مهندس ضیغمی خبر داد: پیشرفت های جدید در توسعه پالایشگاههای کشور

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تاکید کرد: با همت متخصصان داخلی هم اکنون بیش از ۶۵ درصد نیازهایمان در داخل کشور تامین می شود و در حوزه های مهندسی و اجرای پروژه ها به خود کفایی رسیده ایم که این جای بسی غرور دارد . .

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تاکید کرد: با همت متخصصان داخلی هم اکنون بیش از ۶۵ درصد نیازهایمان در داخل کشور تامین می شود و در حوزه های مهندسی و اجرای پروژه ها به خود کفایی رسیده ایم که این جای بسی غرور دارد
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: وزارت نفت در ساخت پالایشگاههای جدید تمام توان خود را بر استفاده از امکانات داخل کشور قرار داده تا در حد امکان از آن استفاده کند که این گامی در جهت بومی سازی کامل صنعت نفت کشورمان است.
مهندس ضیغمی ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد: بومی شدن لیسانس پالایشگاهی، افزایش سهم کالاهای ایرانی در ساخت پالایشگاهها،تامین اکثر نیازهایمان در داخل کشور و خود کفایی در حوزه های مهندسی و اجرا از نمونه پیشرفتهایی است که توسط مهندسین و متخصصان داخلی صورت پذیرفته است.

ساخت پالایشگاههای جدید با لیسانس داخلی

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اخیرا وزیر نفت تاکید کرده تا لیسانس پالایشگاههای جدید از داخل کشور خریداری و مورد استفاده قرار گیرد که در این رابطه با فراخوانی که از مراکز پژوهشی و دانشگاهی داخل صورت به عمل آمد از آنها دعوت شد تا در این حوزه و همچنین پالایشگاههای گازی و صنایع بالادستی فعال تر شوند.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی افزود: این کار فواید زیادی برای کشور دارد که افزایش درصد ساخت داخل و بومی شدن لیسانس از جمله آن است.
ضیغمی اظهار داشت: در طرح توسعه و بنزین سازی پالایشگاه امام خمینی (ره) برای یکی از واحدهای تولید بنزین از لیسانس پژوهشگاه صنعت نفت استفاده شد و به اجرا درآمد.
استفاده ۶۵ درصدی از کالاهای ایرانی در ساخت پالایشگاههای جدید
معاون وزیر نفت افزود: رویکرد وزارت نفت در ساخت پالایشگاههای جدید استفاده ۶۵ درصدی از کالاهای ایرانی است که این میزان اخیرا به ۵۰ درصد رسیده بود.

خودکفایی در حوزه های مهندسی و اجرا

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تاکید کرد: با همت متخصصان داخلی هم اکنون بیش از ۶۵ درصد نیازهایمان در داخل کشور تامین می شود و در حوزه های مهندسی و اجرای پروژه ها به خود کفایی رسیده ایم که این جای بسی غرور دارد.