سرپرست وزارت نفت: وزارت نفت بر اساس برنامه چشم انداز مسیر توسعه را ادامه می دهد

شانا ـ گروه نفت: محمد علی آبادی گفت: با همکاری مجموعه وزارت نفت و تعامل با مجلس شورای اسلامی مسیر پیشرفت پروژه های صنعت نفت را پیش خواهیم برد.. .

به گزارش خبرنگار شانا، سرپرست وزارت نفت امروز (دوشنبه ۱۶ خرداد) در مراسم معارفه خود با بیان این که نفت محل تامین منابع مالی کشور است، گفت: برنامه های موجود از جمله برنامه سند چشم انداز و نیز برنامه های میان مدت برای صنعت نفت ایران می تواند مسیر رشد و توسعه صنعت نفت ایران را هموار کند.

وی افزود: صنعت نفت ایران دارای برنامه است و ما مجری برنامه ها و اهداف نظام هستیم و فقط با توجه به تغییر نیازها، برنامه ها مطابق با نیازها به روز می شود.

وی گفت: در راه رشد و تعالی صنعت نفت از دستورعمل های مقام معظم رهبری، بیشترین استفاده را خواهیم کرد.

علی آبادی افزود: جهت گیری دولت و نظام به سوی افزایش صادرات غیر نفتی است و ما تلاش داریم تا از درآمدهای نفتی برای مصارف زیربنایی بیش از گذشته استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه با استفاده از نیروهای داخل مجموعه صنعت نفت می توان پروژه های صنعت نفت و گاز ایران را با تمام توان به پیش برد، ادامه داد: برای اداره یک مجموعه نگاهم به بیرون از آن مجموعه نیست و باید از نیروهای داخل استفاده کرد و من حامی مدیران صنعت نفت برای پیشبرد پروژه های نفتی هستم.

سرپرست وزارت نفت ادامه داد: دانشگاه صنعت نفت به عنوان یک دانشگاه تخصصی می تواند نیروهای متخصص صنعت نفت را آموزش دهد.

علی آبادی با اشاره به سابقه آشنایی دیرینه خود با رئیس جمهوری، تصریح کرد: این آشنایی می تواند در رفع برخی مشکلات موجود در صنعت نفت راهگشا باشد.

سرپرست وزارت نفت گفت: هم اکنون پروژه های خاصی در کشور وجود دارد؛ پارس جنوبی و نیز برداشت از مخازن مشترک با عراق باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد و ما به دنبال آن هستیم تا از حقوق ملت ایران در برداشت از این میدان ها صیانت کنیم و با جذب منابع مالی داخلی و خارجی، قوی تر از گذشته در مسیر توسعه گام برداریم.

وی افزود: با کمک های دولت و ریاست جمهوری، اکنون ایران به یکی از صادرکنندگان بنزین و گازوییل تبدیل شده است و ما به صدور بنزین نزدیک شده ایم.