مدیر امور اجرایی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران: امسال اتمام سه پروژه پالایشگاهی در اولویت است

در سال جاری اتمام سه پروژه پالایشگاهی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند، بندرعباس و شهید تندگویان در اولویت طرح های پالایشگاهی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، میرعلی اصغر ساجدی مدیر امور اجرایی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی ضمن اعلام این خبر گفت: طرح توسعه و بهینه سازی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند دارای ۱۷ واحد جدید است که به تدریج درحال راه اندازی هستند.
وی با بیان اینکه اسفندماه سال گذشته واحد تقطیر این طرح به اتمام رسید، گفت: نیروگاه در ۲۰ اردیبهشت ماه و واحد بنزین سازی در خرداد ماه و واحد تصفیه هیدروژنی نفت سفید و ایزومریزاسیون درتیرماه به بهره برداری خواهد رسید.
ساجدی افزود: مهرماه سال جاری این طرح به پایان می رسد و با انجام کامل طرح، تولید بنزین آن از ۴.۵ به ۱۶ میلیون لیتر در روز افزایش خواهد یافت.
وی اظهار امیدواری کرد : طرح افزایش ظرفیت بنزین پالایشگاه بندرعباس در سال ۱۳۹۱ و طرح بهبود کیفیت پالایشگاه شهید تندگویان همزمان با پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند مهرماه سال جاری راه اندازی شود.
وی به اجرای طرح تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان اشاره کرد و هدف از اجرای آن را جایگزین نمودن واحدهای جدید به جای واحدهای قدیمی پالایشگاه عنوان کرد و گفت: سرمایه گذاری اولیه این طرح ۳.۲ میلیارد دلار پیش بینی شده است.
ساجدی اجرای طرح بهبود و بهینه سازی پالایشگاه اصفهان را از دیگر اولویت های این شرکت دانست .
وی در بخش دیگری از سخنان خود میزان سرمایه گذاری پروژه های درحال اجرای شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران را ۱۷ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: احداث خط لوله نفت خام سبزآب/ تنگ فنی/ شازند/ ری و خط لوله فرآورده های نفتی آبادان- اهواز، اراک-ری دوطرح مهم شرکت در حوزه طرح های خطوط لوله است که با چشم پوشی ۴۵۰ کیلومتر لوله آماده ، هزینه آن ۱.۳ میلیارد دلار خواهد بود.