بمنظور افزایش تولید روزانه تا ۸ میلیون لیتر؛ واحد تولید بنزین طرح توسعه پالایشگاه شازند آماده افتتاح است

مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند گفت: به منظور افزایش تولید بنزین از پنج میلیون به هشت میلیون لیتر در روز واحد تولید بنزین طرح توسعه پالایشگاه شازند آماده افتتاح است. . .

‘علی نوربخش’ عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با افتتاح این واحد، تولید بنزین این شرکت از پنج میلیون به هشت میلیون لیتر در روز افزایش خواهد یافت.
وی ادامه داد: برای افتتاح این واحد در مجموع یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و تست مرحله پیش راه اندازی با موفقیت انجام شده است.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند اضافه کرد: ‌طرح توسعه این شرکت از مهر ماه سال ۱۳۸۵ آغاز شده و هم اکنون ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم تا پایان امسال به بهره برداری کامل برسد.
نوربخش خاطر نشان کرد: اعتبار مورد نیاز طرح توسعه شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند نیز ۳۴ هزار میلیارد ریال ارزیابی شده است.
وی بیان کرد: ۱۳ درصد فرآورده های نفتی کشور در این پالایشگاه تولید می شود که با بهره برداری از طرح توسعه، تولید گاز مایع چهار برابر شده و نفت سفید و نفت گاز نیز به یک چهارم برابر می رسد.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند اظهار داشت: تولید بنزین در این پالایشگاه در صورت کامل شدن طرح توسعه به ۱۶ میلیون لیتر در روز افزایش خواهد یافت.
نوربخش اشاره کرد: با بهره برداری کامل از طرح توسعه شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند استفاده از سوخت نفت کوره سنگین سه دهم کاهش یافته و هم اکنون خوراک این پالایشگاه ۲۵۰ هزار بشکه در روز است.
وی با اشاره به اینکه خوراک این پالایشگاه از نفت خام شیرین به نفت خام ترش تغییر یافته است، یادآور شد: قیمت پایین، تولید محصولات با کیفیت تر و ظرفیت بالای صادارات از مزیت های نفت خام ترش است