در ۶ ماه اخیر صورت گرفت تولید ٢,٢ میلیارد لیتر بنزین یورو ۴ در پالایشگاه شازند

بیش از ٢,٢ میلیارد لیتر بنزین با استاندارد یورو ۴ طی ۶ ماه اخیر در پالایشگاه امام خمینی شازند تولید و در شهرهای تهران، اراک و کرج توزیع شد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند در گفتگو با خبرنگار شانا، اظهار کرد: بنزین یورو ۴ این شرکت از اواسط دی ماه سال ١٣٩٢ به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تحویل شده است.

علی شیرازی زاده با بیان اینکه توزیع بنزین یورو ۴ در شهر اراک از اوایل دی ماه آغاز شده است، افزود: کل بنزین یورو ۴ که از دی ماه سال گذشته تا کنون از این پالایشگاه به شرکت ملی پخش تحویل داده شده به میزان دو میلیارد و ٢٢١ میلیون و ۶٢۴ هزار لیتر بوده است.

شیرازی زاده با بیان اینکه از این میزان، ٢٨٠ میلیون لیتر در استان مرکزی توزیع شده است، ادامه داد: مابقی آن که شامل یک میلیارد و ٩٢١ میلیون و ۶٢۴ هزار لیتر نیز به تهران ارسال شده است.

به گفته این مقام مسئول هم اکنون روزانه ١۶ میلیون لیتر بنزین و ١٢ میلیون لیتر نفتگاز با استاندارد یورو ۴ در پالایشگاه امام خمینی شازند تولید و به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور تحویل می شود.

به گزارش شانا بنزین تولید شده در پالایشگاه امام خمینی  شازند در جایگاه های سوخت کلانشهر تهران، البرز و اراک توزیع شده است.

بر اساس این گزارش واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه نفت شازند نخستین واحد پالایشگاهی کشور است که با دانش فنی کاملا ایرانی در مدار بهره برداری قرار گرفته است.