دستگاه تسمه کش بادی در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند ساخته شد

دستگاه ‘تسمه کش بادی’ به همت مهندسان و کارشناسان شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند طراحی و ساخته شد. . .

به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند، نداشتن نمونه خارجی و طراحی و ساخت با قطعات بسیار ساده و هزینه پایین از ویژگی های دستگاه تسمه کش بادی ساخته شده در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند است.

قابل تنظیم بودن مقدار فشار وارده بر روی تسمه (فشار مورد نیاز ۵۰ تا ۱۰۰ PSI)، سرعت عمل بالا در کار، ایمنی بالای شلنگ های پرس شده، صرفه جویی در تسمه، داشتن ارگونومی در صندلی اپراتور (جلوگیری از خستگی ناشی از کار) و داشتن LIMIT SWITCH برای جلوگیری از کشش بیش از حد تسمه از قابلیتهای مهم این دستگاه است.

این دستگاه روی شلنگهای فشار قوی و ضعیف با فشار پنوماتیکی تنظیم شونده، نصب می شود به طوری که اگر تعداد زیادی بست بر روی شلنگها نصب شود، همه آنها به یک اندازه روی شلنگ پرس می شوند.

استهلاک بالای ابزار موجود، عدم قابلیت پرس یکسان روی شلنگ ها، به هدر رفتن مقدار قابل توجهی تسمه و نبود توان کافی کشیدن تسمه، درآمدن شلنگ از روی رابط از جمله مشکلاتی بود که در ابزارهای موجود وجود داشت که منجر به ساخت دستگاه تسمه کش بادی شد.

برای ساخت این دستگاه سه میلیون ریال اعتبار هزنیه شده و شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) آمادگی ارائه این دستگاه به سایر شرکتهای پالایش نفت کشور را در صورت اعلام نیاز دارد.

کار با دستگاه تسمه کش بادی به شکلی است که اپراتور ابتدا نسبت به نوع شلنگ و اندازه آن، فشار هوای ورودی را تنظیم نموده و پس از آماده نمودن تسمه، توسط پدال تعبیه شده اقدام به کشیدن تسمه نموده و پس از ایجاد کشش به اندازه کافی فشار هوا قطع شده و دوباره توسط پدال دستگاه به حالت قبل (جهت پرس شلنگ بعدی) باز می گردد