معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش اعلام کرد: اندیشیدن تمهیدات لازم برای افزایش ذخایر سوخت مایع نیروگاهی

با توجه به آغاز فصل سرما، پیش بینی های لازم برای تامین نفت گاز و ذخیره سازی مطلوب این فرآورده نفتی انجام شده است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در این باره به خبرنگار شانا گفت: فرآورده نفت گاز نیز همانند بنزین تابع شرایط مقدار تولید، مقدار ذخایر و مدیریت مصرف است.

شاهرخ خسروانی با بیان این که هم اکنون ۹۷ میلیون لیتر نفت گاز در کشور تولید می شود، تصریح کرد: ۲۴ میلیون لیتر از این میزان مربوط به نفت گاز یورو ۴ و ۵ است که در پالایشگاههای شهیدتندگویان تهران و امام خمینی شازند تولید می شود.

وی با اشاره به این که کیفیت مابقی تولید نفت گاز پالایشگاهها همانند سابق است، اظهار کرد: در پالایشگاه نفت شیراز هم اکنون حدود ۴۰۰ هزار لیتر گازوئیل کم گوگرد تولید و به شرکت پخش منطقه فارس تحویل می شود.

خسروانی با بیان این که برنامه صادرات و یا واردات گازوئیل به شرایط و نیاز کشور بستگی دارد، گفت: طی سالهای گذشته نیز به نسبت افزایش یا کاهش میزان ذخایر و مقدار مصرف، صادرات یا واردات گازوئیل در دستور کار این شرکت قرار می گرفت.

وی تاکید کرد: در برخی از فصول سال اقدام به صادرات گازوئیل نیز کرده ایم.

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ادامه داد: هم اکنون با توجه به فصل سرما و افزایش مصرف سوخت مایع در نیروگاهها، پیش بینی های لازم برای افزایش ذخایر سوخت در نیروگاهها انجام شده است.