رقابت طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی(ره) با ابر پروژه های جهان

طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند برای رقابت در مسابقات جهانی مدیریت پروژه ( سطح ابر پروژه ها) ،فوریه ۲۰۱۳ ، به لوزان سوئیس می رود . . . . . .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش وپخش فرآورده های نفتی ایران مهندس رشید سیدیان مجری طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند با اعلام این خبر گفت : به حول و قوه الهی در پی کسب جایزه زرین پروژه های برتر ایران ، نمایندگان این طرح عظیم و ملی برای حضور در این رقابت ها به سوئیس خواهند رفت .

وی با اشاره به جایگاه معتبرانجمن IPMA به عنوان یک نهاد پویا در عرصه مدیریت دانش گفت : تمام اسناد و مدارک مورد نیاز و فرم های مربوط به مسابقه تکمیل و تحویل شده است.

وی در ادامه با تاکید بر نقش همدلی و تلاش متخصصان ایرانی و شرکت های داخلی در این زمینه گفت : این موفقیت نتیجه یک کار تیمی منسجم بوده است . یقینا توان بالقوه موجود در صنعت نفت و شرکت های داخلی بیش از این است به گونه ای که حتی آماده انجام کارهایی به مراتب بزرگتر از این هستیم .

مهندس سیدیان در ادامه با اشاره به حجم سرمایه گذاری انجام شده در این پروژه عظیم پالایشی جهان و کیفیت فعالیت های انجام شده افزود: IPMA یا انجمن مدیریت بین المللی پروژه یکی از نهاد های بین المللی معتبر در سطح جهان است که از بدو تاسیس به عنوان ابزاری بسیار موثر برای گسترش ، نهادینه کردن و بالندگی مدیریت دانش و تشویق به التزام عملی به این دانش در اجرای پروژه ها مورد توجه کشورهای پیشرفته و در حال توسعه قرار گرفته است .

وی تصریح کرد : فرایند این جایزه از یک سو به گسترش دانش و از سوی دیگر باعث پویایی این مدل خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه های راه یافته به مرحله نهایی در سه سطح ابر پروژه، بزرگ و متوسط مورد ارزیابی قرار می گیرند، گفت: کلیه طرح ها و پروژه های داوطلب که در پیاده سازی یک نظام مدیریت پروژه موفق بوده و نتایج مطلوبی را کسب کرده اند با ارائه اظهار نامه کتبی آمادگی خود را برای ارزیابی و ممیزی اعلام می دارند سپس انجمن مدیریت پروژه بر اساس مدل PEM به ارزیابی و مشاهده مستندات و شواهد می پردازد.

وی گفت :طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند که برای اولین بار در کشور، تندیس زرین جایزه ملی پروژه برتر ایران را دریافت کرده است ، با توجه به ابعاد پیچیده فنی و استاندار بالای کار های انجام شده قطعا نظر این انجمن را به خود جلب خواهد کرد.

یاد آور می شود در طول سه سال برگزاری این مسابقه تحت نظر انجمن بین المللی مدیریت پروژه (IPMA) ، این اولین بار است که پروژه ای موفق به دریافت سطح زرین این رقابت بین المللی شد.