۱۹ آذر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

اولين محصول پروپيلن پالايشگاهي كشور بارگيري شد

به همت متخصصان داخلي براي اولين بار در كشور، واحد پروپيلن شركت پالايش نفت امام خميني(ره) شازند به ثمر نشت و اولين محموله آن به وسيله تانكرطي مراسمي با حضور مهندس مير قادري مدير عامل ، مهندس شاهوردي مدير عمليات و تني چند از روساي و كارشناسان واحد هاي عملياتي و ستادي پالايشگاه بارگيري و روانه بازار شد… .

به گزارش روابط عمومي پالايشگاه همزمان با مراسم فوق مهندس مير قادري در گفتگوبا خبر نگار شبكه آفتاب سيماي استان مركزي گفت پالايشگاه امام خميني شازند اولين پالايشگاهي است كه واحدي با نام پروپيلن در مدار توليد قرار داده و قادر است روزانه ۱.۲ميليون ليترپروپيلن (۱۸۰هزارتن در سال) با كيفيت حداقل ۹۹.۵ درصد حجمي، بخش مهمي از نيازهاي واحدهاي پتروشيمي راتامين وسالانه مبلغ ۳۶۰ميليون دلار ارزش افزوده براي كشور دارد. وي گفت اين شركت براي اولين باردركشوراست كه پيشقدم در ساخت چنين واحدي شده است كه مي تواند براي ساير پالايشگاه ها الگو باشد. مهندس مير قادري از راه اندازي و در مدار توليد قرار گرفتن كليه واحدهاي عملياتي طرح توسعه به دست رياست محترم جمهور در ۲۴ اسفند ۹۱ ياد كرد وگفت تبديل مازوت به بنزين مرغوب براي نخستين بار در خاور ميانه است كه در اين شركت توسط واحد RFCC در حال توليد و بنزين اين پالايشگاه به ۱۶ ميليون ليتردر روز با كيفيت يورو ۴ و ۵ اروپا رسيده است .

مهندس شاهوردي مدير عمليات در مصاحبه خود گفت با توليد پروپيلن پليمر گريد ارزش افزوده محصولات پالايشگاه افزايش يافته است و با اجرا و عملياتي شدن كليه واحدها، افزايش ۱۱ برابري گوگرد در شركت را داريم كه ميزان توليد آن از ۶۰ تن به ۷۰۰ تن در روز رسيده است و اين نشان از توجه به كيفيت محصول و حركت به سوي محيط زيست سالم مي باشد . وي ظرفيت توليد گازوئيل در اين پالايشگاه را ۱۴ميليون ليتر در روز اعلام نمود و افزود در حال حاضر ظرفيت توليد اين پالايشگاه ۲۵۰ هزار بشكه در روزاست . مهندس شاهوردي افزود در حال حاضر اين پالايشگاه آمادگي صادرات گوگرد با كيفيت بالا ، پروپيلن پلي گريد با درجه خلوص حداقل ۹۹.۵ درصد حجمي با توليد روزانه ۱.۲ ميليون ليتر در روز و ظرفيت توليدي ساير فرآورده ها با استانداردهاي روز دنيا بر اساس اعلام نياز مديريت بازرگاني پخش فرآورده هاي نفتي را دارد. . . .