قطعات ۱۱۳ پمپ در پالایشگاه امام خمینی( ره ) شازند تولید شد

پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند در راستای شکستن تحریم ها ، قطعات یدکی ۱۱۳ دستگاه پمپ مورد نیاز طرح توسعه خود را تولید کرد.. .

به گزارش روابط عمومی این شرکت واحد تعمیرات ماشین آلات دوار تعداد ۶۹ پمپ مختلف ساخت شرکتهای اروپایی را بررسی کرده و از طریق مهندسی معکوس، نقشه ساخت تمامی قطعات داخلی این پمپ ها را تهیه نمود و نسبت به ساخت آنها با بهره گیری از توان تولید کنندگان داخلی اقدام کرد.ساخت این قطعات یدکی در کارگاه مرکزی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند و همزمان با شروع راه اندازی واحد های جدید طرح توسعه این شرکت با توجه به تحریم برخی شرکت های اروپایی انجام شد. پمپ های مذکور شامل انواع

: OVER HUNG,BETWEEN BEARING,MULTI STAGE,VERTICAL بوده و به منظور باز نمودن برخی از پمپ های MULTI STAGE که فاقد SPECIAL TOOLS می باشند ابزار مخصوص در کارگاه مرکزی پالایشگاه ساخته شده است.

طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های نفتی در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند با عنوان طرح توسعه این پالایشگاه ازسال ۱۳۸۵ آغاز و مرحله به مرحله درحال راه اندازی است که بهره برداری مرحله نخست این طرح دربهمن ماه سال ۱۳۸۹ بود. قرارداد این طرح به ارزش سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است و براساس برنامه‌ زمان بهره‌برداری کامل از این طرح در سال جاری پیش بینی شده است. شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند به عنوان بزرگترین پالایشگاه تک واحدی در ایران در سال ۱۳۷۲ با ظرفیت ۱۵۰ هزار بشکه در روز راه اندازی شد. ظرفیت این پالایشگاه تا قبل از راه اندازی طرح توسعه ۱۸۰ هزار بشکه در روز بود که با راه اندازی مرحله نخست این طرح در بهمن ماه ۱۳۸۹ ظرفیت پالایشگاه به ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسید و با راه اندازی مابقی واحدها تا پایان سال جاری ظرفیت کل پالایشگاه به ۲۵۰ هزار بشکه می رسد. . .