برای اولین بار در کشور تولید بنزین سوپر با اکتان ۱۰۰

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند برای اولین بار در کشور بنزین سوپر با اکتان ۱۰۰ در این پالایشگاه تولید گردید.. .

مهندس ضیغمی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در بازدید از فاز دوم این پالایشگاه با اعلام این خبر گفت: واحد ۱۲(CCR) با بنزین تولیدی اکتان ۱۰۰ با تلاش متخصصان از شب عید فطر بطور آزمایشی با کمترین مشکل مورد بهره برداری قرار گرفته و در مدار واقع گردیده است و در آینده ای نزدیک با حضور مقامات کشوری افتتاح رسمی می شود.

ضیغمی افزود: با قرار گرفتن این واحد در مدار تولید بنزین تولیدی این شرکت به ۸ میلیون لیتر در روز می رسد و این پاسخی دیگر در جهت بی اثر بودن تحریمهاست. وی اتحاد و همدلی را از علل پیشرفت کار بیان کرد و گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه باید برنامه ریزی دقیقی برای پیشرفت کارها صورت گیرد تا بتوان پروژه را تا پایان سال مورد بهره برداری قرار داد. ضیغمی پیشرفت پروژه را خوب دانست و با توجه به حساسیت پروژه در بحث بنزین سازی بر اطلاع رسانی تاکید کرد.

همچنین مهندس نور بخش مدیر عامل پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند به ارائه گزارشی از تلاش شبانه روزی متخصصان و کارکنان برای راه اندازی آزمایشی واحدها پرداخت و گفت خوشبختانه بحول و قوه الهی در کمترین مدت زمانی و با ایمنی کامل توانستیم واحد بنزین سازی را در چرخه تولید قرار داده و محصولاتی با کیفیت بالا تولید نماییم.

در ادامه مهندس سیدیان مجری طرح نیز با اشاره به پیشرفت ۹۴ درصدی پروژه از قرار گرفتن واحدها در مدار تولید یکی پس از دیگری در آینده خبر داد. در پایان تعدادی از مسئولین به ارائه پیشنهاداتی در راستای چگونگی پیشبرد کارها و رفع مشکلات پرداختند