اجلاسیه نقش پدافند غیر عامل دردوران دفاع مقدس در شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند اجلاسیه نقش پدافند غیر عامل دردوران دفاع مقدس  در راستای کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی  به همت ، پایگاه مقاومت بسیج شهید رجایی با حضور سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور، سردار مطیعی معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور ، مهندس امین مدیرعامل ، فرماندهان ارشد نظامی سپاه استان و شهرستان ، ائمه جمعه و جمع کثیری از  بسیجیان شرکت برگزار گردید .

در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت قرآن کریم و نواختن سرود جمهوری اسلامی توسط گروه موزیک ، مهندس امین مدیرعامل شرکت ضمن گرامیداشت دلاور مردی های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس ، تکریم شهدا و خانواده آنان و انتقال این تفکر را به نسل جوان از اهم وظایف مسئولان دانستند . ایشان در ادامه از اقدامات صورت پذیرفته در هفته دفاع مقدس و برگزاری این جلسه تقدیر نمودند و نقش پدافند غیرعامل را در صنعت نفت بسیار مهم دانسته و توجه ویژه به مباحث پدافندی این شرکت را در شرایط کنونی حائز اهمیت دانست که این امر با نگاه ویژه رئیس محترم سازمان پدافند غیرعامل کشور ان شاالله محقق خواهد شد .

در ادامه سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با اشاره به جایگاه رفیع پیروزی در جنگ تحمیلی اظهار داشت: در هیچ کجای دنیا سالروز حمله و جنگ به کشور را جشن نمی‌گیرند اما ما سالروز این دفاع هشت ساله را گرامی می‌داریم زیرا بر جنگی فائق آمدیم که تحمیل علیه کشوری با انقلاب نوپا بود.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران سبب تغییر نقش و جایگاه ایران اسلامی از مدافع منابع آمریکا به مدافع ملت شد و حکومت این کشور از شاهنشاهی به حکومت اسلامی با رهبری ولایت فقیه تغییر یافت، در منطقه کشور ما درچار بهم‌ریختگی و ناکارآمدی بود و در آن خلاء خدماتی وجود داشت که صدام به دنبال پرکردن این جایگاه در کشور بود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: در آن دوران آمریکا سعی داشت که با حمایت از صدام این خلاء موجود را پر کند و اصلی‌ترین هدف این اقدامات سرنگونی نظام نوپای اسلامی بود که بر علیه ساختارهای استکباری به پا خاست و شعار نه شرقی و نه غربی را نماد حدکت خود قرار داد.

جلالی ادامه داد: جشن گرفتن پیروزی جنگ به این علت است که در ۴۰۰ سال گذشته بخش‌های بسیاری از کشور را جدا کردند اما این اتفاق دیگر پس از انقلاب رخ نداد، در دوران ابتدایی جنگ با وجود ارتش و ساختار حکومتی نتوانستیم کشور را حفظ کنیم و هدف دشمن بر این بود تا پیر جماران که به تازگی از تبعید بازگشته بود بدون در اختیار داشتن تجهیزات تسلیم کنند و برای تحقق این هدف نقشه‌ها کشیده بودند.

 رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس امام خمینی(ره) نقش اساسی در این زمینه ایفا کردند و جنگ تحمیلی علی‌رغم خسارات وارده دستاوردهای بزرگی برای ملت ما به همراه داشت، تلفات جنگ با تلفات نجنگیدن قابل قیاس نیست، بطور مثال در جنگ جهانی اول علی‌رغم اینکه ایران اعلام بی‌طرفی کرده بود حدود ۵۰ درصد از مردم این سرزمین به سبب بیماری، مدیریت ضعیف مرکزی، غارت و گرسنگی از بین رفتند و علاوه بر هلاکت ۱۰ میلیون نفر از مردم این کشور سال‌ها عقب‌ماندگی و ذلت مردم را برای این سرزمین به ارمغان آورد.

ایشان بیان کرد: جنگ تحمیلی هشت ساله تعداد ۳۴۰ هزار شهید و به همین میزان جانباز به انقلاب اسلامی تقدیم کرد و با جنگیدن این افراد کشور حفظ شد و بنابر فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید بگوییم که نجنگیدن هزینه و خسارتی بیشتر از جنگیدن به همراه دارد.

وی افزود: در دوران جنگ به کشوری با مرجعیت شیعه و ولایت فقیه حمله شد اما ملت آن ایستادند و دفاع کردند، در دوران آغازین جنگ تحمیلی کشور عراق با ۶ لشگر، هزار و ۵۰۰ توپ و دو هزار و ۲۰۰ نفربر به مقابله با ملت ایران پرداخت و پس از آنکه ما تعداد هزار و ۸۰۰ نفربر و به همین میزان توپ جنگی از آنها به غنیمت گرفته بودیم در زمان قطعنامه کشور عراق همچنان ۵ هزار و ۵۰۰ نفربر، دو هزار و ۵۰۰ توپ، ۵۰۰ هواپیما  و کارخانه تولید موشک و سلاح شیمیایی دراختیار داشت.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: جنگ ما تنها جنگ با عراق نبود زیرا در آن دوران تانک‌های عراق از شوروی، هواپیماهای آن از فرانسه و  تمامی سلاح‌های شیمیایی عراق از آلمان تامین می‌شد و در چنین شرایطی ملت ما ایستادند و علی‌رغم اینکه وجبی از خاک کشور را از دست ندادند بلکه از این جنگ دستاوردهایی نیز داشتند.

سردار جلالی افزود: امروز سلاح موشکی نقطه‌زن با برد دلخواه و انفجار تخریب تعیین شده در داخل کشور تولید کرده‌ایم و در حوزه سلاح حتی توانایی تولید توپ و تانک و صدور آنها را داریم و ۹۰ درصد نیازمندی سلاحمان را در داخل تولید می‌کنیم و توانایی ایستادگی در برابر هجمه دشمنان را داریم.

وی ادامه داد: زمانی که بسیجیان کشور را با سایر کشورها مقایسه می‌کنیم جایگاه بسیجیان کشور را در می‌یابیم،در جنگ با داعشیان این تفکر دفاعی امام راحل بود که نشر پیدا کرد و منتقل شد و در کنار آن فتوای علما نیز کارساز بود تا عراقی که از بین رفته بود بتواند با پدیده داعش مقابله کند، بعد از جنگ تحمیلی داعش توطئه و تهدید دشمنان برای کشور بود که شکست آن دستاوردی بزرگ محسوب می‌شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور عنوان کرد: با انتقال این تفکر برتر امام  راحل حزب‌الله لبنان توانست از مقاومت اولیه به ارتشی تخصصی شیعه دستیابد و اکنون نیروهای هوایی و موشکی هم داشته باشد، این دستاوردها ثمره دفاع مقدس است که فکر و محتوا را منتقل کرده‌ایم و در این زمینه نیازی به ارسال و تجهیز سلاح برای این کشورها نبود بلکه انتقال همین عقیده سبب شکلگیری می‌شود.

سردار افزود: ایجاد بازدارندگی جنگی مبتنی بر آیات قرآن از معجزات امام راحل بود زیرا خداوند متعال نیز در آیات الهی خود فرموده‌اند آنقدر قدرتمند شوید که دشمنان شما از قدرت شما بترسد و این قدرت مانع حمله آنها شود، در دوران جنگ دشمنان ما پنداشتند که ما ضعیف شده‌ایم و به ما حمله کردند اما اکنون با دستاوردهایی که داریم دشمنان جرات حمله به ما را ندارند.

جلالی ادامه داد: در صحنه پرخطر خلیج‌فارس دشمنان قصد به تهدید ما دارند اما نمی‌خواهند جنگ کنند و مدیریت چنین صحنه‌ای نیازمند خبرگی ویژه است که رهبر معظم انقلاب اسلامی ما این ویژگی را دارد که همین صحنه نشان می‌دهد چه میزان از دانش‌های دفاع مقدس به سطوح بالاتر راه یافته است، همچنین فرزندان امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای ارزش‌های دفاع را از این دو پیشوای بزرگوار دریافت کرده‌اند.

 وی افزود: امروز دشمنان ما در عرصه اقتصادی جنگ کامل دارند که باید محدود و کنترل شود، اینکه هوایمای بدون سرنشین آمریکا را در مرز هوایی کشورمان نشانه بگیریم تا ثابت کنیم اجازه تجاوز به آنها را نمی‌دهیم و آمریکا هیچ جوابی در اینباره  نداشته باشد تمامی گزینه‌های نظامی روی میزش به زیر میز می‌رود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: آمریکا اصرار دارد که جواب انهدام پهباد را در فضای سایبری می‌دهد و بر این اساس باید گفت که آمریکا اعلام جنگ سایبری با ایران را دارد اما اگر آمریکا شروع کننده این جنگ باشد بطور قطع پایان دهنده آن نیست و در این جنگ بیشترین آسیب را شامل حال کشورش می‌سازد زیرا بیش از ۹۰ درصد زیرساخت‌های آمریکا وابسته به فضای سایبری است.

جلالی عنوان کرد: در جنگ اقتصادی تمامی سازکارهای تجاری و اداری به سلاح مبدل شده‌اند و با بکار بردن جمله مسلح‌سازی نظام پولی و مالی یعنی این برنامه نشان از جنگ اقتصادی دارد، حوزه تولید خط مقدم جبهه اقتصادی است که صنعت نفت باید در آن تداوم کارکرد  و تولید داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه علی‌رغم تمام تحریم‌ها نفت تولید، صادر و به منابع کشور مبدل می‌شود تا این صنعت سرپا باشد به معنای دفاع اقتصادی است، در حوزه امنیتی آمریکا تمام ظرفیت خود را علیه ما بکار می‌گیرد و بسیج و اطلاعات ما به این تهدیدها پاسخ جامع می‌دهند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور بیان کرد: فرایند صنعتی متکی به فضای سایبری هستند و باید نسبت به امکان تهدید امکان مقابله داشته باشیم، رهبر معظم انقلاب همواره اشاره و تاکید بر تولید داخل دارند زیرا تولید داخل راهبرد اساسی اقتصاد مقاومتی است و تولید، ایجاد اشتغال و درآمد را به همراه می‌آورد.

جلالی افزود: مردم ما در این نبرد اقتصادی باید استفاده از کالای داخلی را واجب بدانند و براساس فتوای برخی مراجع تقلید اگر فردی بخواهد کالایی بخرد که از آن دو گونه ایرانی و خارجی وجود دارد و کالای خارجی را انتخاب کند این امر حرام است و براساس منویات مقام معظم رهبری اگر امکان سلطه بیگانه بر کشور وجود داشته باشد اقدام صلبیه بر تمامی مردم یک ملت واجب است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور عنوان کرد: در حوزه مدیریت دفاع اقتصادی از ظرفیت نیروی انسانی باتجربه برخورداریم و در هر حوزه‌ای داشتن نیروی انسانی یکی از نقاط قوت ما محسوب می‌شود، همچنین علاوه بر نیروی انسانی از ظرفیت منابع زیرساختی و دانش‌بنیان نیز برخورداریم.

زینت بخش این اجلاسیه حضور یک شهید گمنام در مراسم فوق بود که با نوای دلنشین حاج مبین کاشانی و نور معنوی این شهید بزرگوار فضای معنوی خاصی به جلسه بخشیده شده بود .در پایان مراسم از دو تن از آزادگان هشت سال دفاع مقدس تقدیر بعمل آمد