با اجرای طرح های بهینه سازی و بنزین سازی محقق خواهد شد بازیافت روزانه ۱۲۰۰ تن گوگرد از فرآورده های نفتی، تا پایان امسال

بازیافت روزانه گوگرد از فرآورده های نفتی تا پایان امسال به ۱۲۰۰ تن افزایش خواهد یافت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، با اجرای طرح های بهینه سازی و بنزین سازی در پالایشگاه های لاوان، آبادان و امام خمینی (ره) شازند تا پایان امسال، میزان بازیافت گوگرد از فرآورده‌های نفتی به ۱۲۰۰ تن خواهد رسید.

بر اساس این گزارش قبل از اجرای طرح های بهینه سازی و بنزین سازی در پالایشگاه های کشور این رقم ۲۸۰ تن بود که به تدریج و با اجرای برخی از این طرح ها از جمله بهبود کیفیت فرآورده ها در پالایشگاه شهید تندگویان تهران، در حال حاضر میزان گوگرد تولیدی در پالایشگاه های نفت کشور به ۵۰۰ تن رسیده است که از این میزان ۱۳۰ تن در پالایشگاه بندرعباس، ۳۲ تن در تبریز، ۸۶ تن در اصفهان و ۱۰ تن نیز در پالایشگاه شیراز تولید می شود.

هم اکنون ۶۰ تن گوگرد در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند و ۴۰ تن در پالایشگاه آبادان تولید می شود که با بهره برداری از طرح های بهبود کیفیت در این پالایشگاه ها این رقم به ترتیب به ۷۱۱ و ۸۰ تن افزایش خواهد یافت.

همچنین با اجرای طرح بهبود کیفیت در پالایشگاه شهید تندگویان تهران که تیرماه امسال به بهره برداری رسید و مرداد ماه با حضور رییس جمهور مورد افتتاح رسمی قرار گرفت، میزان استحصال گوگرد از فرآورده‌های نفتی در این پالایشگاه به ۱۵۰ تن افزایش یافت.

طرح توسعه و بهینه سازی پالایشگاه لاوان از دیگر طرح هایی است که با اجرای آن تا پایان امسال ۳۰ تن گوگرد از فرآورده های نفتی استحصال خواهد شد.