۳۰ مهر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

دستگاه تسمه كش بادي در شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند ساخته شد

دستگاه ‘تسمه كش بادي’ به همت مهندسان و كارشناسان شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند طراحي و ساخته شد. . .

به گزارش عصر چهارشنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند، نداشتن نمونه خارجي و طراحي و ساخت با قطعات بسيار ساده و هزينه پايين از ويژگي هاي دستگاه تسمه كش بادي ساخته شده در پالايشگاه امام خميني (ره) شازند است.

قابل تنظيم بودن مقدار فشار وارده بر روي تسمه (فشار مورد نياز ۵۰ تا ۱۰۰ PSI)، سرعت عمل بالا در كار، ايمني بالاي شلنگ هاي پرس شده، صرفه جويي در تسمه، داشتن ارگونومي در صندلي اپراتور (جلوگيري از خستگي ناشي از كار) و داشتن LIMIT SWITCH براي جلوگيري از كشش بيش از حد تسمه از قابليتهاي مهم اين دستگاه است.

اين دستگاه روي شلنگهاي فشار قوي و ضعيف با فشار پنوماتيكي تنظيم شونده، نصب مي شود به طوري كه اگر تعداد زيادي بست بر روي شلنگها نصب شود، همه آنها به يك اندازه روي شلنگ پرس مي شوند.

استهلاك بالاي ابزار موجود، عدم قابليت پرس يكسان روي شلنگ ها، به هدر رفتن مقدار قابل توجهي تسمه و نبود توان كافي كشيدن تسمه، درآمدن شلنگ از روي رابط از جمله مشكلاتي بود كه در ابزارهاي موجود وجود داشت كه منجر به ساخت دستگاه تسمه كش بادي شد.

براي ساخت اين دستگاه سه ميليون ريال اعتبار هزنيه شده و شركت پالايش نفت امام خميني (ره) آمادگي ارائه اين دستگاه به ساير شركتهاي پالايش نفت كشور را در صورت اعلام نياز دارد.

كار با دستگاه تسمه كش بادي به شكلي است كه اپراتور ابتدا نسبت به نوع شلنگ و اندازه آن، فشار هواي ورودي را تنظيم نموده و پس از آماده نمودن تسمه، توسط پدال تعبيه شده اقدام به كشيدن تسمه نموده و پس از ايجاد كشش به اندازه كافي فشار هوا قطع شده و دوباره توسط پدال دستگاه به حالت قبل (جهت پرس شلنگ بعدي) باز مي گردد