دیدار اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب مطرح شد؛ وزیر نفت: سرمایه گذاری ۵ برابری دولت در صنعت نفت

شانا_ گروه نفت: وزیر نفت گفت: در دولت های نهم و دهم در مجموع ۱۴۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش نفت، گاز و پتروشیمی داشته ایم که ۵ برابر دولت های قبلی است.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، مهندس رستم قاسمی، وزیر نفت در دیدار اعضای هیئت دولت با مقام معظم رهبری گزارش کوتاهی از فعالیت های صورت گرفته در بخش صنعت نفت در دولت نهم و دهم ارائه کرد.

مهندس قاسمی با اشاره به تلاش دشمن برای تحریم نفتی افزود: به یاری خداوند و همت متخصصان داخلی، نهضت ساخت تجهیزات در داخل کشور را آغاز کرده ایم که با برنامه ریزی انجام شده،‌امیدواریم در آینده ای نه چندان دور، به صادر کننده اینگونه تجهیزات نیز تبدیل شویم.

وزیر نفت همچنین، از بهره مندی ۱۵ هزار روستا از گاز در دولت های نهم و دهم خبر داد و گفت: تولید فراورده های نفتی به ۲۶۲ میلیون لیتر در روز رسیده است.

مهندس قاسمی گفت: با اجرای طرح هدفمندی یارانه ها، مصرف بنزین از ۶۷ میلیون لیتر در سال ۸۴ به ۵۹ میلیون لیتر کاهش یافته است، در حالی که اگر طرح هدفمندی اجرا نمی شد میزان مصرف بنزین در سال جاری به ۱۳۰ میلیون لیتر می رسید.

وی صرفه جویی بوجود آمده از این طریق را ۳۰ میلیارد دلار اعلام کرد.

وزیر نفت گفت: با برنامه ریزی انجام شده در حال حاضر به جز ۲ میدان در همه میادین مشترک نفت و گاز فعال هستیم که در دو ماه آینده در این دو میدان نیز عملیات توسعه آغاز می شود و در مجموع یک میلیون بشکه نفت از این میادین استحصال خواهد شد.

تمرکز مدیریت در اجرا

در این دیدار دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: دولت به اصول خود یعنی عدالت، مهرورزی، خدمتگزاری، تلاش برای اعتلای کشور و پایبندی به اصول و ارزشهای انقلاب همچنان وفادار است.

رئیس جمهور با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بخش های علم و فناوری ، بهداشت و درمان ، سیاست خارجی ، دفاعی ، اطلاعات، فرهنگ ، صدا و سیما ، میراث فرهنگی ، هسته ای ، آموزش عالی ، آموزش و پرورش ، مخابرات و محیط زیست تاکید کرد در بخش های مختلف اقدامات خوب و برجسته ای انجام گرفته است.

دکتر احمدی نژاد همچنین به تدوین بودجه انقباضی در سال جاری اشاره کرد و افزود: این بودجه انقباضی به گونه ای طراحی شده که به کارهای عمرانی و بخش های تولید و اشتغال آسیبی نرسد.

رئیس جمهور، اقدامات و زحمات ستاد تدابیر به ریاست معاون اول را برای مقابله با فشارهای اقتصادی، بسیار خوب و نتیجه بخش خواند و خاطرنشان کرد: دولت معتقد است که در شرایط کنونی یکی از مسائل ضروری ، تمرکز مدیریت در اجرا است.

همچنین آقایان حسینی وزیر امور اقتصاد و دارایی, بهمنی رئیس کل بانک مرکزی, غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت, خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی, نیکزاد وزیر راه و شهرسازی نیز گزارشی از حوزه کاری خود را بیان کردند.