در ٢٧۶ روز امسال محقق شد تولید ۴,٨ میلیارد لیتر بنزین یورو ۴ در پالایشگاه امام خمینی (ره)

از ابتدای امسال تا پایان دیماه ۴,٨ میلیارد لیتر بنزین تولیدی پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تحویل شده است.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند به خبرنگار شانا گفت: این شرکت در ١٠ ماه امسال به طور میانگین روزانه حدود ١۶ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ تولید کرده است.

علی شیرازی زاده افزود: این شرکت  همچنین در بازه زمانی یاد شده موفق به تولید سه میلیارد و ۶٠٠ میلیون لیتر نفت گاز شده است.

وی از استحصال ١٠۵ هزار تن گوگرد در ١٠ ماه امسال خبر داد و گفت: پیش تر این میزان گوگرد  در سوخت تولیدی وجود داشت که هم اکنون جدا شده است و به عنوان یک محصول فرخته می شود.

به گزارش شانا، شیرازی زاده پیشتر نیز با بیان این که زنجیره تولید فرآورده های باکیفیت در این شرکت تکمیل است، گفته بود: همه واحدهای جدید و قدیم با آمادگی کامل به تولید محصول باکیفیت مشغول هستند.

پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند بعنوان بزرگترین پالایشگاه تک واحدی ایران،در سال ۱۳۷۲ با ظرفیت اسمی ۱۵۰هزار بشکه در روز راه اندازی و نخستین پالایشگاهی است که مطالعه و عملیات اجرایی آن در نخستین سال پس از جنگ ایران و عراق آغاز شد.

طرح توسعه این پالایشگاه نیز در سال ٨۶ آغاز و پس از سالها تلاش، بهمن سال گذشته به مرحله بهره برداری رسید.

بنزین این طرح بسیار با کیفیت و در حد استاندارد یورو ۴ و ۵ است و تولید بنزین سوپر نیز با راه اندازی این واحد از ١,٢ میلیون لیتر به ٣.٢ میلیون لیتر افزایش یافت.

فرآیند تبدیل مازوت به بنزین با کیفیت برای نخستین بار و به همت متخصصان داخلی نیز از جمله موارد مهم اجرا شده در پالایشگاه امام خمینی (ره) است.