دستگاه سطح تراش ( FLANGE FACER) در پالایشگاه امام خمینی( ره ) شازند ساخته شد

شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند موفق شد در راستای شکستن تحریم ها و ادامه موفقیتهای خود دستگاه سطح تراش ( FLANGE FACER) را طراحی و درابعاد مختلف تولید نماید.. .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند و به نقل از رئیس تعمیرات این شرکت ، هدف از طراحی و ساخت این دستگاه که توسط کارشناسان کارگاه مرکزی پالایشگاه بویژه آقای حجت اله مشایخی سازنده خلاق تعمیرات انجام شده را نیاز همگانی صنایع پالایشگاهی ، گاز و پتروشیمی دانست و گفت : به دلیل وجود انواع خوردگی ها و آسیب دیدگی سطوح فلنجها و اتصالاتی که بر روی مبدل های حرارتی ، مخازن تحت فشار ، ظروف و … اتفاق می افتد همکاران موفق به طراحی و ساخت این دستگاه شدندکه به دلیل اهمیت کارو عدم امکان جدا سازی بعضی از فلنج ها و ارسال به کارگاههای تعمیرات ، این دستگاه ترمیم واصلاح سطوح آب بندی را در محل مورد نظر ، امکان پذیر می سازد .

مهندس حبیبی بیان داشت از مزایای این دستگاه، پائین بودن وزن آن، نصب آسان و سریع بر روی فلنج ها ، ضریب ایمنی بالا به علت استفاده از نیروی محرکه باد ، حجم کم ، قدرت براده برداری مناسب و ایجاد پرداخت یکنواخت سطوح ، پائین بودن هزینه ساخت نسبت به نمونه خارجی آن ( یک دهم قیمت مشابه خارجی ) ، عدم نیاز به ساعت کردن دستگاه (به خاطر استفاده از رابط های طراحی شده) را می توان نام برد .

در ادامه مشایخی طراح دستگاه سطح تراش گفت می توانیم این دستگاه را در ابعاد و اندازه های مورد نیاز طراحی و بسازیم . وی وزن کل دستگاه را ۱۸کیلو گرم عنوان کرد و افزود: – تعداد دور دستگاه (۵۰ دور در دقیقه) – مقدار پیشروی (۰۷/ میلی متر در هر دور) -فشار هوای مورد نیاز (BAR 7) و قابلیت تراشکاری سطوح فلنج های ۱.۲ الی ۳ اینچ از مشخصات فنی این دستگاه است . . .