جمعی از دانشجویان مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اراک از شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند بازدید بعمل آوردند

جمعی از دانشجویان مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اراک در قالب اردوی “راهیان پیشرفت” از بخشهای مختلف پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند بازدید نمودند و در جریان ، تولیدات ، پروژه ها و اقدامات انجام شده در این شرکت قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ دانشجویان مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اراک در راستای طرح “راهیان پیشرفت“ با هدف شناساندن دستآوردها و توانمندی های متخصصان شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند ، طی بازدیدی یکروزه با حضور در پالایشگاه ، مورد استقبال تنی چند از مسئولین شرکت قرار گرفتند و از نزدیک با تولیدات، روند فعالیت ها و تلاشهای شبانه روزی متخصصین این قطب بزرگ صنعتی آشنا شدند.

در ابتدای این بازدید و در جلسه ای که به همین منظور در سالن شهدای مدافع حرم برگزار گردید ، پس از پخش کلیپ معرفی شرکت ، آقای ولیئی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید رجایی پالایشگاه ضمن خیرمقدم به دانشجویان میهمان گفت : « دشمنان قسم خورده ایران اسلامی طی سالهای متمادی تلاش کردند تا با اعمال تحریم های فلج کننده با رشد و توسعه کشورمان مقابله کنند ؛ اما متخصصان و جوانان غیرتمند ایرانی با تکیه بر دانش داخلی و نیروهای بومی در برابر این دسیسه ها ایستادند و نقشه های معاندین را نقش بر آب نمودند . »

وی با اشاره بر نقش ارزشمند دانشجویان برای تعالی کشور افزود : « شما عزیزان آینده سازان این مملکت هستید و این صنایع پرافتخار در آینده ای نه چندان دور به دستان توانمند شما سپرده خواهد شد . پس قدر لحظه هایتان را بدانید و با افزایش علم و تخصص خود برای آبادانی هر چه بیشتر ایران اسلامی گام بردارید .

در ادامه مهندس صادق زاده و مهندس صفری از کارشناسان ارشد اداره مهندسی طرح ها در خصوص فرآیند تولیدات و فعالیت های پالایشگاه برای میهمانان توضیحاتی ارائه نمودند .

دانشجویان مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اراک ، پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و صرف نهار با همراهی کارشناسان روابط عمومی و توضیحات مهندسین شرکت از کلیه واحدهای عملیاتی پالایشگاه بازدید بعمل آوردند و از نزدیک در جریان فرآیند تولید و روند پیشرفت طرح های این شرکت قرار گرفتند .

این گزارش می افزاید اردوهای راهیان پیشرفت با هدف هویت سازی و آشنایی نسل جوان با دستآوردهای علمی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگزار می گردد . این بازدید ها علاوه بر فراهم نمودن زمینه آشنایی جوانان با رشته های تخصصی علمی و بسترهای کسب و کار ، موجب افزایش روحیه خودباوری و انگیزه در آینده سازان کشور می گردد .