همزمان با هفته دولت دو طرح مهم شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران آماده بهره‌برداری است

شانا _ گروه پالایش و پخش: رئیس روابط عمومی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران از آمادگی دو طرح مهم خط لوله تبریز – میاندوآب و واحد ۱۲ طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه شازند برای بهره‌برداری در هفته دولت خبر داد.

علی اصغر حسینی در گفت و گو با خبرنگار شانا افزود: واحد تصفیه هیدروژنی نفتا و بالابرنده عدد اکتان بنزین (واحد ۱۲) طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند در ایام هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید؛ این واحد ظرفیت تولید روزانه سه میلیون لیتر بنزین سوپر با حداقل عدد اکتان ۹۵ را دارد.

سخنگوی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران نیز همچنین با تاکید بر آمادگی شرکت ملی مهندسی برای راه اندازی طرح افزایش ظرفیت انتقال فرآورده‌های نفتی تبریز – میاندوآب با هدف افزایش ظرفیت ۶۵ هزار بشکه‌ای انتقال سه فرآورده بنزین،‌ نفت گاز و نفت سفید گفت: مراحل اجرایی این طرح نیز پایان یافته و خط آماده تحویل مواد از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران و شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران است.

وی افزود: در صورت آمادگی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، این طرح نیز در روز ۸ شهریور ماه همزمان با هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش شانا، همزمان با هفته دولت با تصفیه روزانه ۸۰ هزار بشکه خوراک در طرح توسعه پالایشگاه شازند، از نیمه اول شهریور امسال روزانه حدود سه میلیون لیتر به ظرفیت تولید بنزین سوپر پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند اراک افزوده می شود؛ این طرح هم اکنون بیش از ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال ۹۰ به بهره برداری کامل خواهد رسید.