مراسم پرشکوه هفته بسیج با حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر از بسیجیان در شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند برگزار گردید

مراسم بزرگداشت هفته بسیج با حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر از بسیجیان شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند و برپایی نمایشگاهی از دستاوردهای صنعتی ،اقتصادی و فرهنگی این شرکت با حضور سردار ابوحمزه فرمانده محترم سپاه روح ا… استان مرکزی،ائمه محترم جمعه شهرهای مهاجران شازند آستانه، آقای عزیزی نماینده محترم شهرستان شازند ، سرهنگ آبائی فرمانده محترم سپاه،فرماندار محترم و مدیران صنعت نفت استان و تنی چند از مسئولین در سالن اجتماعات پالایشگاه برگزار شد. . . . .

به گزارش روابط عمومی پالایشگاه در این مراسم که با همت پایگاه بسیج شهید رجائی پالایشگاه برگزار شد پس از تلاوت کلام ا… مجید و نواختن سرود جمهوری اسلامی توسط گروه موزیک سپاه روح ا.. ، ابتدا مهندس میر قادری مدیر عامل محترم پالایشگاه ضمن خیر مقدم و تبریک هفته بسیج به دلاور مردان بسیجی گفت: اگر بسیج نبود نمیتوانستیم در برابر دشمنان ایستادگی نماییم. وی بسیج را نیرویی کارآمد،سرمایه ای گرانبها برای اسلام،انقلاب و کشور دانست که با وجود آن کشور از گزند دشمنان در امان مانده و راههای ترقی و پیشرفت را در پیش خواهد گرفت.

مهندس میر قادری ویژگی هفته بسیج امسال را مقارن بودن آن با محرم و همچنین دهه امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: از نظر امام راحل بسیجی بودن معیار و ملاکی برای سنجش میزان تعهد افراد به اصول و آرمانهای اسلامی می باشد.

مدیر عامل پالایشگاه در ادامه صحبتهایش به مولفه های کشورهای غربی برای از پا درآوردن کشور هدف اشاره نمود که از جمله آنها می توان به اتهام زدن،فضا سازی رسانه ای و یارگیری اشاره کرد که نمونه واقعی این مولفه ها درمورد کشور ما از گذشته در حال اجرا بوده و ادامه دارد.همچنین از سناریو های غربی ها بر علیه ایران صحبت کرد و فضا سازی هسته ای بر علیه ایران، ضد حقوق بشر و تروریست بودن ایران را از جمله آنها نام برد و گفت: مجموعه این سناریو ها نشان می دهد که غرب سعی دارد ایران را به چالش بکشد و آرامش داخلی موجود در ایران را از بین ببرد و جلوی پیشرفت آن را بگیرد، که بسیجیان و ملت سلحشور ایران همیشه در برابر تمامی این سناریوها ایستادگی کرده و امروز فرزندان بسیجی و غیور شما عزیزان در جبهه های صنعت ،با ساخت ، نصب و راه اندازی پیچیده و عظیم صنعت نفت جلوه دیگری از اسلام ناب محمدی و ولایت مداری را نشان داده اند.

سپس سردار ابوحمزه ضمن گرامی داشتن هفته بسیج و دهه احیاء امر به معروف و نهی از منکر ازبزرگ بسیجی انقلاب، امام خمینی(ره) و شهدای ۸ سال دفاع مقدس بالاخص شهدای صنعت نفت و پالایشگاه یاد نمود و گفت: از خداوند توفیق بسیجی فکر کردن،بسیجی زندگی کردن و بسیجی در رکاب مقام معظم رهبری گام برداشتن و شهید شدن را خواستار هستم.

وی با بیان اینکه این پالایشگاه نقش کلیدی و موثری را همواره در اقتصاد جامعه داشته، پیرامون اقتصاد مقاومتی سخن گفت و تحریمهای اقتصادی را در پیشرفت بیشتر صنایع کشور موثر دانست. فرمانده سپاه روح ا… استان مرکزی، اقتصاد مقاومتی را در چند نکته به شرح زیر بیان نمود: اقتصادی که اصول و مبانی انقلاب،نظام و اسلام را حفظ نماید، از ابتکار و خلاقیت و نوآوری بهره گیرد و در مقابل دشمنان تمام قد بایستد.

وی جنگ فعلی را جنگی اقتصادی نامید که بسیار پیچیده تر از جنگ نظامی بوده و بسیجیان و متخصصیان میبایست ارکان این اقتصاد مقاومتی را که استفاده از حداکثر امکانات موجود و زمان فعلی و ارائه مدیریتی بسیجی است ،مدنظر قرار داده و منتظر امکانات،نیرو و بخشنامه نباشند و مدیریتی کاربردی و راهبردی را در جهت حرکت کشور در راستای موضوع مورد نظر در پیش گیرند.

سردار ابوحمزه در ادامه تشریح ارکان اقتصاد مقاومتی از برنامه ریزی ،اعتماد به نفس ، خود باوری ، خود اتکائی،ابتکار و خلاقیت ، نو آوری،فرهنگ سازی تولید ، تقویت کار و سرمایه ایرانی برای تولید ملی و رسیدن به استقلال اقتصادی و سیاسی و مردمی نمودن اقتصاد یاد نمود و گفت: مشکل آمریکا و اسرائیل با انرژی هسته ای ایران نمی باشد بلکه اسلام ستیزی و جلوگیری از گسترش انقلاب اسلامی ایران به سایر ملل، محور اصلی دشمنی آنها را تشکیل می دهد.

وی در پایان صحبتهایش دنباله روی از معرفت،بصیرت،معنویت و افزایش تخصص را تاکید نمود و تبعیت از نائب امام زمان(عج) امام خامنه ای را محور ۴ رکن بالا دانست و گفت اگر این راه را ادامه دهیم این انقلاب را هیچ چیزی تهدید نخواهد کرد و مشکلات فعلی بزودی حل خواهد شد.

درادامه حاج علیرضا مرادی از مداحان بنام استان مرکزی با مداحی پیرامون محرم و وقایع عاشورا شور و حال حسینی را به مراسم بخشید .

در پایان حکم قطعی انتصاب فرمانده محترم پایگاه مقاومت بسیج شهید رجائی پالایشگاه با امضای فرمانده سپاه شازند و مدیر عامل پالایشگاه به دست سردار ابوحمزه به جناب آقای غلامرضا ملکی تقدیم شد و از ۵ نفراز بسیجیان نمونه شرکت تقدیر به عمل آمد.

این گزارش می افزاید قبل از شروع مراسم فوق مدعویین از بزرگترین طرح بنزین سازی کشور و مناطق عملیاتی پالایشگاه بازدید کرده و ازاتاق کنترل MCR که هدایت واحدهای طرح توسعه رابه عهده دارد دیدن نمودند . در این بازدید مهندس میر قادری مدیر عامل و مهندس شاهوردی مدیر عملیات شرکت توضیحات جامعی را از روند اجرای پروژه تا بهره برداری واحدهای مختلف ارائه و حاضرین را در جریان راه اندازی کامل این طرح عظیم ملی قرار دادند و از نزدیک با واحدهای RCD و RFCC که از واحدهای مهم پالایشگاه هستند دیدن نمودند.

در ادامه این بازدید دفتر فرهنگی و اداری جدید پایگاه مقاومت بسیج شهید رجائی در جنب بانک ملت توسط سردار ابوحمزه و همچنین ائمه محترم جمعه و نماینده محترم مردم شازند افتتاح گردید.

و بعد از آن میهمانان از نمایشگاه بزرگ عاشوراییان که ویژه گرامیداشت هفته بسیج برپا گردیده بود بازدید نمودند. در این نمایشگاه غرفه های ایثارگران و نمادی از مقام شامخ شهدا ، ادوات پدافند و نظامی،غرفه واحد تحقیق و ساخت و توانمندیهای متخصصین پالایشگاه ، طراحی ماکت بازسازی عملیات های ثامن الائمه،بیت المقدس و طریق القدس ، غرفه فعالیتهای فرهنگی هنری کانون شهید سلیمانی مهاجران و عملکرد شورای امر به معروف و نهی از منکر پالایشگاه همراه با دل نوشته ها و خاطرات بسیار جذاب از مقام معظم رهبری و همچنین نمایشگاه عکسی از فعالیتهای صنعتی کارکنان و بسیج، غرفه های نمایشگاه را تشکیل می دادند.