مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران خبر داد:خودکفایی کامل صنعت پالایش کشور در اجرای پروژه های پالایشگاهی

شانا _ گروه پالایش و پخش: مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران گفت: با دستیابی به توان ۱۰۰ درصدی در اجرای پروژه های پالایشی، کشورمان در اجرای پروژه های پالایشگاهی به طور کامل خودکفا شد. . .

106570_orig

رهبری مگاپروژه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند در داخل

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران تاکید کرد: طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند به عنوان دومین طرح مهر ماندگار شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران نیز در حال تکمیل است و این طرح عظیم نیز تا یکی دوماه آینده به عنوان دومین طرح مهرماندگار در صنعت پالایش کشور به طور کامل به بهره برداری خواهد رسید.

فرهاد احمدی افزود: در این طرح برای اولین بار شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت با حمایت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تشکیل یک کنسرسیوم ایرانی رهبریت یک مگاپروژه را به طور کامل از سوی متخصصان داخلی انجام داد و خوشبختانه موفق شدیم این مگاپروژه را با ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری، به رهبری یک پیمانکار ایرانی با موفقیت به اتمام برسانیم.

وی تاکید کرد: طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند که از سال گذشته راه اندازی واحدهای آن آغاز شده است، حدود ۳۰ واحد فرآیندی دارد که به تدریج در مدار بهره برداری قرار می گیرد.

احمدی تصریح کرد: واحدهای بنزین سازی سی سی آر و ایزومریزاسیون که از سال گذشته با تولید روزانه ۴.۵ میلیون لیتر بنزین در روز در مدار بهره برداری قرار گرفت و دیگر واحدهای بنزین سازی آن نظیر آر سی دی و آر اف سی سی که برای اولین بار در کشور ساخته و اجرا می شود، به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به این که واحدهای آر سی دی و آر اف سی سی بزرگ ترین واحدهای بنزین سازی در کشور خواهند بود، روزانه ۸ میلیون لیتر بنزین با استانداردهای روزآمد اروپا تولید خواهند کرد و واحد تصفیه نفت گاز (گازوییل) این پالایشگاه نیز که در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت، روزانه ۸ میلیون لیتر نفت گاز مطابق با استاندارد روزآمد دنیا تولید خواهد کرد.

احمدی افزود: در واحد گوگرد سازی این طرح نیز در مجموع ۶۴۰ تن در روز گوگرد از فرآورده های تولیدی پالایشگاه استحصال خواهد شد که تمام این واحدها به همراه ۷ واحد جانبی دیگر در مراحل نهایی قرار گرفته و به زودی به بهره برداری کامل خواهد رسید.