واگذاری ۷ پالایشگاه نفت تا یکی دو ماه آینده

مهندس ضیغمی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش روز گذشته (۶ شهریور) در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، واگذاری شرکت ها در قالب اصل ۴۴ را یکی از اولویت های کاری مهم این شرکت در سال ۹۰ برشمرد و گفت: تا یکی دو ماه آینده ۷ پالایشگاه از ۹ پالایشگاه موجود کشور به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، وی در خصوص چگونگی واگذاری شرکت ملی پخش به بخش خصوص گفت: بر اساس قانون بخش های حاکمیتی این شرکت به صورت مدیریت در شرکت ملی پالایش و پخش باقی مانده و سایر وظایف به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.
معاون وزیر نفت در ادامه با بیان اینکه ۹۰ درصد وظایف شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت حاکمیتی است، اضافه کرد: وظایف حاکمیتی این شرکت نیز به عنوان مدیریت در شرکت ملی پالایش و پخش باقی می ماند.
مهندس ضیغمی شرایط واگذاری شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت را نیز مشابه دو شرکت دیگر عنوان کرد و گفت: وظایف حاکمیتی این شرکت نیز به صورت مدیریت در شرکت ملی پالایش و پخش باقی می ماند که البته به اعتقاد ما بالای ۹۰ درصد وظایف این شرکت حاکمیتی است.
مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش در خصوص واگذاری شرکت های پالایشی نیز گفت: به جز دو شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند و آبادان که ۱۰۰ درصد در اختیار دولت باقی می ماند، سایر پالایشگاه به طور کامل واگذار خواهند شد.