اولین محصول پروپیلن پالایشگاهی کشور بارگیری شد

به همت متخصصان داخلی برای اولین بار در کشور، واحد پروپیلن شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند به ثمر نشت و اولین محموله آن به وسیله تانکرطی مراسمی با حضور مهندس میر قادری مدیر عامل ، مهندس شاهوردی مدیر عملیات و تنی چند از روسای و کارشناسان واحد های عملیاتی و ستادی پالایشگاه بارگیری و روانه بازار شد… .

به گزارش روابط عمومی پالایشگاه همزمان با مراسم فوق مهندس میر قادری در گفتگوبا خبر نگار شبکه آفتاب سیمای استان مرکزی گفت پالایشگاه امام خمینی شازند اولین پالایشگاهی است که واحدی با نام پروپیلن در مدار تولید قرار داده و قادر است روزانه ۱.۲میلیون لیترپروپیلن (۱۸۰هزارتن در سال) با کیفیت حداقل ۹۹.۵ درصد حجمی، بخش مهمی از نیازهای واحدهای پتروشیمی راتامین وسالانه مبلغ ۳۶۰میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور دارد. وی گفت این شرکت برای اولین باردرکشوراست که پیشقدم در ساخت چنین واحدی شده است که می تواند برای سایر پالایشگاه ها الگو باشد. مهندس میر قادری از راه اندازی و در مدار تولید قرار گرفتن کلیه واحدهای عملیاتی طرح توسعه به دست ریاست محترم جمهور در ۲۴ اسفند ۹۱ یاد کرد وگفت تبدیل مازوت به بنزین مرغوب برای نخستین بار در خاور میانه است که در این شرکت توسط واحد RFCC در حال تولید و بنزین این پالایشگاه به ۱۶ میلیون لیتردر روز با کیفیت یورو ۴ و ۵ اروپا رسیده است .

مهندس شاهوردی مدیر عملیات در مصاحبه خود گفت با تولید پروپیلن پلیمر گرید ارزش افزوده محصولات پالایشگاه افزایش یافته است و با اجرا و عملیاتی شدن کلیه واحدها، افزایش ۱۱ برابری گوگرد در شرکت را داریم که میزان تولید آن از ۶۰ تن به ۷۰۰ تن در روز رسیده است و این نشان از توجه به کیفیت محصول و حرکت به سوی محیط زیست سالم می باشد . وی ظرفیت تولید گازوئیل در این پالایشگاه را ۱۴میلیون لیتر در روز اعلام نمود و افزود در حال حاضر ظرفیت تولید این پالایشگاه ۲۵۰ هزار بشکه در روزاست . مهندس شاهوردی افزود در حال حاضر این پالایشگاه آمادگی صادرات گوگرد با کیفیت بالا ، پروپیلن پلی گرید با درجه خلوص حداقل ۹۹.۵ درصد حجمی با تولید روزانه ۱.۲ میلیون لیتر در روز و ظرفیت تولیدی سایر فرآورده ها با استانداردهای روز دنیا بر اساس اعلام نیاز مدیریت بازرگانی پخش فرآورده های نفتی را دارد. . . .