواهد رسید ضمن آنکه توان تولید بیشتر این فرآورده نیز وجود خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور روز پنج شنبه (۲۶ خرداد) در حاشیه بازدید از طرح توسعه شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند ضمن اعلام این خبر گفت: این طرح از مهمترین طرح های ملی کشور است که با اعتبار ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی و با پیشرفت ۹۳ درصدی در حال انجام است. وی با اشاره به اشتغال ۹ هزار نفر در این طرح عظیم ملی گفت: این اولین پروژه ای است که راهبری آن با نظارت مستقیم شرکت های ایرانی صورت می‌گیرد. مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور با تاکید بر ضرورت رعایت اصول ایمنی در این مجتمع عظیم تولیدی افزود: هم اکنون ۶۰ درصد پروژه های نفتی کشور به دست متخصصان داخلی انجام می شود.

یادآور می شود طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند از سال ۸۶ آغاز شد و برای اجرای آن تا کنون ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است. با راه اندازی کامل این طرح ظرفیت تولید بنزین در این پالایشگاه به ۱۶ میلیون لیتر خواهد رسید. . .