در ١٠ ماه امسال انجام شد حذف ١٠۵ هزار تن گوگرد از آسمان کشور در پالایشگاه امام خمینی (ره)

پالایشگاه امام خمینی (ره)شازند با حذف ١٠۵ هزار تن گوگرد از چرخه تولید خود در ١٠ ماه امسال،موجب کاهش آلاینده های هوای کشور شده است.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند در گفتگو با خبرنگار شانا، اظهار کرد: این میزان گوگرد هم اکنون از سوخت تولیدی این پالایشگاه حذف و به عنوان یک محصول فرآوری شده در بازار داخلی عرضه و بخشی از آن نیز صادر می شود.

علی شیرازی زاده با بیان اینکه این پالایشگاه سهم زیادی در ایجاد هوای سالم در کشور دارد، تصریح کرد: پروژه های زیست محیطی زیادی هم اکنون در این شرکت فعال است که بر پاک شدن خاک، آب، پساب و به طور کلی محیط، تاثیر بسزایی دارد.

وی از بازیابی گازهای مشعل (فلر) فاز دو پالایشگاه به عنوان مهمترین این طرحها نام برد و افزود: این پروژه هم اکنون در مرحله انتخاب فناوری مناسب و خرید تجهیزات است.

او با بیان اینکه اقدامهای مهندسی پایه و مطالعات اولیه طرح به پایان رسیده است، اظهار کرد: سرمایه مورد نیاز برای انجام این طرح ١٠ میلیون دلار برآورد شده است.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت امام خمینی( ره) شازند ادامه داد: طرح پژوهشی مهم دیگری با عنوان “پایش آبهای زیرزمینی” از حدود سه ماه گذشته با همکاری دانشگاه تبریز در این شرکت کلید خورده که هم اکنون اطلاعات اولیه آن جمع آوری شده است.

شیرازی زاده تصریح کرد: پس از مطالعه آبهای زیرزمینی و تهیه الگوی مناسب پایش،احداث چاهها و نصب دستگاههای مانیتورینگ و … عملیاتی خواهد شد.

به گفته وی این طرح موجب تشخیص زود نشتی های احتمالی در این شرکت خواهد شد.