وزیر نفت خبرداد: برنامه افزایش سالانه تولید نفت کشور تدوین شد

شانا ـ گروه نفت: مهندس رستم قاسمی از تدوین برنامه افزایش سالانه تولید نفت کشور خبر داد و گفت: همه بخش‌ها موظف به اجرای این برنامه هستند.. .

121768_orig
به گزارش خبرنگار شانا،‌ وزیر نفت بعدازظهر امروز (سه شنبه ۱۸ آبان) در همایش سراسری سالانه مدیران و روسای سازمان حراست صنعت نفت، تولید و تبدیل نفت به فرآورده های نفتی را از وظایف اصلی وزارت نفت برشمرد و گفت: براساس جلسه های فراوانی که با کارشناسان و شرکت‌های تولیدی داشتیم برنامه افزایش سالانه تولید نفت کشور مشخص شد و همه بخش ها موظف هستند این برنامه را اجرا کنند.

مهندس رستم قاسمی افزود: برنامه این وزارتخانه به رهبر معظم انقلاب تقدیم شده است و به مجلس و دولت نیز ارائه خواهدا شد، همچینین با نهادهای نظارتی برای اجرای این برنامه هماهنگی شده است.

وی گفت: تا پایان برنامه پنجم (سال ۱۳۹۴) موظف هستیم برنامه طراحی شده در صنعت نفت را اجرایی کنیم زیرا هر چه میزان تولید نفت کشور افزایش یابد دیپلماسی بین المللی کشور نیز ارتقا می یابد.

قاسمی تصریح کرد: افزایش تولید براساس برنامه پنجم یکی از برنامه های مهم صنعت نفت است که برای اجرای آن به همدلی همه شرکت های زیرمحموعه نیاز است.

به گزارش خبرنگار شانا، مهندس رستم قاسمی، سلامت، صداقت، کیفیت، سرعت و فعالیت اقتصادی را پنج شاخص اصلی و مهم صنعت نفت اعلام و تصریح کرد: امروز صنعت نفت یکی از اصلی ترین مولفه های درآمدی و پایه اقتصادی کشور است و به کارگیری نیروهای سالم، توانمد و با کفایت بستر لازم را برای بهره مندی از ظرفیت های این صنعت فراهم می کند.

وی گفت: هم اکنون بیش از ۳۰۰ هزار نفر تلاشگر در صنعت نفت فعالیت می کنند که با رعایت شاخص سلامت بدنه این صنعت پاک و سالم خواهد ماند.

قاسمی تصریح کرد: هم اکنون کیفیت محصولات و فرآورده های نفتی نسبتا خوب است ولی باید با به کارگیری نتایج فعالیت های پژوهشی و فناوری های جدید کیفیت محصولات را بالا ببریم.

وزیر نفت به کارگیری نیروی انسانی توانمند را از شاخصه های اصلی افزایش کیفیت محصولات و فعالیت های صنعت نفت اعلام کرد.

وی با تاکید بر ضرورت شتاب بخشیدن در اجرای پروژه های صنعت نفت گفت: امروزه متوسط زمان اجرای پروژه های بزرگ در دنیا سه تا چهار سال است و ضروری است زمان اجرای پروژه های صنعت نفت به ویژه در میادین مشترک کوتاه تر شود که این مهم سبب اقتصادی تر شدن طرح ها و کاهش هزینه ها می شود.

قاسمی گفت: وزارت نفت با توجه به ظرفیت های موجود در مقایسه با سایر سازمان ها وضعیت ممتازتری دارد و بخش بالادستی این صنعت قابل واگذاری نیست.

وی تاکید کرد: باید ساختارهای دولتی در وزارت نفت به گونه ای باشد که تصمیم گیری های لازم در زمان مقرر گرفته شود و از همه امکانات استفاده بهینه شود.

وزیر نفت با بیان اینکه کل بودجه عمرانی کشور ۲۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: در صنعت نفت برای رسیدن به برنامه پنجم توسعه سالانه باید ۵۰ هزار میلیارد تومان هزینه شود که این رقم ۲.۵ برابر بودجه عمرانی کل کشور است.

وی حراست و حفاظت پرسنلی و فیزیکی را از شاخص های مهم فعالیت حراست در صنعت نفت اعلام و تصریح کرد: نظم و انضباط در سازمان ها از کار حراست شروع می شود و سازمان حراست موظف است با به کارگیری ابزارهای جدید حراست از نیروی انسانی و فیزیکی را به خوبی انجام دهد.

وزیر نفت حفظ آبرو و اعتبار نیروی انسانی را از دیگر وظایف مهم حراست در سازمان برشمرد و گفت: در صورتی که شخصی در سازمان مرتکب خطایی شود با نگاه ارشادی و اصلاحی با آن فرد برخورد شود و از ریختن آبروی افراد جلوگیری شود.