حمایت زمانی قمی از اجرای طرح پروژه ETBE پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند

ghomi1

مهندس زمانی قمی  استاندار استان مرکزی در بازدید صبحگاه پنجشنبه خود از پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند، حمایتهای همه جانبه خود را از مهندس جمشیدی مدیر عامل، در جهت احداث پروژه ETBE  در راستای محقق شدن فرمایشات مقام معظم رهبری “اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال” اعلام نمود.
به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند در این بازدید که مهندس میرزایی فرماندار شهرستان شازند، مهندس جمشیدی مدیر عامل  و تنی چند از مدیران واحدهای عملیاتی و ستادی، استاندار را همراهی می کردند از محل پروژه مورد نظر در ضلع جنوبی پالایشگاه  به منظور امکان سنجی و تسریع در تخصیص  زمین جهت احداث واحدهای تولید ETBE و پلی پروپیلن  بازدید شد.
این گزارش می افزاید مهندس  جمشیدی طی توضیحی، هدف از این طرح را تاکید بر مطالعات و بررسی انجام شده پیرامون تبدیل بوتان مازاد پالایشگاه  دانست که جهت تسریع در اجرایی شدن این پروژه و رفع موانع  امنیتی و مشخص شدن حفظ حریم حراستی شرکت این هماهنگی صورت گرفته است و انشاالله در اولین فرصت شروع کارهای ساختمانی آن به صورت رسمی توسط استاندار محترم صورت خواهد پذیرفت.
وی افزود هدف از این پروژه که توسط یک شرکت خصوصی احداث خواهد شد استفاده از گاز بوتان مازاد پالایشگاه به عنوان خوراک و تولید محصولاتی همچون ETBE  “ماده اکتان افزا و پلی پروپیلن” خواهد بود.
در پایان استاندار مرکزی ضمن تاکید بر پیگیری  موضوع فوق از زحمات مهندس جمشیدی و کلیه دست اندرکاران شرکت تقدیر و تشکر نمود.