۲۲ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

قطعات ۱۱۳ پمپ در پالایشگاه امام خمینی( ره ) شازند تولید شد

پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند در راستای شكستن تحریم ها ، قطعات یدكی ۱۱۳ دستگاه پمپ مورد نیاز طرح توسعه خود را تولید كرد.. .

به گزارش روابط عمومی این شرکت واحد تعمیرات ماشین آلات دوار تعداد ۶۹ پمپ مختلف ساخت شرکتهای اروپایی را بررسی كرده و از طریق مهندسی معكوس، نقشه ساخت تمامی قطعات داخلی این پمپ ها را تهیه نمود و نسبت به ساخت آنها با بهره گیری از توان تولید کنندگان داخلی اقدام کرد.ساخت این قطعات یدكی در كارگاه مركزی شركت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند و همزمان با شروع راه اندازی واحد های جدید طرح توسعه این شركت با توجه به تحریم برخی شركت های اروپایی انجام شد. پمپ های مذکور شامل انواع

: OVER HUNG,BETWEEN BEARING,MULTI STAGE,VERTICAL بوده و به منظور باز نمودن برخی از پمپ های MULTI STAGE که فاقد SPECIAL TOOLS می باشند ابزار مخصوص در کارگاه مرکزی پالایشگاه ساخته شده است.

طرح افزایش ظرفیت و بهبود كیفیت فرآورده های نفتی در شركت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند با عنوان طرح توسعه این پالایشگاه ازسال ۱۳۸۵ آغاز و مرحله به مرحله درحال راه اندازی است كه بهره برداری مرحله نخست این طرح دربهمن ماه سال ۱۳۸۹ بود. قرارداد این طرح به ارزش سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است و براساس برنامه‌ زمان بهره‌برداری كامل از این طرح در سال جاری پیش بینی شده است. شركت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند به عنوان بزرگترین پالایشگاه تك واحدی در ایران در سال ۱۳۷۲ با ظرفیت ۱۵۰ هزار بشكه در روز راه اندازی شد. ظرفیت این پالایشگاه تا قبل از راه اندازی طرح توسعه ۱۸۰ هزار بشكه در روز بود كه با راه اندازی مرحله نخست این طرح در بهمن ماه ۱۳۸۹ ظرفیت پالایشگاه به ۲۰۰ هزار بشكه در روز رسید و با راه اندازی مابقی واحدها تا پایان سال جاری ظرفیت كل پالایشگاه به ۲۵۰ هزار بشكه می رسد. . .