ثبت رکوردهای جدید اجرای پروژه در صنایع پالایشی با مهر ماندگار اجرای ۴ طرح مهرماندگار پالایش و پخش با ۶۲۳۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری

شانا _ گروه پالایش و پخش: چهار پروژه مهر ماندگار پالایش و پخش با بیش از ۶۲۳۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری از سوی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران در حال اجرا بوده که از نظر احجام پروژه و رقم سرمایه گذاری رکورددار اجرای طرح ها توسعه ای در صنعت نفت است.. . .

117274_orig

به گزارش خبرنگار شانا، طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند اراک، یکی از مهم ترین طرح های توسعه ای پالایشگاه های کشور با حدود ۴۳ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و مجری آن شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران است.

این طرح تا پایان خرداد امسال ۹۷.۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و به زودی به بهره برداری کامل خواهد رسید.

طرح بهینه سازی فرآیند و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه شهیدتندگویان تهران نیز، با ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار طراحی و اجرا شده است؛ این طرح چندی پیش به عنوان اولین طرح مهر ماندگار صنعت پالایش و پخش به بهره برداری رسید.

شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران به عنوان یکی از مهم ترین بازوهای اجرایی پروژه های مهم صنعت نفت، همچنین طرح افزایش تولید بنزین پالایشگاه بندرعباس را در دستور کار قرار داده است؛ این طرح نیز تا پایان سه ماه نخست امسال، ۶۶.۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و پیش بینی می شود تا نیمه نخست سال آینده در مدار بهره برداری قرار گیرد؛ سرمایه گذاری انجام شده در این پروژه سودآور پالایشگاهی ۹ هزار و ۵۲ میلیارد ریال است.

این شرکت همچنین طرح ساماندهی بندرصادراتی ماهشهر را به عنوان چهارمین طرح مهر ماندگار از مجموعه طرح های مهرماندگار شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در دستور کار قرار داده که برای اجرای آن ۳ هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

این طرح با ۸۴.۴ درصد پیشرفت فیزیکی تا خرداد امسال، پیش بینی می شود تا شش ماه نخست سال آینده به بهره برداری کامل برسد.

بهره برداری از ۷ پروژه اجرایی به ارزش ۵ هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال در سال جاری

شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران همچنین هفت پروژه اجرایی به ارزش ۵ هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال در دستور کار قرار داده است؛ تمام این پروژه ها در سال جاری به بهره برداری کامل خواهد رسید.

طرح احداث خط لوله ماهشهر – آبادان (تلمبه خانه) به ارزش یک هزار و ۴۷۵ میلیارد ریال (با ۹۷.۹ درصد پیشرفت فیزیکی)، احداث خط لوله انتقال میعانات گازی از پالایشگاه گاز فراشبند تا پالایشگاه شیراز به ارزش ۶۷۵ میلیارد ریال (۹۳.۱ درصد پیشرفت فیزیکی)، احداث مخازن تعادلی نفت خام ساری و مغالک به ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال (۸۶.۵ درصد پیشرفت فیزیکی) و احداث خط لوله انتقال فرآورده های نفتی (ری – کن) به ارزش یک هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال (۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی) از جمله این طرح هاست.

احداث خط لوله آب بهمنشیر تا پالایشگاه آبادان به ارزش ۳۸۵ میلیارد ریال (۲۴.۶ درصد پیشرفت فیزیکی)، رفع تنگناهای افزایش ظرفیت پالایشگاه بندرعباس (اسکله شهید رجایی – فولاد) به ارزش ۹۸۸ میلیارد ریال (۸۱.۱ درصد پیشرفت فیزیکی) و ساخت و تجهیز مراکز درمانی صنعت نفت (دی کلینیک اراک) به ارزش ۴۶۹ میلیارد ریال (با ۵۶ درصد پیشرفت فیزیکی) از دیگر طرح های این شرکت در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی است.