ساخت دستگاه سنگ زنی و کره تراشی در شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند

نداشتن نمونه خارجی ، ساخته شده با قطعات بسیار ساده و صرف هزینه اندک جهت طراحی و ساخت آن، از مزایای دستگاه سنگ زنی و کره تراشی ساخت پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند اراک می باشد … .

به گزارش روابط عمومی پالایشگاه این دستگاه که به دست توانمند تلاشگران در کارگاه مرکزی شرکت طراحی و ساخته شده است قابلیت هائی از قبیل : توانائی کره تراشی تا قطر ۳۰۰ میلیمتر و سنگ زدن کره با دقت ۱ ۰/۰ میلیمتر را دارد.

مهندس بهلولی رئیس گارگاه مرکزی هدف ازطراحی و ساخت این دستگاه را اینگونه بیان می کند : تعدادی از چک ولوهای موجود در پالایشگاه دارای توپی می باشند که در زمان تعمیرات امکان ترمیم آنها مقدور نبود ، با طراحی این دستگاه توانستیم این گونه توپی ها راتعمیر ، تولید و به روش سنگ زدن کاملا” پرداخت نموده ومجددا”از آنها استفاده نمود و شکرانه خدا در حال حاضر نمونه تعمیر شده با موفقیت در واحد آب صنعتی پالایشگاه درسرویس می باشد .

این گزارش می افزاید طرز کار دستگاه بدین صورت است که این دستگاه ها بر روی ماشین فرز انیورسال و ماشین تراش قرار می گیرند وبا نصب سنگ روی ماشین فرز و همچنین قرارگرفتن توپی روی دستگاه شروع به سنگ زدن کرده وبه مقدار دلخواه از آن براده برداری می نماید .

ساخت این دستگاه با طراحی حجت ا… مشایخی با همکاری گروه ساخت حجت ا… شکری ، بهمن راهزانی و افشین رحیمی و با تلاش و پیگیری رئیس کارگاه مرکزی به سر انجام رسید